Tidligere kredsmestre

Foto: Efterårssejlads i Lynæs
Måske sejler en kommende kredsmester i din familiebåd?  Store og små både fra store og små klubber kan gøre sig gældende. Her ses vinderne af kredsmesterskabet siden 1992; anden- og tredjepladserne siden 2002 vises også.
2013 Søeborg/Andersen Orø Bådlaug Etchells 22
  Johnny Walter Frederiksværk Sejlklub Avance 36
  Bent Petersen Holbæk Sejlklub Hanse 370
2012 Lars Kjøller Frederiksværk Sejlklub RS Elite
  Bjørn Kloster Roskilde Sejlklub Nordisk Familiebåd
  Ole Rulffs Jyllinge Sejlklub BB 10-meter
2011 Bjørn Kloster Roskilde Sejlklub Nordisk Familiebåd
  Bjarne Søeborg Orø Bådlaug Etchells 22
  Lars Kjøller Frederiksværk Sejlklub RS Elite
2010 Peter Christiansen Sejlklubben Lynæs Banner 30
  Ole Rulffs Jyllinge Sejlklub BB 10-meter
  Lars Kjøller Frederiksværk Sejlklub RS Elite
2009 Lars Kjøller Frederiksværk Sejlklub RS Elite
  Ole Rulffs Jyllinge Sejlklub BB 10-meter
  Merete Kristiansen Holbæk Sejlklub Nordisk Folkebåd
2008 Claus Christiansen Holbæk Sejlklub Nordisk Folkebåd
  Henrik Pedersen Sejlklubben Lynæs X-332
  Aksel Kristensen Sejlklubben Lynæs Int. 806
2007 Merete Kristiansen Holbæk Sejlklub Nordisk Folkebåd
  Tina & Lars Plejdrup Herslev Strand Sejlklub Drabant 24
  Jens Thomsen Herslev Strand Sejlklub Drabant 24
2006 Henrik Wamsler Sejlklubben Lynæs Drabant 24
  Ole Rulffs Jyllinge Sejlklub Blue Dane 32
  Morten Nielsen Frederiksværk Sejlklub Albin Delta
2005 Bent Petersen Skuldelev Bådelaug Salta 26
  Johnny Hansen Sejlklubben Lynæs Avance 36
  Niels Wolff Herslev Strand Sejlklub Banner 28 Racer
2004 Ole Rulffs Jyllinge Sejlklub BB 10-meter
  Finn Nielsen Holbæk Sejlklub H-båd
  Carsten Enger Jægerspris Sejlklub Nordisk Folkebåd
2003 Michael Præst Holbæk Sejlklub Drabant 24
  Lars Plejdrup Herslev Strand Sejlklub Javelin 30
  Ole Rulffs Jyllinge Sejlklub BB 10-meter
2002 Carsten Enger Jægerspris Sejlklub Nordisk Folkebåd
  Michael Præst Holbæk Sejlklub Drabant 24
  Svend Åge Larsen Jægerspris Sejlklub L 23
2001 Svend Åge Larsen Jægerspris Sejlklub L 23
2000 Michael Præst Holbæk Sejlklub Drabant 24
1999 Jørgen Vad Nielsen Holbæk Sejlklub Banner 30 Speciel
1998 Michael Præst Holbæk Sejlklub Drabant 24
1997 Per Willadsen Sejlklubben Lynæs Drabant 24
1996 Dines Meyer Frederiksværk Sejlklub Triss Magnum
1995 Anders Jensen Roskilde Sejlklub OneOff S.O.V.S.
1994 Søren Hansen Frederikssund Sejlklub Solus Alta
1993 Sten Sørensen Holbæk Sejlklub Dynamic 35
1992 Sten Sørensen Holbæk Sejlklub Dynamic 35