Головна сторінка

Лекція Тімоті Снайдера:
"Європа після 1914: інтеграції та дезінтеграції"

Лекція Тімоті Снайдера: "Європа після 1914: інтеграції та дезінтеграції"

Лекція Тімоті Снайдера на відкритті Центру візуального мистецтва

“Новітню історію Європи можна трактувати як серію інтеграцій та дезінтеграцій, які досі відбуваються на наших очах. 1914 рік був не кінцем старої Європи, а продовженням процесу деколонізації всередині самої Європи. 1939 рік був не колапсом цивілізації, а кульмінацією радянських та нацистських спроб колонізувати Європу зсередини." - Далі

____________
Владислав Гриневич.
Партократія та інтелігенція як будівничі українського радянського патріотизму
Андерсен Р. Після процесів у Харкові (польська політична карикатура, 1930 р.) Більшовик: – Брат, українець, ти маєш прийняти мою культуру
Творцями нової моделі радянського патріотизму, як у Росії, так і в Україні, виступали представники партійної та творчої еліти. Цей тандем повинен був поєднати «правильну й вірну» ідеологію компартії з творчим запалом «властителів думок», які мали широкий вплив на «народні маси»
___________________
Томаш Стриєк “Україна напередодні кінця історії”
Tomasz Stryjek, Ukraina przed końcem historii. Szkice o polityce państw wobec pamięci. Warszawa: Scholar, 2014. 412 s.
Нова книжка польського україніста, історіографа і політолога Томаша Стриєка “Україна напередодні кінця історії” є збіркою тематично споріднених есеїв з проблематики політик пам’яті у посткомуністичній Європі. У центрі уваги Автора – Україна, але український матеріал він аналізує на широкому порівняльному тлі: польському, хорватському, російському, балтійських країн, іспанському, тим самим демонструючи нові компаративістичні й теоретичні перспективи розважань про сучасну Європу.
____________________

Андрій Портнов про ленінопад

Андрій Портнов ділиться власними роздумами про процес ленінопаду. Науковець робить спробу проаналізувати глибинні спонуки, що змушують українців нищити монументи Леніна.
______________________
Георгій Касьянов
Держава розколота на бюрократів і населення
Створена у 1991-му держава є доволі міцною. Але не національною. Це держава бюрократії і фінансово-промислової олігархії. Інтереси цих класів держава і захищає, хоча й існує за рахунок податків від інших. А крупний капітал не хоче економічної свободи для цих інших.
_____________________

National Geographic

Не вдалося знайти URL-адресу специфікацій ґаджета
______________________
Інтерв'ю з Ігорем Данилевським: Легенда про покликання Рюрика - це саме легенда
Ігор Данилевський. Київська Русь

Легенда про закликання князя Рюрика для князювання на Русі не маю під собою ніякого наукого обгрунтування і сьогодні є виняткого інструментом політичних кон'юктурних спекуляцій у боротьбі за спадок Київської Русі.


_____________
Йоханан Петровський-Штерн.
"Українці та євреї: простір взаємодії"
Автор подає узагальнений погляд на історію українсько-єврейських взаємин. Автор намагається зрозуміти чким чином українсько-єврейські розвідки важлив для нашого розуміння Східної Європи? 
______________________
Олександр Галенко.
Історія України починається з Півдня, там її кульмінація і з Півдня вона має бути переписана
Олександр Галенко. Історія України починається з Півдня, там її кульмінація, і з Півдня вона має бути переписана
Переписувати історію – в уяві пересічної людини – означає змінювати наявні оцінки на протилежні. На жаль, для пересічного історика це означає те саме. Тому більшість цеху істориків, як і публіка, консервативно тримається усталених схем та оцінок. Хіба що спокуса сенсації підіб’є когось на маячню, особливо на побічних напрямках науки. Серед таких досі була південна та східна Україна у її сучасних кордонах, особливо перед приєднанням до Російської імперії на зламі XVIII-XIX ст.
__________________
Старченко Наталя. Честь, кров і риторика. Конфлікт у шляхетському середовищі Волині. Старченко Наталя. Честь, кров і риторика. Конфлікт у шляхетському середовищі Волині. Друга половина XVI - початок XVII ст. Київ: Laurus, 2014.
Історія насильства, конфлікту і права є однією з популярних тем у сучасних дослідженнях з європейської історії середньовіччя та ранньомодерної доби, і водночас науковим полем, де історики активно експериментують з новими методологіями.
________________
Український націоналізм та італійський фашизм (1922–1939)
Рух і режим Беніто Муссоліні збудив величезний інтерес у всьому світі, породив низку епігонів та інтелектуальну моду на фашизм – недаремно міжвоєнну добу називають «епохою фашизму».
_______________

Помітили помилку - повідомте нам

  Габріель Моцкін
"Пам'ять та філософія історії"

Габріель Моцкін. Пам'ять та філософія історії

Лекція в рамках конфнренції присвяченої проблемам історичної пам'яті. 17 травня 2012 року, Стенфорд. 
_______________
Нова книга Максима Яременка
""Академіки" та Академія. Соціальна історія освіти та освіченості в Україні XVIII ст.
'Академіки' та Академія. Соціальна історія освіти й освіченості
Книжку присвячено українській ранньомодерній освітній культурі. У ній автор аналізує склад студентів Києво‐Могилянської академії у XVIII ст. і моделює «колективний портрет» «студіозів»; осмислює феномен та особливості тогочасного шкільництва і соціальне замовлення на освіту й освітні стратегії різних соціальних груп. 
______________________
Олександр Штоквиш.
"Визволення" чи "вигнання" або про маніпуляції історичною свідомістю
2014-10-30-shtockvysh
Напевно, у історії є певна гірка іронія, оскільки, відзначення 70-річного ювілею вигнання нацистських окупантів із України проходить на тлі жорстокої боротьби з іншим окупантом, який теж святкує цю дату, бо його попередні покоління теж причетні до даної події. Але сьогодні РФ веде проти України так звану «Гібридну війну», або, як її ще називають війну керованого хаосу.
________________________
Волинь 1943.
Сімдесята річниця злочину
Електронна публікація є результатом реалізації спільного проекту сайту «Історична правда» та Польського інституту в Києві. Книжка містить статті провідних українських і польських науковців та інтелектуалів, що покликані допомогти сучасному читачу краще зрозуміти, що саме відбулось в 1943-1945 роках на Волині та в Східній Галичині, а також осмислити моральний вимір трагедії та пам’яті про неї в сучасному українському та польському суспільствах.
_______________________

Володимир В'ятрович про перейменування вулиць

Володимир В'ятрович ділиться власними розудумами про перейменування вулиць міст України, як необхідної складової процесів дерадяцізації суспільно-політичного і громадського життя України сьогодні.
___________________

Гороскоп мудрецов на сегодня

____________________

_______________________