Головна сторінка


ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

опубліковано 2 лют. 2018 р., 00:55 Ольга Смолин

https://veb-qwest-bezpeka.jimdo.com/

Година коду у ЗЕЛ

опубліковано 25 жовт. 2017 р., 14:03 Ольга Смолин

Сьогодні важко уявити собі життя без комп’ютерів. ІТ-технології досягли небаченого розвитку. Усі сфери сучасної діяльності людини щоразу більше потребують обробки величезної кількості інформації. Тому вміння працювати в цій галузі зараз дуже актуальне.

Година коду ­­­­­­­­­­­­- це глобальний захід, який залучає школярів з усього світу. Його мета – показати, що програмування є цікавим і зрозумілим. Цьогоріч участь у Годині коду взяли десятки мільйонів учнів з 180 країн світу. В Україні уроки програмування проводяться за підтримки компанії «Майкрософт Україна» та міжнародного благодійного фонду «BrainBasket». Ініціативу підтримали багато українських знаменитостей, талановиті програмісти та бізнесмени, розробники відомих ігор.

Участь у цьому заході взяли й учні Золочівського економічного ліцею. Протягом двох уроків ліцеїсти спілкувалися з досвідченим програмістом з міжнародної компанії «ELEKS». Ще зовсім недавно Тарас Чайківський навчався у нашому закладі. Він розповів, наскільки важливо знати «мову ХХІ століття» та які перспективи відкриваються перед людиною, що вміє програмувати. Виконуючи практичні завдання, ліцеїсти мали змогу написати коди різної складності. Учні оперативно виконували поставлені перед ними завдання, швидко застосовували різноманітні методи. У класах панувала атмосфера взаємодопомоги. Найбільше завдань вдалося виконати ліцеїстам групи ПЛГ.

Дирекція, колектив та учні ліцею дякують Тарасові Чайківському за допомогу в організації та проведенні Години коду.

Ольга Смолин,
учитель інформатики
Золочівського економічного ліцею

 
 Ми вміємо моделювати у форматі 3D

опубліковано 10 квіт. 2017 р., 08:28 Ольга Смолин   [ оновлено 10 квіт. 2017 р., 08:42 ]

 Сучасний стан розвитку суспільства характеризується стрімким розвитком інформаційних технологій, які охоплюють усі сфери діяльності. Останнім часом великого поширення набуло 3D-моделювання.
    Цей вид комп’ютерної графіки використовується при створенні ігор, фільмів, реклами, конструюванні житлових будинків та механізмів. Охочих моделювати у форматі 3D – багато. Однак без відповідного програмного забезпечення і потрібних навичок у цій справі не обійтися.
    З метою підвищення комп'ютерної грамотності 3 квітня у ліцеї був проведений урок 3D-моделювання. Ліцеїст групи Е-2 Галабурда Тарас продемонстрував свої роботи, виконані у програмі 3ds Max, для молодих ліцеїстів (група ПЛГ). Пізніше учні мали змогу ознайомитися з інтерфейсом програми та самостійно зробити модель комахи або торта.
    Урок пройшов цікаво і невимушено. Ліцеїсти залишилися задоволеними своєю роботою та здобутими навичками.
    До речі у квітні ми плануємо провести День відкритих дверей. Запрошуємо всіх охочих спробувати моделювати у форматі 3D.
Смолин О. І.,
учитель інформатики
Золочівського економічного ліцею
  
Тиждень інформатики у Золочівському економічному ліцеї

опубліковано 18 лют. 2017 р., 02:01 Ольга Смолин   [ оновлено 18 лют. 2017 р., 02:20 ]

          Основне завдання, яке має вирішувати сучасна школа, полягає в тому, щоб навчити учнів швидко отримувати інформацію, опрацьовувати, аналізувати, зберігати її та на основі цього приймати своєчасні й нестандартні рішення.

З 6 по 10 лютого 2017 року у Золочівському економічному ліцеї було проведено Тиждень інформатики. Організація позакласної роботи дала змогу показати значущість і роль інформаційних технологій у сучасному суспільстві, розвинути творчі та інтелектуальні здібності учнів, підвищити інтерес до вивчення даного предмета.

Першою подією тижня було проведення турніру «Інформаційний бум». Ліцеїсти групи ПЛГ поділилися на дві команди та вболівальників. Під час гри активно відповідали на запитання, розвязували логічні завдання, ребуси та кросворди. Переможців турніру визначило журі у сладі Чикайло Ірини Антонівни (заступник директора з навчально – виховної роботи), Лучканіна Дмитра та Юрчука Олега (призери І етапу олімпіади з інформаційних технологій)

У вівторок ліцеїсти презентували кросворди для участі в конкурсі. Вони мали змогу не лише оформити свій кросворд, а й розвязати кросворди інших.

У середу була проведена інформаційна година День безпечного інтернету під гаслом «Будь зміною: обєднаймося для кращого Інтернету». Ліцеїсти дізналися більше про небезпеки, які можуть  спіткати їх у мережі Інтернет. Розглянули ситуації порушення прав людини, які  спонукали до визначення можливих способів дій, щоб захистити себе та своїх рідних. Під час підведення підсумків ліцеїсти пообіцяли, що не будуть байдужими до публікацій в Інтернеті, адже Інтернет є таким, яким ми створюємо його щодня.

   Для учнів 9-го класу було запропоновано взяти участь в онлайн турнірі з інформатики.

Завершився Тиждень інформатики відкритим уроком у групі Е-2 (10-й клас) «Роботи з обєктами на слайдах презентацій».

Тиждень минув цікаво і невимушено. Учням сподобалося робити те, що дає їм можливість проявити себе.

Ольга Смолин
учитель інформатики
Золочівського економічного ліцею1-4 of 4