Paabulind (vau)

Pavo cristatus

India ja Sri Lanka suur kanaline faasanlaste sugukonnast. Kergesti äratuntav oma suure ja uhke saba järgi, mida isaslind kasutab lehvikuna laialilaotatuna emaslindude tähelepanu võitmiseks. Värvikireva ning kauni sulestiku tõttu peetaksegi paabulinde tihti just ilulinnuna ja seda isegi põhjamaades, sest elutingimuste suhtes pole nad eriti nõudlikud. Toituvad paabulinnud mitmesugustest seemnetest, taimedest, putukatest ja ussikestest. Erinevalt kanast, ei kraabi paabulinnud toiduotsingul maapinda, mistõttu on nende aias pidamine peenardele tunduvalt tervislikum.

Suguküpseks saavad paabulinnud kahe aastaselt, kuigi emaslind on mõnikord suuteline viljastatud mune munema isegi juba aastavanuselt. Pesa ehitatakse rohukõrtest otse maapinnale ja sellesse muneb emane paabulind 7-10 muna, mida asub ise ka välja hauduma. Kuuajase haudumise järel kooruvad tibud, kelle eest hoolitseb samuti ainult emaslind.

India krišnaiidiusundis on paabulinnul tähtis koht ja selle usundi sümboolikas võib sageli kohata paabulinnu enda kujutist või tema sulgedest valmistatud esemeid. Ilmselt tiheda seotuse tõttu India kultuuriga, kannab paabulind ka India rahvuslinnu auväärset ametit.

Ka paabulindude kohta leidub Wikipedias põhjalikku infot.