Tinklalapiai

Įvadas

Internetas ir pasaulinis žiniatinklis

Terminai internetas ir pasaulinis žiniatinklis (Word Wide Web) dažniausiai vartojami kaip lygiareikšmiai atitikmenys, bet iš tiesų šie terminai nėra sinonimai. Tai du skirtingi, bet glaudžiai susiję dalykai.

Internetas yra stambus kompiuterių tinklas, tinklų infrastruktūra. Jis jungia milijonus kompiuterių visame pasaulyje, suformuodamas tinklą, kuriame bet kurie du kompiuteriai gali komunikuoti tol, kol jie prijungti prie interneto. Informacija keliaudama internetu naudojasi daugybe sutartinių kalbų, vadinamų protokolais.

Žiniatinklis ( angl. World Wide Web-WWW) yra interneto grafinė hipertekstinė paslauga, naudojanti HTTP protokolą, tinklalapiams siųsti ir vaizduoti. Žiniatinklis - tai interneto ryšių tinklas, naudojamas verslo, mokslinei ir kitai informacijai, saugomai kompiuteriuose visame pasaulyje, pasiekti. Tai populiariausia interneto paslauga, kurios veikimas pagrįstas hiperteksto naudojimo principu.

Žiniatinklis – tai tik vienas iš būdų, kuriais informacija gali būti skleidžiama/perduodama internetu. Internetas, ne žiniatinklis, naudojamas elektroniniam paštui (naudoja SMTP protokolą), USENET naujienų grupėms, susirašinėjimams realiame laike(IRC, ICQ, MSN ir kt.) bei FTP (failų siuntimosi protokolas). Taigi, pasaulinis žiniatinklis tik dalis interneto (bet tikrai nemaža), tačiau internetas ir pasaulinis žiniatinklis nėra tas pats ir šie du terminai neturėtų būti painiojami.