"Svetosavski džudo kup“, Novi Sad, 27.01.2013. godine

Proteklog vikenda, u nedelju, na dan Svetog Save, u Novom Sadu, održan je Svetosavski džudo kup u organizaciji Džudo kluba Slavija iz Novog Sada.
Bio je ovo jedan veoma dobro organizovan turnir na kome je nastupilo oko 650 takmičara iz Slovenije, Mađarske, Bosne i Hercegovine i Srbije. Naš klub je pnastupio sa 28 takmičara od kojih je osmoro uspelo da osvoji neku od medalja. Takođe, ovo takmičenje će ostati upamćeno po tome što su se upravo na njemu prvi put primenila nova pravila svetske i evropske džudo federacije.
U svakom slučaju bio je ovo lep početak nove takmičarske sezone koji svakako nagoveštava uspešnu 2013 – tu godinu.

Rezultati:

Poletarci :
1. Dušan Kežić , ktg 28 kg, 3 mesto.

Mlađi pioniri :
1. Luka Spasić , ktg 30 kg , 3 mesto,
2. Slobodan Bakić, ktg + 66 kg, 2 mesto.

Starije pionirke :
1 .Dijana Mićin, ktg 36 kg, 3 mesto,
2. Slavica Tornjanski, ktg 44 kg, 3 mesto.

Stariji pioniri :
1. Dejan Grujić, ktg 34 kg, 1 mesto,
2. Nemanja Milić, ktg 42 kg, 1 mesto,
3. Mateja Vukmirica, ktg 73 kg, 2 mesto.

Međunarodni džudo turnir „Drobeta kup“, 26.01.2013. godine,
Drobeta Turnu Severin, Rumunija

Dan pre tri naša kadeti su nastupili na turniru u rumunskom gradu Drobeta Turn Severin i u dosta dobroj konkurenciji pokazali da imaju kvaliteta za nastup na međunarodnoj sceni. Njima sad predstoji period u kojem treba da podignu nivo forme i da što spremniji dočekaju zvanična takmičenja u svojoj uzrasnoj kategoriji.