Kadın Mühendisler, Mimarlar, Şehir Plancılar,Fen Bilimciler ve

 Teknik Elemanlar


8 MART 2008'DEN İTİBAREN YENİ WEB SİTEMİZDEYİZ:  WWW.kadinmuhendisler.org


HAKKIMIZDA

http://groups.yahoo.com/group/kadin_muhendisler/   e-grubunda biraraya gelmiş; bilim ve teknik alanlarda, çalışan, işsiz, emekli ya da eğitim gören kadınlarız. Amacımız iş yaşamında ve eğitimde kadınlara yönelik ayrımcılığı görünür kılmak, ayrımcılığın kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapmak, düşünce ve deneyimlerimizi paylaşarak birbirimizle dayanışmak.

 

NELER YAPTIK?

18 Nisan: İş Yaşamındaki Cinsiyet Ayrımcılığına Karşı İmza Kampanyası başlattık.                                                         

>>devamı için tıklayınız                                           

 

ŞU ANDA NELER YAPIYORUZ ?

TMMOB bünyesinde cinsiyet ayrımcılığına yönelik çalışma grubu oluşturulması için çalışmalara devam ediyoruz.

Türkiyenin en uzun tüneline emeği geçen inşaat mühendisi                 Nefise Akçelik isminin geri alınma tartışmalarına basın açıklamasıyla tepkimizi gösterdik.

 

 

 İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi yayınlarından şantiye semineri kitapçığında yeralan  "kadınlar arazide çalışamaz"  zihniyetinin örneklerini içeren cinsiyetçi ifadeleri toplu dilekçe ile kınadık. İMO 19 Ocak'ta dilekçemize sözkonusu yayının basımının durdurulacağı ve yayının toplatılacağı yanıtını verdi! (Yanıt metninin tamamı için tıklayın)

İstanbul'da her ayın 2.perşembe akşamları Taksim/Pazartesi cafesinde toplanmaya devam ediyoruz.

 

İMZALARIMIZ MECLİSTE  

AKP istanbul Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ile yaptığımız görüşmede Dr.Uslu platformumuzu desteklediğini gelişmesi ve daha etkinleşmesi için çaba göstereceğini belirtti. Özel sektörde kreşlerin açılmasında platformumuzun uyarıcı işlevi olabileceğinide sözlerine  ekledi.                                                                 >> devamı için tıklayınız  

 

NE YAPABİLİRSİNİZ?

E-grubumuza üye olabilir, tartışmalara ve dayanışma ağımıza katılabilirsiniz: http://groups.yahoo.com/group/kadin_muhendisler/

E-bültenimize üye olabilir, gündemi izleyebilirsiniz: http://groups.google.com/group/kadinmuhendislerbulten