POLSTROVÁNÍ SEDADLA


 

Pořád jsem uvažoval, jak vypolstrovat sedadlo, aby se na tom dobře sedělo, aby to netlačilo a aby to alespoň trochu větralo. Jednou jsem narazil v Hornbachu na rohož na podlahu do koupelny. Na název materiálu si už teď nevzpomenu. Ale je to materiál relativně měkký, vodě odolný, omyvatelný a má v sobě dírky a "drážky", což by mělo umožnit větrání.

Tak jsem zkusil slepit pár vrstev na sebe a myslím, že je to ono.

Koupil jsem tedy větší kus té rohože (není to nic levného) a dal jsem se do práce. Pro lepení jednotlivých vrstev jsem použil lepidlo CEYS na podlahové krytiny. První vrstvu jsem v pár místech přilepil oboustrannou lepící páskou přímo na hliníkové sedadlo a další vrstvy jsem pak lepil na sebe. Největší problém byl, abych se co nejlépe trefit s vrstvami na sebe tak, aby drážky s dírkami byly nad sebou a umožňovaly tak větrání. No ale povedlo se, chce to jen trochu zručnosti.

Celkem jsem slepil 6 vrstev. Jelikož jsem to lepil přímo na sedadle, tak celý "slepenec" pak pěkně držel tvar sedadla - ale pak jsem zjistil jednu "nedomyšlenost". Když jsem tvaroval to hliníkové sedadlo, tak jsem je vytvaroval přesně podle svého těla, aby se mi na tom dobře sedělo. Bohužel jsem nedomyslel to, že když na sedadlo dám cca 2-3 cm polstrování, tak se tvar plochy pro sezení změní. Takže když jsem slepil to polstrování, tak jsem zjistil, že mi sedadlo na mé proporce nějak nepasuje a musel jsem tvar sedadla dodatečně trochu upravit - no a pak už zase tvar polstrování nekopíroval přesně sedadlo.  Ale nakonec si to časem nějak "sedlo".

Polstrování jsem ořezal podle okrajů sedadla a k sedadlu jsem je přichytil samolepícími suchými zipy. Bohužel jsem časem zjistil, že to "samolepidlo" moc nelepí a sucháče hlavně na hliníkovém sedadle moc nedrží. No opět pomohlo lepidlo CEYS a nyní je vše OK.

Časem jsem ještě do hliníkového sedadla navrtal díry kvůli větrání. Po cca ročním používání tohoto polstrování mohu říct, že se na tom sedí dobře a jakžtakž to i větrá. Když polstrování zmokne, tak se nic neděje, voda projde zkrz a vyteče dírami v sedadle, Stačí to trochu utřít a jede se dál. Polstrování má jen jednu nevýhodu - je poměrně těžké.

 

Zpět na hlavní stránku