Портфоліо Ярової Віти Вікторівни з теми "Найпростіші геометричні фігури та їх властивості"


Відомості про автора

Прізвище, ім’я, по батькові

Ярова Віта Вікторівна

Фах, навчальний предмет

викладач математики, математика та інформатика

Навчальний заклад

Троянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто/село, район, область

с. Троянка, Голованівський район, Кіровоградська область

Контактні дані (адреса, посилання на профіль)

yarova.vita@gmail.com


Портфоліо

Творча назва проекту

Чарівна сила геометрії

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, інформатика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту 

Учні  7 класу досліджують найпростіші геометричні фігури, їх властивості. Для того, щоб краще зрозуміти та вивчити тему відбудеться поділ на групи: ілюзії розміру, паралельності прямих та «рухомих предметів». Разом з учнями ми будемо визначати план дій, досліджуватимемо практичне застосування теми і презентуватимемо результати роботи на блозі, кожна з група випустить буклет та буде працювати над спільною презентацією.

План вивчення теми 

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом вивчення даної навчальної теми для визначення попередніх знань учнів щодо неї та того, що саме вони знають про найпростіші геометричні фігури відбувається вхідне оцінювання  при заповненні  фігур Smart-Art  та таблиці З-Х-Д. Також перед поділом класу на групи відбувається опитування учнів.

Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони будуть використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Також учні заповнюють  Контрольний список для блогу. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

 Учні використовують форму оцінювання для самооцінювання  свого проекту.

Наприкінці роботи на проектом учні знову заповнюють  таблицю З-Х-Д.

Діяльність учнів та вчителя 

Тиждень 1

Спочатку перед учнями  постає Ключове запитання: Чи завжди віриш ти своїм очам? Також проводиться мозковий штурм. Запитаємо учнів: чи є в краси свої закони? Вони також будуть обмірковувати це запитання також і наприкінці вивчення теми, після виконання групових проектів.

Показую  вступну презентацію, а також презентацію фасилітації. презентую буклет про метод проектів, проводжу опитування, відбувається обговорення наступних запитань:

  • Чому шпали сходяться?

  • Як застосувати в повсякденному житті геометрію?

  • Які математичні ілюзії зустрічаються на кожному кроці?

Учні об’єднуються в малі групи для розробки блогу та впровадження учнівських проектів. 

Дозволяю учням  об’єднуватися в групи за власним бажанням. Членство в команді може бути сформоване на основі теми, до якої учні мають інтерес. В кожній групі має бути 3-5 учнів, якщо одну і ту ж тему обрали 6 учнів, їх варто розділити на 2 групи, які досліджують одну тему.  Нагадаю учням,  щоб вони  використовували Тематичне  запитання в своїх проектах.

Пропоную учням використовувати Інтернет для того, щоб знайти відомості про різні геометричні ілюзії, а також поділитися знайденою інформацією та своїми думками на блозі. Ознайомлюю учнів з Формою оцінювання блогу для того, щоб допомогти їм створити блог, а також надаю інструкцію для створення блогу, інструкцію пошуку інформації в інтернеті. Переглядаю ці блоги кожного тижня, щоб відслідковувати, як учні навчаються та розуміють тему та мету проекту. Використовую ці відомості, щоб спрямовувати навчання учнів та допомагати їм при потребі.

Тиждень 2

Кожна група має створити:

Впродовж виконання учнями їх проектів періодично зустрічаюся з кожною з груп для того, щоб переглянути їх план дій і бути впевненим, що вони рухаються у вірному напрямку. Спонукаю кожну групу вдосконалювати та редагувати їх плани, щоб вони враховували, наприклад, взаємооцінювання того, як всі члени групи беруть участь у спільній роботі щодо виконання проекту та створення підсумкових презентаційних матеріалів. Після того, як кожна група зустрічається для консультації, надаю їм можливість працювати самостійно, а також організовую зустрічі однієї групи з іншою для того, щоб розказувати про свою роботу. Спонукаю групи надавати одна одній зворотній зв’язок впродовж роботи над учнівськими проектами.

Учні мають обговорюють в малих групах кому з їх спільноти можуть бути корисними результати їх проектних досліджень і для якої цільової аудиторії вони готуватимуть інформаційні бюлетені та блог, щоб врахувати її потреби.  

Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Учні обирають для використання у своїх дослідженнях ті сайти, які є достовірними і яким можна довіряти, вони оцінюють веб-сайти за формами оцінювання Інтернет-джерел. Проводжу консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення тем, пояснюю, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та нагадую як буде відбуватися оцінювання.

3 тиждень

Учні завершують своє дослідження, застосовуючи отриману інформацію. Закінчуюють розробку інформаційних бюлетенів(перша група, друга група, третя група) та блогу, презентації. Нагадаю учням, щоб вони використовували Формою оцінювання блогу для перевірки та завершення своїх робіт, а також перевіряли достовірність інформації.

4 тиждень

Проведжу презенцію учнівського блогу (усних виступ кожної групи), також відбувається показ буклетів(перша група, друга група, третя група) та презентації. Використовую Формою оцінювання блогу для оцінювання робіт учнів.


Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.03.2015-20.03.2015

Місце проведення тренінгу

КЗ "КОІППО імені Василя Сухомлинського"

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна

Comments