Strona główna

Witam wszystkich!

Niniejsza strona jest poświęcona rzadkiemu schorzeniu określanemu terminem medycznym: hipogonadyzm hipergonadotropowy lub bardziej po ludzku: przedwczesnym zanikiem czynności jajników. Często używa się również dość nieścisłego terminu: przedwczesna menopauza.

Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie jestem lekarzem. W związku z tym każda pomoc w realizacji strony jest mile widziana, szczególnie ze strony środowiska medycznego. Wszystkie informacje dotyczące objawów, przyczyn choroby i jej leczenia zdobyłam sama na podstawie: rozmów z lekarzami, danych literaturowych, internetu oraz jednej z najlepszych stron anglojęzycznych poświęconych temu zagadnieniu, powstałej w porozumieniu z amerykańskim National Institute of Health: http://www.pofsupport.org/

Pomysł stworzenia strony zrodził się parę lat temu w najbardziej kryzysowym momencie choroby. Brak zrozumienia i niewystarczająca pomoc lekarska w tamtym okresie były ciężkim doświadczeniem dla mnie, ale również dla moich bliskich. W podobnej sytuacji jak ja jest wiele młodych kobiet. Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się być kampania uświadamiająca o chorobie i jej skutkach. Dla mnie świadomość tego, że nie tylko ja zmagam się z tą chorobą okazała się niemal ostatnią deską ratunku. Mam  nadzieję, że ta strona będzie wsparciem nie tylko dla samych kobiet ale i ich bliskich.