Strona główna‎ > ‎

Bielskie drogi

Parę słów:

Bielskie drogi w niektórych miejscach coraz bardziej przypominają dawne trakty i dukty. Niesposób przejechać tak, aby nie uszkodzić samochodu. W centrum, na głównych ulicach w miarę szybko dochodzi do naprawy drogi. Wynika to z faktu, że drogi te są monitorowane i sprawdzane. Łatwiej dostrzec tam usterki. Mniejsze drogi, uboczne nie są wyznaczane do szybkich napraw ze względu na ich lokalny charakter. I tak przez kilka lat jeździmy po takich ulicach wiecznie psiocząc, ale nie robiąc nic w tej sprawie, licząc na to, że ktoś to za nas zrobi. Pragniemy zmienić to nastawienie, gdyż często władze miasta nie zdają sobie nawet sprawy ze stanu dróg, gdyż nikt nie zgłosił ich usterki, albo za mało czasu na to poświęcił.

Cel:
  • Rozwój społeczeństwa obywatelskiego poprzez przygotowanie narzędzi do zainicjowania własnego działania obywateli (nas samych)

Działanie:
  • Opracowanie przewodnika "Bielskie Drogi" i ścieżki obiegu dokumentów tak aby wspomóc działania osób chcących zareagować w sprawie drogi
  • Wsparcie mieszkańców w zakresie dochodzenia swoich praw w Urzędzie Miasta i w spółdzielniach mieszkaniowych
Do kogo skierowane:
  • Działanie "Bielskie drogi" skierowane jest do mieszkańców Bielska-Białej, korzystających z coraz to bardziej zniszczonych ulic. Akcją obejmujemy jak najwięcej ulic zapomnianych przez miasto.
Zweryfikowane efekty naszych działań:
  • Ulica Muchomorów - 7 dni od rozpoczęcia interwencji Miasto utwardziło drogę na długości 200 m (wcześniej ponad 10 lat oczekiwania na reakcję bez skutku)
  • Parking przy ul. Łagodnej i Jutrzenki - 3 dni od złożenia pisma w tej sprawie (wcześniej ponad 2 miesiące była dziura w centralnym punkcie wyjazdu z parkingu)

Formy wsparcia:


Ċ
Konrad Sobik,
2 cze 2009, 15:30