Samlet resultat fra kredsmesterskabet for kølbåde 2011

Foto: Orø Rundt Classic
 
I 2011 blev seks stævner udvalgt til kredsmesterskabet for kølbåde. Efter de daværende bestemmelser kunne højest fem af seks planlagte stævner tælle med. Stævnet 20. august blev aflyst pga. manglende tilslutning, så alle afviklede stævner endte med at tælle. Links til resultater fra tællende og ikke-tællende stævner findes nederst på siden. Beskrivelser af stævnerne findes her...
 
Båd / Skipper Klub  5 / 6  11 / 6 25 / 6   13 / 8  20 / 8  27 / 8  I alt
Nordisk Familiebåd / Bjørn Kloster RS    6,00 5,20   6,00    5,56  22,76
Etchells 22 / Bjarne Søeborg OB  4,00  6,00  1,00   4,67    3,78  19,45
RS Elite / Lars Kjøller FrV    1,00  6,00   6,00    3,60  16,60
Drabant 24 / T & L Plejdrup HSS  5,33    3,60       4,40  13,33
Banner 30 / Peter Christiansen SL 4,67    3,33    4,67  12,67
Scan Kap 99 Spec. / Ole Rulffs JS    1,00  4,00   6,00    1,00  12,00
One Off SOVS / Anders Jensen  RS             6,00  6,00
Polaris Drabant / Gunnar Thysted  HSS             6,00  6,00
H-båd / Leif Schulz SH 6,00        6,00
Nordisk Folkebåd / Steen Weber  SH        6,00       6,00
H-båd / Povl Brøker  SH        6,00       6,00
Avance 24 / Claus Borg  SH        6,00       6,00
H-båd / Busser Gerczymisch OB  2,67      3,00       5,67
Nordisk Folkebåd / Hans Nielsen  SH        5,33       5,33
Accent 26 / Søren Wolff HSS             5,20  5,20
Melges 24 / Johnny Poulsen  HSS             5,11  5,11
101 / Kenneth Rasmussen   SH       5,00       5,00
H-båd / Finn Nielsen  SH        5,00       5,00
Nordisk Folkebåd / Ole Petersen  JSK        4,67       4,67
X-102 / Kai Munch HS  4,67             4,67
Soling Spec. / Lars Ynddal JS 4,40        4,40
Nordisk Folkebåd / Kim Davidsen HB    1,00    3,33       4,33
Faurby 330 / Kristian J. Thomsen   HSS             4,22  4,22
Hanse 370 / Bent Petersen  SH        4,00       4,00 
Hanse 301 / Per Scheel Rasm.  Søsp.        4,00       4,00
Nordisk Folkebåd / Benny Green  SH        4,00       4,00
H-båd / Torben Andersen  NkS        4,00       4,00
Scan Kap 99 / Anders Buhl  HSS             3,33  3,33
Etchells 22 / Arild & Secher  BS 3,33        3,33
X-332 / Henrik Pedersen  SL    3,33           3,33
Granada 375 / Per Ejnar Olsen FrV    1,00    2,00       3,00
C12 / Niels Ulstrup  SH        3,00       3,00
Albin Delta / Morten Nielsen  FrV            2,89   2,89
Accent 26 / Lars Augustesen  HSS            2,80   2,80
N. Folkebåd / Jørgen S Mikkelsen  SH        2,67       2,67
Marieholm 26 / Niels Haase VSB            2,57   2,57
Larsen 28 / Henrik Thomasen HSS            2,44   2,44
Scan Kap 99 / Lars Borup  HSS            2,00   2,00
Supero 800 / Erling Plejdrup HSS            2,00   2,00
Granada 24 / Nol Wijnholds OB  2,00             2,00
Polaris Drabant / Steen Raun  SH        2,00       2,00 
Mamba 36 / Jesper Clausen  SH        2,00       2,00
Ballad / Terkel Christensen RS  1,00        1,00
Drabant 22 Spec. / Gert Gerlach SL    1,00         1,00
Drabant 27 / Sven Bruun-Nielsen  SL    1,00          1,00
L 23 / Charlotte Friis  FrV    1,00           1,00
Etchells 22 / Søren Schaarup  BS        1,00       1,00
H-båd / Jan Sørensen  SH        1,00       1,00
N. Folkebåd / Claus Christiansen  SH        1,00       1,00