טיפול מקיף בבעיות משמעת ואלימות

למכון למנהיגות הומנית סדרה של הרצאות בנושאי אקלים בית ספרי.
ישנה אפשרות לקבל כל אחת מההרצאות בנפרד או כמה מהן במסגרת מהלך התערבות .

 הרצאות בנושא התמודדות עם בעיות אלימות

התמודדות עם בעיות אלימות - תופעת האלימות התפשטה והתרחבה בשנים האחרונות. ההתמודדות עם בעיות האלימות חשובה מאוד. אנו מציעים שורה של הרצאות, סדנאות, יעוץ אישי וקידום תהליכים שכולם עוסקים בצמצום משמעותי של תופעת האלימות על צורותיה השונות.


 הרצאות בנושא התמודדות עם בעיות משמעת

התמודדות עם בעיות משמעת - מה שמעייף ומתיש מורים הם בעיות משמעת לסוגיהן. התמודדות עם תלמידים מפריעים בכיתה, חוצפה, סירוב לבצע הוראות, איחורים ועוד. למכון שורה של הרצאות וסדנאות שמתאימות לקהלים שונים ובתי ספר בעלי מאפיינים מיוחדים. המפגשים יעילים מאוד ומסייעים לחדרי המורים בהתמודדות היום יומית עם בעיות משמעת.


 הרצאות בנושא האקלים הבית ספרי

אקלים בית ספרי – אקלים בית הספר מושפע ממספר גורמים : האווירה בחדר המורים, התרבות הארגונית בבית הספר, בעיות של משמעת ואלימות בקרב תלמידים, התקשורת עם ההורים והנהגת ההורים וכמובן - הקשר והתרבות של הקהילה מסביב. לאקלים בית הספר השפעה ישירה לקידום תוצאות ולשביעות רצון של כל הגורמים. המפגש/ים יעסקו בהבנה של גורמי האקלים ובקידום אקלים חיובי.


 הרצאות בנושא גישור וקונפליקטים

גישור וקונפליקטים – בכל קבוצה ובכל מקום עולים קונפליקטים . קונפליקטים אלה פוגעים בתפקוד השוטף, במצבי הרוח של העובדים ובהשגת היעדים . המפגשים יעסקו בדרך לקידום משא ומתן , כלים לגישור, בניית הסכמות. דרכי ההתמודדות של המשתתפים עם קונפליקטים, היכרות עם סגנונות ניהול קונפליקטים ועוד.


 הרצאות בנושא הדיאלוג מורה - תלמיד

דיאלוג מורה תלמיד - מתן כלים לביסוס מערכות יחסים תקינות עם תלמידים, וכן כלים לפתרון בעיות ספציפיות. הבניית דיאלוג אפקטיבי בין מחנכים לילדים. תקשורת רגישה ויעילה עם ילדים, התנסות בסיטואציות מחיי היומיום, דיון ברגשות שהסיטואציה מעלה, המטרות שהנחו את תגובת המחנך, דיאלוג סמכותי ועוד.


 הרצאות בנושא ניהול הכיתה

ניהול כיתה - תהליך ההוראה למידה כתהליך חינוכי, מומחיות המורה, מקצועיות, הקניית הרגלים, עקביות, כבוד הדדי, סמכותיות, האם המורה הוא חבר? הבניית ההוראה, הוראה בכיתה הטרוגנית, הוראה שיתופית, שילוב משחק ולמידה ועוד.