Про установу

Управління охорони здоров'я

Львівської міської ради

 КОМУНАЛЬНА ЛЬВІВСЬКА

МІСЬКА ЛІКАРНЯ

Хоспіс

"Якщо пацієнта не можна вилікувати, це не означає, що для нього не можна нічого зробити. Те, що здається дрібницею в житті здорової людини - для пацієнта може мати великий зміст"


Історична довідка

Створення Хоспісу було закладено у програму «Українського милосердя і здоровя» ще у 1989 році. Ним зацікавилась допомогова служба Мальтійського ордену, яка подарувала Львову частину лікарняного обладнання. Завдяки розумінню і сприянню міської адміністрації, був виділений будинок колишньої дитячої лікарні, у якому було  здійснили  капітальний ремонт з метою створення максимально комфортних умов для важкої категорії хворих. Були розроблені методичні основи діяльності нового медичного закладу, затверджено штатний розклад і фінансування. У березні 1997 року Хоспіс у Львові був відкритий…

Створення моделі – Хоспісу, як нової форми медико-соціального закладу паліативної медицини обумовлено потребою у вирішенні проблем надання медико-соціальної допомоги, догляду, психологічної реабілітації, а також психо-соціальної підтримки родичів на період хвороби та втрати близького. Перші згадки про допомогу безнадійно хворим людям можна знайти ще у середньовічних хроніках .З тих пір і прижилося слово “Хоспіс”, що у перекладі з латини означає притулок, захисток. В останнє десятиріччя в країнах Заходу розвивається сітка медичних установ особливого типу “Хоспіс”. Ідея заснування першого в світі хоспісу належить В. Зорзе (Англія).

Львівську міську лікарню “Хоспіс”  створено на підставі рішення виконкому Львівської міської ради народних депутатів від 16 вересня 1994 року  № 19  та  наказу Управління охорони здоров”я Львівського міськвиконкому від 3.10.94 року № 190.

Львівський Хоспіс внесено наказом МОЗ України від 22.06.95 р. за № 114  в структуру лікувально-профілактичних закладів  як окрему лікувальну установу, а наказом Міністерства Юстиції України № 339/935 від 2.11.95 р надано юридичну силу згаданому  Наказу МОЗ.

Реєстраційна  Палата Департаменту економічної політики та ресурсів Львівської міської ради  20 листопада 1998 року перереєструвала  Львівську міську лікарню “Хоспіс” в  комунальну Львівську міську лікарню “Хоспіс” ( КЛМЛ),   № запису 13868.  Ідентифікаційний код комунальної Львівської міської лікарні “Хоспіс” в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій  20845633.

Діяльність установи регламентована Статутом, прийнятим у 1997 році та внесеними Змінами та Доповненнями від 11.12.2009р., посадовими інструкціями спеціалістів. Робота персоналу здійснюється згідно «Правил внутрішнього трудового розпорядку лікарні»

Державною податковою інспекцією Франківського району м.Львова КЛМЛ “Хоспіс” включена в реєстр неприбуткових організацій за № 12-2/05. Основним джерелом фінансування є кошти місцевого бюджету та  спонсорських надходжень.


Інформація про заклад

 

Головний лікар - Москвяк Євген Йосипович. Заслужений лікар України. Кандидат медичних наук. Магістр державного управління.

 
 
 
 
 Заступник головного лікаря з лікувальної роботи - Винник Оксана Василівна.

Головний бухгалтер - Тим’як Ольга Володимирівна.

Старша медсестра - Патраш Наталя Богданівна.

 


Люди і хоспіс...

Що таке хоспіс для нас, відносно здорових, “благополучних” членів суспільства? Як може спілкуватись людина, яка стоїть на порозі іншого світу, з нами, які ще не ступили на цей поріг? Чи можемо ми щось дати один одному? Як і для чого живуть, що відчувають, про що думають ті, хто  потрапив у коло спілкування, особливе коло життя, яке виникло довкола невиліковно хворої людини?..

Хоспіс – заклад для надання  медичної та соціальної, психологічної  допомоги  хворим з обмеженим прогнозом життя.   Основне  завдання — надати  допомогу,  знеболити,  дати  можливість  відійти  з життя  достойно. Іншими словами - забезпечення  гідного  життя  до  останнього  подиху  безнадійно хворої людини.

Хоспіс — структура медико-соціальна, з обстановкою, що наближена до домашньої. Така позиція в організації “Хоспісу” допомагає забезпечити інкурабельному пацієнтові психологічний комфорт, який базується на індивідуальному підході в кожному конкретному випадку, з урахуванням стану здоров’я, психологічних чи соціальних потреб. Слово Боже - це світло для керування життям, пожива для підтримки душі і потіха у дні смутку. Кожен пацієнт має право і можливість його почути. Хвора людина потребує любові, людського тепла, опіки та милосердя. Саме такі умови і зобов’язані створити людині в останні дні її Земного життя.


Діяльність Хоспісу

Діяльність Хоспісу здійснюється відповідно до чинного законодавства України, директивних та інструктивно-методичних документів Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики та праці України, управлінь охорони здоров’я й управлінь праці та соціальної політики обласних державних адміністрацій, місцевих органів влади, Статуту, Ліцензії на медичну практику, Ліцензії на право з обігу підконтрольних речовинНа державному рівні опрацьвано:

  • Концепцію державної політики України щодо паліативної допомоги. Державний стандарт якості соціальних послуг, які надаються у ході Хоспісного руху. Наказ МОЗ України № 33 від 23.02.2000 року “Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я”. Наказ МОЗ України № 385 від 28.10.2002 року “Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров`я”. Методичні рекомендації “Організація та управління       медико-соціаль-ним забезпеченням невиліковних хворих у м.з. “Хоспіс”.

На регіональному рівні:

  • Відкриття лікарень паліативного лікування у містах Києві, Івано-Франківську, Херсоні, Харкові, Луцьку, Луганську, Сімферополі.   

За визначенням ВООЗу, паліативна допомога - це підхід, що дозволяє покраити якість життя пацієнтів та їхніх родин, які зіштовхнулися із проблемою смертельного  захворювання.

ą
Оксана Винник,
22 лист. 2017 р., 05:16
ĉ
Оксана Винник,
22 лист. 2017 р., 05:16
ĉ
Оксана Винник,
22 лист. 2017 р., 05:20