Harun Yahya Çarpıtmaları

Sansür 


Ana Sayfa > Sansür

 

 • Açıklama:

  Türkiye'de ki yaratılışçıların başında gelen Harun Yahya, yaptığı çarpıtmaları ortaya çıkaran siteleri engelletmekten çekinmiyor. Bu şahıs, ağzından düşürmediği bilim ve bilimsel yöntemi hiçe sayarcasına, kendi iddialarına cevap veren siteleri tek tek engellettiyor.
 • Sansürlenen sitelerin listesi


  http://mfipb.com
  http://antoloji.com
  http://calinmisgenclik.com
  http://calinmis-genclik.com
  http://sozluk.sourtimes.org
  http://gizliweb.com
  http://19.org
  http://superpoligon.com
  http://adnanoktar.com
  http://cevaplar.wordpress.com
  http://yahyaharun.com
  http://adnanoktar.wordpress.com
  http://bilimvedin.blogspot.com
  http://cevaplar.wordpress.com
  http://kisiselgoruslerim.blogspot.com
  http://ateizm.org

 • Sansürü aşmanın yolları

  Sansürü aşmanın pek çok yolu bulunmaktadır, ancak bunlardan en kolay ve performanslı yolu bilgisayarınızın DNS ayarlarını değiştirmektir.
  İnternet üzerinde, sizinde olmak üzere her bilgisayarın bir kimlik numarası vardır. Sizler bir sayfaya erişmek istediğinizde, bu sayfanın alan adını girdiğinizde(örn. http://www.google.com), bilgisayarınız ayarlanmış olan DNS sunucudan bu alan adına kayıtlı makinenin kimlik numarasını ister. Türk Telekom'un sansür mekanizması burada devreye girer, siz engellenmiş bir sitenin alan adını girdiğinizde, Türk Telekomun DNS sunucusu, o sitenin gerçek kimlik numarası yerine, sansürle ilgili açıklamayı yapan bilgisayarın kimlik numarasını verir.

  Bilgisayarınızın DNS sunucu ayarlarını değiştirmek çok kolaydır. Windows XP veya daha eski bir Windows versiyonu kullanıyorsanız, buradaki programcığı indirip çalıştırmanız yeterli(Programcık hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız).Windows Vista kullanıyorsanız, hazırlamış olduğum video daki yönergeleri izlemeniz yeterli.