Izveštaj sa Prvenstva Vojvodine za kadete

Dana, 05.02.2011. godine u zrenjaninskoj sportskoj hali „Medison“, u tehničkoj organizaciji JK „Proleter“, održano je prvenstvo Vojvodine za kadete, na kojem je nastupilo 117 takmičara iz 27 vojvođanskih klubova. U muškoj konkurenciji nastupilo je 90 a u ženskoj 27 takmičara.

„Cement“ su predstavljali Eljez Diljaj, Stefan Simić, Borislav Adžić i Milinko Mandić koji su osvojili 3 medalje od kojih je jedna zlatna i dve srebrne. Plasman na prvenstvo Srbije obezbedio je i Milinko Mandić, osvajanjem petog mesta. Pored takmičara, naš klub je predstavljala i Tijana Mandić, ali kao sudija. Po opštoj oceni kontrolora suđenja dobro je obavila svoj posao.

Finale -50 kg: Eljez Diljaj-Simić Stefan

Snimak na celom ekranu možete pogledati klikom na opciju "Full screen" u donjem desnom uglu player-a.

KOMENTAR:

Kao što smo i očekivali, naša dva super lakaša, u kategoriji do 50 kg, Diljaj Eljez i Simić Stefan našli su se u finalu ovog prvenstva a u tom duelu bolji je bio Eljez. Simića je  savladao iponom, na prelepu uchi-matu. Eljez je ovom uchi-matom savladao i prethodna dva protivnika, Jovanović Aleksandra iz Rumskog Slovena, i Jusić Pavla iz Sirmijuma. I Simić je svoja prva dva rivala pobedio iponima ali je u finalu morao priznati da je Eljez trenutno bolji i spremniji borac.

U kategoriji do 73 kg, iz „Cement“ opet tandem. Adžić Borislav i Mandić Milinko. Adžić je osvojio srebrnu medalju posle pobeda nad Karajlović Nikolom iz LSK-a, Lazić Sergejom i Avramović Uglješom iz novosadske Bezbednosti. U finalu se sastao sa Banjac Dragom i morao priznati da je Drago trenutno bolji i spremniji.

Mandić Milinko se na tatamiju pojavio posle dve godine pauze, zbog povrede ruke, i nakon 6 borbi izborio samo  plasman na prvenstvo Srbije. U prvom kolu iponom je pobedio Pandurov Vladimira iz Proletera, u drugom kolu, takođe iponom, je savladao Jovanov Miloša iz Sirmijuma, da bi poklekao u polufinalu, protiv Banjca. U borbi za medalju i pored ubedljivog vođstva na samom kraju borbe je pao u zahvat i izgubio meč od Karajlović Nikole iz LSK-a. U borbi za plasman na Državno prvenstvo savladao je Avramović Uglješu iz Bezbednosti, tako da će imati šansu da  popravi, ovde propušteno, na prvenstvu Srbije koje će se održati 12.02.2011. godine u Nišu.

Od ostalih boraca, pored Banjac Drage iz Slavije, koji je u finalu pobedio našeg Adžića, zapazili smo Nemanju Nikolića iz Kanjiže, koji je u kategoriji do 90 kg bio ubedljiv i osvojio prvo mesto i zlatnu medalju, kao i Leđanac Ognjena iz Slavije u kategoriji do 60 kg. Oni bi, uz našeg Diljaj Eljeza, trebali potvrditi ovu reputaciju na Državnom u Nišu, ali i Đurakić Denis iz Kikinde, Vukojičić Aleksandar iz Starčeva, i Dinamovci, Ćirić Uroš  i Bulja Mladen,  će učiniti sve da potvrde svoje zlatne medalje.

U ženskoj konkurenciji nije bilo mnogo takmičarki pa su sve izborile plasman na Državno a dominantne su bile takmičarke iz Temerinskog TSK-a Sestre Tintor, Tea i Sara, kao i Došljin Anđela. Odličan utisak je ostavila u Rumljanka, Šimonković Nataša koja je u finalu kategorije do 57 kg, savladala čvrstu Anu Opačić iz Novosadske Bezbednosti. Čast domaćina spasila je Sakal Anita koja je bila ubedljiva u kategoriji do 48 kg. i Proleteru donela jedinu zlatnu medalju.

Domaćin se potrudio da šampionat protekne u najboljem redu ali mu moramo zameriti što je medalje delio „kao na pijaci“, bez pobedničkog postolja, na koje, to smo već puno puta rekli, sportisti imaju pravo.