דף הבית


ברוכים הבאים לאתר דוגמאות חוזים.

חוזה הוא החזות החיצונית של הסכמה שנכרתה (נוצרה) בין שני צדדים או יותר. החוזה הינו ראיה להסכמה בין הצדדים ומהווה עדות לתוכנה של אותה הסכמה.

ככלל הסכם יכול להיווצר גם בעל פה (ללא כל מסמך בכתב) וגם במסמך בכתב שאינו חתום על ידי הצדדים. במקרים כאלו מתעורר לעיתים קושי כאשר אחד הצדדים חוזר בו מהסכמה שהושגה או מתכחש לה, או במקרה שבו מתברר שהיה פער באופן שבו כל אחר מהצדדים הבין את ההסכמה ביניהם.

חוזה מסודר בכתב יכול למנוע במקרים רבים מחלוקות בין הצדדים. כתיבת ההסכמות בין הצדדים באופן מסודר יוצרת תאום ציפיות ביניהם ומסייעת למנוע אי-הבננות עתידיות. בוסף, העלאת תוכן ההסכמה על הכתב יכולה במקרים רבים למנוע מאחד הצדדים להתכחש להסכמה זו.

אתר זה הוקם בכדי להציג דוגמאות להסכמים שנכרתים לעיתים בין צדדים במגוון נושאים. מטרת האתר לתת לכם הצצה לתניות וסעיפים שנכללים לעיתים בחוזים מסוימים. חשוב להדגיש ולהזהיר כי החוזים המוצגים באתר מיועדים להעשרה ולימוד בלבד ואין לעשות בהם כל שימוש. החוזים המוצגים באתר אינם יכולים להחליף את הצורך להתייעץ עם עורך דין הבקי בתחום הרלבנטי שיבחן את הנסיבות המיוחדות שלכם ויכין עבורכם הסכם שתפור למידותיכם.

אנא זיכרו כי המידע המובא באתר זה נועד להתרשמות, העשרת הידע ולימוד עצמי בלבד. אין להסתמך על הדוגמאות המובאות באתר והן אינן מהוות תחליף לצורך  בעורך דין הבקי בתחום שיבחן את הנסיבות המיוחדות שלכם.