Портфоліо Богуцької Оксани Орестівни з теми "Комунікації за допомогою Інтернету"

Відомості про автора

Прізвище, ім’я, по батькові

Богуцька Оксана Орестівна

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики та математики

Навчальний заклад

Маловисківська гімназія Маловисківської районної ради Кіровоградської області

Місто/село, район, область

м. Мала Виска

Контактні дані (адреса, посилання на профіль)

kksyna@gmail.com

Портфоліо

Творча назва проекту

Особливості спілкування сучасного світу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 клас 

Стислий опис проекту (скопіювати з плану)

Спілкування — це процес взаємодії між людьми, в якому відбуваються обмін діяльністю, інформацією, досвідом, умінням і навичками, а також результатами діяльності. У вужчому значенні під спілкуванням розуміють процес обміну інформацією та досвідом

Людині важко бути щасливою, успішно працювати, самовдосконалюватися, самостверджуватися не контактуючи з іншим.

Наприкінці XX ст. завдяки розвитку комп'ютерних технологій з'явився ще один засіб спілкування — так зване віртуальне спілкування. Це спілкування з віртуальним співрозмовником у віртуальному просторі за допомогою електронних засобів.

Можливості Інтернету надають доступ до інтерактивних сервісів, які підтримують "живу" бесіду між мешканцями різних міст, країн або спільнот. Створено програми, які підтримують "живе" спілкування в режимі реального часу.

Сучасні діти все частіше і частіше надають перевагу віртуальному спілкуванню ніж реальному.

Спілкування в Інтернеті має купу недоліків і переваг, які батькам необхідно знати, щоб з однієї сторони забезпечити розвиток дитини, з іншої – зуміти зберегти фізичне та психологічне здоров’я дитини.

Учні 10 класу здійснюють вивчення теми  «Комунікації за допомогою Інтернету» за допомогою даного проекту.

Учні об’єднуються у три групи (за інтересом), в кожній групі по чотири учня.

Кожній групі надаються ролі:

·         Служба знайомств;

·         Служба допомоги;

·         Служба економії коштів.;

План вивчення теми (вставити посилання на файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проектної діяльності відповідно до теми навчального проекту проводяться батьківські збори з метою виявлення обізнаності учнів та батьків з досліджуваної теми та вмотивування їх до участі в дослідницькій роботі. Батьки пишуть заяви в яких дають дозвіл на участь дітей у проектній діяльності.

Для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи, учням пропонуються завдання, які розміщення у публікації  вчителя.

Значна увага приділяється опрацюванню з учнями критеріїв та основних підходів до оцінювання результативності їх роботи в проекті. У процесі виконання завдань навчального проекту учні долучаються до самоконтролю організації власної діяльності та заповненні звітності про виконані ними заплановані завдання.

Після завершення роботи над завданнями навчального проекту учням надається можливість презентувати на відкритому заході створені інтелектуальні продукти та озвучити сформульовані висновки.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з плану з посиланням на відповідні документи)1

При вивченні теми «Інтернет та інформаційна безпека» учням пропонується більш детально розглянути, які небезпеки їх очікують в мережі Інтернет. На батьківських зборах вчитель розповідає про метод проектів та навички ХХІ століттята про сам проект учням та батькам, батьки пишуть заяви, дають дозвіл дітям брати участь у проекті

 
1 день Учитель для зацікавлення учнів проектом показує свою 
презентацію, в якій розповідається про ключове та тематичні питання та роль кожної групи в проекті. Для визначення готовності учні до проекту та зацікавлення учнів вчитель проводить опитування 
(Завдання до початку проекту)

Вчитель знайомить учнів із платформою для проведення проекту.

Для визначення навчальних потреб учні заповнюють З-Д-Х таблиці.

Учні об’єднуються у три групи (за інтересом), в кожній групі по чотири учня.

Кожній групі надаються ролі:

·        Служба знайомств;

·         Служба допомоги;

·         Служба економії коштів.

 Служба знайомств: розглядають поняття соціальної мережі та особливості спілкування в соціальних мережах, з’ясовують рік створення та автора ( власника) даної мережі,  досліджують, які соціальні мережі є найбільш популярні мережі у світі та в Україні, бажано знайти статистичні дані(результатом їх діяльності є вікі-стаття).

Служба допомоги: розглядають поняття форуму та чату, особливості спілкування в форумах та чатах, особливості реєстрації на форумах та чатах. (результатом їх діяльності є буклет)

Служба економії коштів: Розглядають, які є програми для миттєвої передачі даних, їх особливості. Досліджують, як допомагають дані програми економити кошти (результатом їх діяльності є презентація)

1 тиждень. Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять соцопитування та пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, учитель роздає Критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.

2 тиждень. Працюючи в групах учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує он-лайн консультації по групах. Використовуючи таблицю Самоаналізу учні однієї групи оцінюють себе, а також один одного.


3 тиждень Учні завершують свої роботи. Презентують її. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до 
Критеріїв оцінювання.

Здійснюється перевірка знань учнів Самостійна робота

Учнівська стаття "Давай познайомимося"

Учнівська презентація «Як економити на дзвінках?»

Учнівський буклет "Допомога потріба?"

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02 березня - 20 березня 2015 рік

Місце проведення тренінгу

КЗ "КОІППО імені Василя Сухомлинського"

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна
Comments