Farmist ja lindudest

Sassi talu pererahvaks on peremees Innar, perenaine Inge, perelapsed Tairi, Taavi ning pisikesed Tauri ja Ingermai.

Pärnumaalt Torist pärit Innar Rohtsalu ja mitmenda põlve imaverelane Inge Karu kohtusid Säreveres tehnikumis loomakasvatust õppides. Peale kooli lõpetamist otsustasime oma ühise kodu rajada just siia - Eestimaa südamesse. Abielu alguses sündinud tütrest ja pojast on tänaseks sirgunud meile tublid abilised nii talu pidamisel, kui ka giiditöös.
 
 
 
Suvel 2009. a.
 

Pildil koos Ivo Linnaga Kanal2  saatesarja „Kutsu Iff külla!“ saate salvestusel augustis 2004.


Esmakordselt nägime jaanalinde Muhumaal Laasu talus. Seal tärkas peremehel idee neid ka ise pidama hakata. Ettevalmistused algasid 2002. aasta suve lõpul ja juba oktoobris jalutasid esimesed eksootilised sulelised Sassi talu koplis.

Mõne aja pärast sai toodud paabulinnud ning mitmeid põneva välimusega kanatõugude esindajaid.

Järgmisteks asukateks Sassi talus said emud, kes saabusid 2004. aasta sügisel ja peatselt meid ka munemisega rõõmustasid.

2005.aasta hilissügisest on Sassi talus ka Lõuna-Ameerika jaanalinnud ehk nandud, kel nimeks Lumehelbeke ja Vihmapiisk. Tubli isalind haudus 2008.aasta suvel välja tibud, kellest said Eesti esimesed looduslikult koorunud nandud (video).

Alates 2009.aastast kuuluvad meie linnuperre mitut liiki papagoid: alustades pisikestest viirpapagoidest kuni majesteetlike aaradeni. Nende tegemisi saab jälgida meie troopikatoas, kus väiksemal seltskonnal on võimalik ka kohvilauas aega veeta.

Järgnevalt aga meie suuremate suleliste tutvustus: