מידע לציבור בנוגע למניעה וגמילה מעישון


העמותה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בישראל - מידע לציבור הכללי

העמותה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בישראל (ISRAMENSA) גאה להיות חלק מהמאמץ הלאומי למניעה ולגמילה מעישון. כמלכ"ר אנו גוף ללא מטרות רווח וכל מטרתנו להוביל שירות מקצועי לציבור בתחום זה.

איפה אפשר להשיג מידע לגבי גמילה מעישון? קודם כל באתר העמותה שלנו. חוץ מזה אפשר למצוא מידע אצל קופות החולים ואצל רופאי המשפחה או אצל עוסקים מוכרים בתחום הגמילה מעישון. שימו לב: הזהרו משרלטנים, הזהרו ממידע לא בדוק באינטרנט והזהרו גם מאנשי צוות רפואי שלא מבינים בתחום.

שאלות ותשובות בנושא עישון

מדור שאלות ותשובות - מעשנים ומבקרים אחרים באתר ובמרפאות השונות שואלים אותנו שאלות כל הזמן. החלטנו לקבץ את השאלות במקום אחד כדי לאפשר לכם ללמוד מהנסיון של אחרים. לחצו לשאלות ותשובות נפוצים בגמילה מעישון.

עזרים לגמילה מעישון

כלים מעשיים שישמשו אתכם בגמילה מעישון - כלים לנגמל מעישון - בקישור תמצאו כל מיני טיפים וטבלאות אשר יסייעו לכם בהתכוננות שלכם לקראת גמילה מעישון (טבלת בעד ונגד, יומן עישון וכו'). למידע נוסף למדו גם על הפשרת ההרגל או על הכנת הסביבה לגמילה מעישון.

שאלות ותשובות בנושא עישון

גמילה מעישון - אמת ומעשיות - בישראל ניתן למצוא שיטות רבות לגמילה מעישון ומכונים רבים מצהירים על "הצלחה מובטחת" וכל מיני "הוכחות מדעיות". קראו על השיטות המוכחות לגמילה מעישון.

שאלות ותשובות בנושא עישון

שקרים וטעויות בנוגע לעישון - אף אחד לא רוצה להיות חולה או נכה, לפגוע בילדים או בסביבה, להסריח, לבזבז כסף, להיות מכור... אבל רבים מעשנים. רבים מהאנשים שממשיכים לעשן משתמשים בכל מיני שקרים קטנים כדי להמשיך ולעשן. קראו על שקרים של נגמלים מעישון והאמת מאחוריהן.

בעיות נפוצות בגמילה מעישון

לא קל להפסיק לעשן! כשנגמלים מעישון, עם או ללא עזרה מבחוץ, נתקלים פעמים רבות בבעיות שונות, אשר מקשות על התהליך. בעמודים הבאים תמצאו בעיות נפוצות ועצות פשוטות בגמילה מעישון שהביאו לכם מיטב המומחים לסייע בפתרון. המדור אינו מלא אך מהווה נקודת פתיחה.   קראו גם על איך לא לחזור לעשן אחרי שנגמלתי ועל השמנה ומניעת השמנה בגמילה מעישון.  למידע נוסף, פנו לרופא המשפחה שלכם או לעוסק בגמילה מעישון.

תחליפי ניקוטין בישראל

תחליפי ניקוטין בישראל - החומר הממכר בסיגריות, הוא כידוע הניקוטין. למעשנים רבים עוזר להכניס את הניקוטין לגוף בדרכים אחרות, שכמעט ואינן ממכרות ובודאי שאינן מכילות את שלל הרעלים שמכילה סיגריה. תכשירים אילו נקראים תחליפי ניקוטין. בעמודים הבאים תוכלו למצוא מידע על תחליפי ניקוטין.

תרופות לגמילה מעישון בישראל

תרופות מרשם לגמילה מעישון בישראל - גמילה מעישון עשויה להיות קשה.  יש האומרים שגמילה מעישון קשה ממש כמו גמילה מהרואין.  לכן, הגיוני להיגמל מעישון עם עזרה זמנית.  תרופות מסויימות נמצאו לעזור לאנשים להיגמל מעישון. בעמודים הבאים תוכלו למצוא מידע על תרופות לגמילה מעישון.

נזקי עישון

נזקי עישון - רבים מכם יודעים שעישון מזיק. יחד עם זאת, עולות הרבה פעמים שאלות בנוגע למידת הנזק שגורמות הסיגריות, כמות הסיגריות אשר נחשבות מזיקות ועוד. בכתבה הזו נפרט על נזקי עישון. במיוחד, נרחיב לגבי הנזקים באברים השונים, הנזקים הכלכליים, האסתטיים, החברתיים, הנזק לילדים של מעשנים ולסביבתם, הנזק לאורך החיים ובעיקר לאיכותם. קראו על נזקי עישון.

מהם החומרים הרעילים בסיגריה? בסיגריה קיימים אלפי חומרים אשר הינם רעילים לגוף וכמה עשרות חומרים מסרטנים. לחצו על התמונה כדי לראות חלק מהם.

לחצו כדי לראות מה יש בסיגריה

עמוד הבית של העמותה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בישראלאודות העמותה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בישראל
כנסים של העמותה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בישראל
פרסומים בנוגע למניעה ולגמילה מעישון
מידע לציבור בנושא מניעה וגמילה מעישון
עוסקים מוערכים בתחומי מניעה וגמילה מעישון
קישורים בנושאי מניעה וגמילה מעישון
צרו קשר עם העמותה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בישראל
מאמרים בנושא מניעה וגמילה מעישון
English ISRAMENSA Site

אזהרה לסיגריות: העמותה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בישראל