Портфоліо Плічко Ольги Миколаївни на тему: "Розв'язування трикутників"

https://sites.google.com/site/intelv10koippovsuhomlinskogo/portfolio-plicko-olgi-mikolaievni-na-temu-rozv-azuvanna-trikutnikiv/SDC17117.JPG
Відомості про автора

Прізвище, ім’я, по батькові

Плічко Ольга Миколаївна

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики та математики

Навчальний заклад

Онуфріївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто/село, район, область

Oнуфріївка, Онуфріївський район, Кіровоградська область

Контактні дані (адреса, посилання на профіль)

winnerholy@gmail.com

Портфоліо

Творча назва проекту

Немає тих вершин, яких не можна подолати...

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, інформатика, історія

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту 

На початку вивчення теми учням ставиться ключове питання та дається практичне завдання проекту, над яким учні працюватимуть протягом вивчення теми. Шукають історичні відомості про походження, підбирають потрібні формули для знаходження висоти, та кута при вершині кургану, який знаходиться на території Онуфріївської селищної ради.

Учні працюють в  групах, щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання з метою вивчення та практичного застосування знань. Вони  досліджують проблему та шукають шляхи її вирішення та презентують свої результати в блозі, який самі створюють.

План вивчення теми 

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На протязі вивчення теми вчитель використовує запитання для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих проблем завдання. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про “Трикутники” відбувається при заповненні ними структурної  діаграми та таблиці З-Х-Я-Д. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

Запросіть учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм  на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання самоспрямуваня у навчанні, за якою вони мають визначити рівень своєї участі у проекті, оцінити свій вклад в роботу.Для створення буклету діти переглядають форму оцінювання буклету.

До закінчення наповнення блогу  потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам блогу зворотній зв’язок щодо заповнення блогу. Надайте можливість  учням ознайомитися з  думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеного блогу.

Використайте  також і для підсумкового оцінювання, організуйте взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцініть учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання -Чи все можна виміряти?

Діяльність учнів та вчителя 

Вивчення теми розв'язування трикутників розпочнеться з питання Чи все можна виміряти? Учні переглядають презентацію вчителя задумюються над питанням і приходять до думки, що в житті зустрічаються такі завдання, які не можна вирішити без певних знань. На даному етапі роботи відбувається мотивація учнів. Вони переконуються в необхідності вивчення даної теми та її практичного застосування. Для того, щоб зрозуміти чому під час вивчення теми вони працюють над проектом учні переглядають публікацію, підготовлену вчителем. Учні вже мають базові знання, щоб їх згадати вони переглядають презентацію, відповідають на питання опитувальника, вчитель аналізує відповіді та визначається з рівнем підготовленості учнів.

Вчитель готує презентацію, в якій вмотивовує учня до дій, а саме вирішення поставленої проблеми. В презентації є посилання на оцінювання, що зорієнтовує учня на виконання певної роботи.

Завдання для досліджень

  1. Дослідити історію виникнення та розвитку району.

  2. Знайти висоту кургану та визначити кут при вершині, зробивши відповідні виміри.

  3. Створити блог, де висвітлити  пророблену роботу.

Використання Інтернету для досліджень:відшукання історичних даних, пошук інформації, обмін інформацією. висвітлення роботи засобами онлайн-ресурсів, соціальні мережі( ВК група), он-лайн опитування, миттєві повідомлення, електронна пошта.

Для роботи, обміну інформацією та спілкування учні будуть використовуватись googl-документи, крім того учні будуть вести блог для висвітлення результатів діяльності. Сілкуватись будуть за допомогою миттєвих повідомлень, та використовуючи соц. мережі.

Учні об’єднуються в групи: Теоретики та Практики.Теоретики вивчають науковий матеріал та пропонують методи розв’язання задачі, обговорюють їх у блозі, дають рекомендації практикам по роботі на місцевості. На другому тижні виконання виконують обчислення до задачі, та аналізують отримані результати, обговорюючи їх.Практики на пешому тижні працюють на місцевості добуваючи потрібні дані та викладають їх у блозі. на другому тижні роботи знаходять історичні відомості про кургани в нашому районі та розміщують їх у блозі на відповідній сторінці. Діти користуються цифровою відеокамерою тому, перед її використанням, опрацьовують інструкцію використання цифрової відеокамери.

Після виконаної дослідницької роботи, учні працюють над блогом: заповнюють історичну довідку, оздоблюють власними фото, Теоретики пропонують методи розв'язання поставленої задачі. Практики надають потрібні дані та обчислюють висоту кургану. Результати обговорюють згодом(через 2-3 дні), аналізують правильність отриманих результатів. Якщо потрібно Теоретики допрацьовують, висуваючи методи для більш точної оцінки висоти кургану. Для кращого усвідомлення діяльності учні користуються презентацією для фасилітації. В 9 класі діти ще не вміють створювати блог, тому учитель готує інструкцію по створенню та заповненню блогу. Впродовж виконання учнями їх проектів  вчитель періодично зустрічється з кожною з груп для того, щоб переглядати їх план дій і бути впевненими, що вони рухаються у вірному напрямку. Спонукає кожну групу вдосконалювати та редагувати їх плани, щоб вони враховували, наприклад, взаємооцінювання того, як всі члени групи беруть участь у спільній роботі щодо виконання проекту та створення підсумкових презентаційних матеріалів


Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.03-20.03.2015

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна

Comments