Interiérové podlahy

     

Firma JEVČIČ PODLAHY má s pokládkou podlahových krytín už 20 ročné skúsenosti, preto nás kvalita našej práce zaraďuje medzi stabilné a spoľahlivé firmy, čoho najväčším dôkazom je spokojnosť našich zákazníkov. Medzi naše najväčšie devízy patrí 100% servis, bezplatné poradenstvo, korektný vzťah k zákazníkovi a samozrejme kvalita našich služieb. 
PVC

   V súčasnosti narastá dopyt po tradičných materiáloch ako je napr. aj PVC. Nová technológia výroby umožňuje vyrábať povrchové úpravy takmer nerozoznateľné od iných "prírodných"podlahových krytín. Návrat PVC v novom designe sa premieta predovšetkým v konštrukcii bytov, ale aj vo firmách, halách a veľkých priemyselných centrách. Niektoré z nich majú špeciálne elektrostatické, akustické, protišmykové, antistatické a iné úpravy.

    Zákazník má na výber z veľkého množstva dekorov a farieb. Vysoko odolné podlahoviny s ľahkou údržbou sú základom väčšiny objektov, domov bytov a hál. PVC podlahové krytiny si nachádzajú cestu v zastúpení aj medzi športovými povrchmi, ktoré vďaka ich kvalitám uznávajú aj všetky väčšie športové federácie.

LINOLEUM

    Homogénne linoleum je tvorené jedinou spojitou vrstvou materiálu čo zaručuje hÍbkovú stálosť designu a farieb v celej jeho hrúbke. Je to unikátne, odolné a spoľahlivé riešenie pre podlahy. Nestráca vzor po celú dobu svojej životnosti. Je vhodné aj pre náročné podlahy. Ide o prírodný materiál, ktorý sa vyrába z prírodných prísad korku, živice, pilín a ľanového oleja. Je ekologické a prirodzene antibakteriálne. Je odolné voči cigaretovému ohorku aj škrabancom.

    Zákazník má možnosť kombinovať pružné podlahy, linoleum, drevené podlahy, koberce a laminátové podlahy. Povrchová úprava linolea vydrží niekoľko rokov takže je to ideálne podlahové riešenie do frekventovaného prostredia s veľkým množstvom ľudí. Jednoduchá údržba a vysoká životnosť.


KAUČUKOVÉ PODLAHY

    Medzi kvalitné a veľmi odolné podlahové krytiny patrí podlaha zo syntetického alebo prírodného kaučuku. Je veľmi pružná a elastická, nie je na nej vidieť vryp a preto je ju pomerne ťažké mechanicky poškodiť. Odoláva ja cigaretovým ohorkom, tukom a olejom. Pri pravidelnej starostlivosti a pastovaní je protišmyková aj za vlhka. Takáto podlaha je vhodná predovšetkým do kuchýň, reštaurácií, detských izieb a domácich dielní.

    Kaučuková podlahová krytina sa predáva vo veľkom počte vzorov a farieb, najčastejšie sa jedná o pravidelnú geometricky jemne vystupujúcu štruktúru, ktorá dotvára a "oživuje" jednofarebný povrch podlahy.KOBERCE

    Všeobecne sa koberce vyrábajú v rôznych šírkach a rozmeroch vzhľadom na rôzne potreby. Obvykle sú šírky kobercov 200, 300, 366, 400 a 500 cm a kobercové štvorce 50 x 50 cm. Šírky kobercov sú jednym z dôležitých argumentov pri výbere podlahovej krytiny.

    Pri ich použití zväčša treba počítať s odpadom pri rezaní na mieru miestnosti. Kobercové štvorce sú finančne náročnejšie, ale poskytujú väčší priestor pre podlahový dizajn a znižujú spotrebu na minimum. Takisto pri poškodení koberca je možná výmena jednotlivých štvorcov, čo znižuje budúce finančné náklady.


EPOXIDY

Rozdelujeme ich podľa použitia na:

Odrážka Interiérové podlahy
Odrážka Podlahy pre farmaceutický priemysel
Odrážka Podlahy pre strojársky/elektronický priemysel
Odrážka Podlahy pre potravinársky priemysel
Odrážka Podlahy pre verejné priestory a predajné plochy
 
  
    Epoxidové podlahy sú bezspárové, liate podlahy. Vynikajú vysoko kvalitnými povrchmi s výbornými fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami, ako sú pevnosť v tlaku, oderuvzdornosť, odolnosť voči vplyvom chemikálií (voda, soľ, lieh, olej, kyselina, mastnota, čistiace prostriedky...). Materiál je celkom nezávadný a zodpovedá hygienickým, požiarno-bezpečnostným aj ostatným súvisiacim normám a predpisom. Sú vhodné všade tam, kde sú povrchy podláh nadmerne mechanicky nebo chemicky zaťažované - výrobné haly, sklady, predajné plochy…

    Môžu byť podľa priania zákazníka protisklzné alebo hladké. U protisklzných povrchov se stierka zasypáva pred finálnym uzáverom kremičitým pieskom. Ďalej rozlišujeme u epoxidových podláh niekoľko typov povrchových úprav - nátery, stierky, antistatické podlahy atd.

Liate epoxidové podlahy

Skladajú sa z kvalitných syntetických epoxidov, ktoré majú vysoké úžitkové vlastnosti z hľadiska dlhej životnosti, najmä v náročných podmienkach priemyselných prevádzok. Podlahy sú zdravotne nezávadné. Hrúbka vrstvy je do 3 mm. Používajú sa na úpravu betónových povrchov.

Stierkové epoxidové podlahy

    Sú mimoriadne dekoratívne podlahy vhodné aj pre reprezentačné miestnosti. Dajú sa aplikovať vo veľkom počte farebných odtieňov. Svoj pútavý vzhľad dosahujú rôznofarebnou zmesou kremeňa, ktorá je vmiešaná do epoxidovej živice.


PARKETY DREVENÉ A LAMINÁTOVÉ

    Zákazník má na výber medzi drevenými a laminátovými parketami s nepreberným množstvom dekórov. Kto kladie dôraz na tradičné a štýlové parkety, určite neprehliadne drevené parkety Kährc a Prima Parket. Krása prírodnej štruktúry rasteného dreva je nenahraditeľná. Ich vzhľad a odolnosť je dotvorená niekoľkými vrstvami vysoko tvrdeného laku. Ak hovoríme o odolnosti, nemôžeme opomenúť laminátové parkety, ktoré nedajú šancu ani najmenším nečistotám a ľahko sa udržiavajú. S množstvom prevedení imitujúcich dreviny si tiež vyberie každý.ŠPORTOVÉ PODLAHY

    Je možné vyhotoviť športové povrchy rôznych konštrukcií a určenia. Drevené, medzi ktoré patrí klasická palubovka, vysoko kvalitné PVC podlahy, ktoré sa začínajú presadzovať aj na profesionálnej úrovni ako povrchy hál a aj vonkajších športovísk, kde sa hrávajú medzinárodné zápasy ale aj vynikajúce kaučukové podlahy. Tieto povrchy sú celosvetovo uznávané aj všetkými väčšími športovými federáciami. Rôzne materiály a rôznorodosť konštrukcií pre rôzne použitie zaberajú celú škálu športov.TOPlist