Домашня сторінка

Цікаве про їжаків

З їжаками з язичницьких та античних часів пов'язано святкування початку весни. Надалі ця традиція була поширена на північ Європи з перенесенням урочистостей на борсука, а після окупації Америки — на лісового сурка (їжаки і борсуки там відсутні, але сурок так само прокидається навесні від зимової сплячки). Наразі це свято зробило повне коло і повернулося до Європи (зокрема й в Україну) як «день сурка»


ХАРАКТЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕФІОПСЬКОГО ЇЖАКА


   Захисна поза: ефіопський їжак, як і європейський, може згорнутися в клубок. У такому положенні він підставляє ворогові свої розчепірені голки. 
   Голки: досягають 30 см завдовжки, сірі з білими кінчиками. Вся верхня частина тіла ефіопського їжака аж до основи хвоста вкрита тисячами голок. 
   Колір шерсті: живіт їжака вкритий коричнево-чорною шерстю з білими плямками. На писку є біла пляма, посеред лоба вона розділяється темною подовжньою смужкою. 
   Кігті: довгі та гострі. З їх допомогою їжак копає м'яку землю. Проте, на відміну від тварин, вкритих шерстю, їжак не може кігтями чистити свої голки, тому між ними поселяються тисячі дрібних паразитів. 
Підсторінки (1): Маленькі їжачки