Портфоліо Шохіної Яніни Олександрівни з теми : "Алгоритми та виконавці"

Відомості про автора

Прізвище, ім’я, по батькові

Шохіна Яніна Олександрівна 

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики та математики

Навчальний заклад

Загальноосвітній навчальний заклад І - ІІІ ступенів № 16

Місто/село, район, область

місто Олександрія

Контактні дані (адреса, посилання на профіль)

Yanina170982@gmil.com

Портфоліо

Творча назва проекту

Алгоритми та виконавці

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, природознавство, математика

Вік учнів, клас

2 клас, 8 років

Стислий опис проекту 

Даний проект передбачено для використання у 2 класі, академічного рівня навчання.

Метою даного проекту є  навчання учнів поняттям алгоритми та виконавці, вмінню розрізняти і аналізувати алгоритми за типами; розвивати навички складати власні алгоритми відповідно  до теми ; розвивати вміння та навички працювати у мережі Інтернет та  використовувати Інтернет - ресурси для власних досліджень; виховувати культуру здорового способу життя, розширювати їх кругозір.

Під час проекту учні 2 класу будуть вчитися працювати в групах. Кожна  група  отримає своє завдання. Для реалізації мети проекту діти будуть  створювати презентації, працювати у блозі, користуватися ресурсами Інтернету, використовувати для роботи цифровий фотоапарат. Для створення  кінцевого продукту цієї роботи учні приготують буклети про вплив режиму дня на здоров'я учня та презентують власний блог.

План вивчення теми 

Оцінювання 

На початковому етапі роботи над проектом вчитель буде використовувати наступну систему оцінювання :

  1. Для  оцінювання роботи учнів можна використати  таблицю ЗХД, створену  вчителем.


      Впродовж роботи над проектом учні неодноразово самостійно оцінюють власний вклад у групову роботу, використовуючи    контрольний список.

Під час роботи учні ведуть власний журнал навчання у якому фіксують свої досягнення.

Ведення даного журналу теж оцінюється за допомогою журналу навчання.

         Наприкінці роботи над проектом використовується така система оцінювання :

1.Форма оцінювання блогу - таблиця, яка написана зрозумілою для учнів молодших класів мовою і може бути використана для самоцінювання ними створених блогів. У таблиці оцінювання є чітко визначені етапи : мета,джерела, читачі, позиція, мова, оновлення, оформлення, творчий підхід. Дану форму оцінювання використовує вчитель.

2. Контрольний список використовується учнями, щоб оцінити вклад кожного в групову роботу.

Контрольний список може бути використаний учнями, що працюють над груповим проектами, щоб впевнитися, що вони ефективно співпрацюють. Цю форму роботи використовують учні для самооцінки.

3. Таблиця оцінювання буклету. Кожна творча група створює для звіту свій буклет.

Діяльність учнів та вчителя 

Завдання:

  1. Завдання: На початку проекту вчитель  ознайомлює учнів з темою  проектної роботи для цього використовує  презентацію на тему : Алгоритм і виконавці. В даній презентації дітей зацікавлює  життєва ситуація про те як правильно  організувати  розпорядок дня для того, щоб успішно виконати  всі заплановані завдання на день. Для цього вчитель використовує вправу 1.

 В цій вправі дітям необхідно правильно  пронумерувати дії дівчинки для того , щоб вона виконала задумане.

  1. Після цього проводиться обговорення  і діти переходять до вправи ЗКХ..

  2. Далі клас обєднується у  3 групи : “ Дослідники”, “Експериментатори”, “ Практики”.

  3. Для спільного доступу до інформації вчитель разом з дітьми створює блог . Це допомагає  членам творчих груп корегувати та поєднувати  нові матеріали, висвітлювати власні думки і вносити пропозиції.   

 5.Для роботи з блогом   дітям роздаються інструкції.  На початку  проекту вчитель створює  презентацію для фасилітації. У цій презентації  покроково описуються усі дії учнів під час проекту. Це полегшує взаємодію учня і вчителя під час  спільної діяльності, допомагає визначити способи роботи для кожної групи, допомагає уникнути проблем нерозуміння один одного. Завдання вчителя  стати фасилітатором , тобто навчитися змінювати ролі у навчанні  під час застосування засобів Інтернету.


6. Під час виконання проекту діти будуть використовувати можливості Інтернету, а саме : кожна група   отримає окреме завдання для того , щоб відшукати необхідну інформацію в мережі: група

“ Практиків “ - відшукати інформацію про вплив  вправи “ Берізка” на розвиток фізичного стану дитини;  група “ Експериментатори” - підібрати з Інтернет - джерел команди на які б реагували собаки і описати дії виконавців; група “ Дослідники” - підбирає інформацію про  сприятиві умови для розвитку рослин.

7.Для перевірки засвоєння теми : “Алгоритм та виконавці” учні будуть проходити  онлайн - опитування також виконувати вправи і фіксувати оцінку у журнал навчання.

8.  Для підведення підсумків і презентації даного проекту учні виготовляють буклети і презентують їх творчим групам. Також вчитель  оцінює роботу всього блогу і окремих сторінок творчих груп.
Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 02.03.15 по 20.03.15р.

Місце проведення тренінгу

КОІППО імені Василя  Сухомлинського

Тренери

Скрипка Анна Володимирівна


Коментарі
Янина Шохина
Comments