LÁTÓPONT

A Magyar Közösségépítők Értékszövetsége Egyesület elkötelezett a közművelődés szakmai utánpótlásának segítése és a tudásátadás alkalmainak megteremtése terén.

A látóutak szakmai gyakorlata több intézmény és szervezet munkájában is jelen van évek óta, mint olyan módszer, amelynek célja a helyi jó gyakorlatok, a közösségi kezdeményezések bemutatása és adaptálása. Ezeken az utakon többnyire döntéshozók (polgármesterek, képviselők), kulturális és közművelődési szakemberek, valamint civilek vesznek részt.

A látóutak segítenek abban, hogy felismerjük: mikro- és makro környezetünkben milyen sok természeti, tárgyi és szellemi érték vesz körül bennünket, és mennyi lelkes ember foglalkozik azzal, hogy ezeket a közösséggel együtt éltesse, fejlessze. Követhető mintát, vagy akár „csak” ihletet adhat a hiteles ember által bemutatott jó gyakorlat, közösségi kezdeményezés a résztvevők számára.

Látópont az a hely, ahol jól bemutatható, megérthető és akár továbbvihető az adott települések jó gyakorlata, a tapasztalatok sora.

A Herényi Kulturális és Sportegyesület 2020. december 15-én értesült arról, hogy a Magyar Közösségépítők Értékszövetsége Egyesület által kiírt LátóPont Pályázatra beadott pályázata eredményes volt. Vas megyéből a Herényi Kulturális és Sportegyesület valamint a vasvári Nagy Gáspár Művelődési Központ nyerte el a Látópont címet. Az alábbiakban olvasható a Látópont cím pályázat nyertes szervezetek listája: https://kozosertek.hu/wp-content/uploads/2021/01/L%C3%A1t%C3%B3pont-C%C3%ADm-p%C3%A1ly%C3%A1zat-nyertes-szervezetek.pdf