sıkça sorulanlar
MERAK ETTİKLERİNİZ BİZDE

 


1. KARABASAN NEDİR?

Bazı insanlar uyku ile uyanıklık arasında veya uykusunda üzerine bir varlığın oturduğunu, baskı ve sıkıntı yaptığını söyler. Buna halk arasında karabasan denir. O anda genellikle kişi kıpırdayamaz ve konuşamaz. Yanındakine dahi seslenemez.

Bu olayın sırrı şöyledir:

Bedendeki cin kendisini dışarda gösterip, hissettirebilir. Sanki dışarıdaymış gibi algılanır. Kişinin üzerine oturduğunda sıkıntı verdiğinde aslında bedendedir. İnsanlar bu olayın mahiyetini anlayamaz. Çareyi kurşun döktürmede ararlar. Bu usülle netice alınamaz.Olayın çözümü cine etki edecek bir medyum hocanın müdahalesiyle kişi kurtulur.

2. CİNLER İNSANI KAÇIRABİLİR Mİ?

Bazı kişilerden,cinler beni kaçırdı,şuraya götürdü ,birtakım şeyler gördüm,giysilerim kirlendi,parçalandı gibi sözler duyarsınız.Bu işin aslı yoktur.Olayın gizliliği şöyledir;Eğer bir insanın bedeninde kuvvetli cinler varsa,o kişinin iradesini elinden alabilmekte,gözüne bir sinema gibi görüntü getirebilmektedir.O insan artık tamamen cinlerin kontrolü altındadır.Yaptığı işlerin ve davranışlarının farkında değildir.Cinler insanı evinden çıkartır,tenha yerlere götürür,çamura yatırır,çalılıklara sokar ,bu arada gözünün önüne görüntüler getirir,bunu gerçekle ayıramazsın.Sözde bazı kimseleri tanıştırır.sonunda da cin etkiyi keser.Kişi normale döndüğünde yaşadıklarını gerçekmiş gibi algılar.Çünkü üzerinde maddi etkilerde vardır.(Elbiselerinin kirlenmesi ,yırtılması,bedeninde sıyrıklar olması vb.) Fakat yaşadığı olayı daha sonra hatırlar,beni cinler kaçırdı der.Bu tür olayı yaşayanların bedeninde cin vardır.Kurtulması gerekir.

3. PERİLİ, HAYALETLİ EV OLUR MU?

Gazete,televizyon ve bazı kitaplarda,perili ,hayaletli evlerden bahsedilir.Bazı insanlarda başından geçen perili hayaletli ev olaylarını buralarda anlatır. Peri, farsça bir kelime olup cin demektir. Fakat halkımız bu kelimeyi “peri kızı” olarak kullanır.Yani kadın veya kız ruh anlamını verir. Bu yanlıştır. Her zaman söylediğim gibi;bir kişinin bedeninde cin yoksa onun ,uyanıkken cin görmesi mümkün değildir. Ancak uykudayken cin ve şeytanlar rüya yolu ile görüntü verebilir. Mutlak gaybten çıkmış olan ,senin bilmediğin olayları gösterebilir.Onların bu yetenekleri vardır.Rüyanda öyle bir olayı gösterir ve o olayda gerçekleşebilir. Sende zannedersin ki , ölmüş olan bir yakınım veya veli bir kişinin ruhu yardım ediyor. Bu tür olaylar cinlerin tuzaklarıdır.Sana bir görüntü verir,gerçekleşir,ancak sonraki zamanlarda ,seni esir alır. Çünkü ona hükmedecek gücün yok. Bundan sonra her türlü kötülüğü sana işletebilir.

Eğer evin içinde birtakım insanlar, yarı insan yarı hayvan varlıklar, kedi , fare, köpek vb. hayvanlar, yüzü korkunç mahluklar görüyorsan, bu da uyanık halde oluyorsa; Anlaşılır ki vücudunda cin veya cinler var ,bu görüntüleri onlar veriyor. Çünkü bedendeki cinler,her ne kadar senin içindeyse de, yapıları itibarı ile, kendilerini dışarıdaymış gibi gösterebilirler. Üstelik kulaklarına ses bile getirebilirler. İşte bu olayı yaşayan biri, evde hayalet veya peri var hissine kapılır ve korkar. Aslında hayaletler bedenindeki cinlerdir. İnsanların büyük çoğunluğu bunu bilmediği için, böyle olaylara inanır. Eğer insan bedenindeki cinlerden kurtarılırsa, böyle şeyler bir daha görmez. Eğer hayalet, hortlak varsa neden şimdiye kadar yakalanmadı? Açıkladığım gibi bunlar hep cin oyunları ve aldatmalarıdır.


4. CİNLER, İNSANA İRADESİNİN DIŞINDA ZORLA BİR ŞEY YAPTIRABİLİR Mİ?

Cin ve şeytanın insana zorla bir şey yaptırabilmesi için, onun bedenine girmesi şarttır.Vücuda giren cinin sayısı ve kuvveti ile o insanın yapısı önemli faktördür.Şöyle ki:Bedene kuvvetli tek bir cin girse,insanın yapısı da zayıfsa ona her şeyi yaptırabilir.İçinden ,beynine ve kalbine hükmedebilir,işte buna vesvese diyoruz.Eğer sayı fazla olursa etki de çok olur.Bazı insanlarda sebep yokken intihar etme duygusunun oluşması ,yüksek yerlerden atlama isteği,başkalarına zarar verme arzusu ,taşıt araçlarına binememe vb, akla gelen kötü fikir ve telkinler hep cinler tarafından yaptırılmaktadır.Fakat insanların çoğu,bu davranış ve düşüncelerin cinler tarafından oluşturulduğunu bilemez ,düşünemez.Sebeplerini başka yerlerde ararlar.

Kadınların bedenlerinin, erkeklere göre daha zayıf ve ruh yapılarının da daha hassas olması itibariyle;vücutlarındaki cinler ,bayanlar üzerinde daha etkili olurlar.Onun için ruhsal hastaların çoğu bayandır.Dikkat ediniz, fal bakanların da çoğu kadındır.Çünkü cinler onları daha kolay ele geçirebilmektedir.

Bazı cinli hastalar istekleri olduğu halde abdest alamaz ,namaz kılamaz veya çok zorlanır, bu durumda cinin insana iradesinin dışında zorla bir şey yaptırdığının en önemli kanıtlarındandır.

5. MÜSLÜMAN TOPLUMLARDA CİN ÇARPMASI KURAN’LA TEDAVİ EDİLİYOR. MÜSLÜMAN OLMAYANLAR TOPLUMLARDA BU İŞ NASIL YAPILIYOR? HANGİ YÖNTEM UYGULANIYOR ?

Asıl büyünün insanın bedenine cin gönderilerek yapıldığını belirtmiştim.Cinli kişinin üzerine Kur’an okunduğunda cin sıkışır,rahatsızlık duyar,bedenden çıkar ,çıkmazsa da ölür.İslamda yöntem ve esas böyledir.Müslüman olmayan toplumlarda ise; medyum sahip olduğu cin ve şeytanları hastanın bedenine sokar ve hastanın vücudundaki cinleri öldürtür.Eğer medyumun cinleri kuvvetli değilse bir şey yapamaz,kişide ömür boyu hasta kalır.Bu usul bizim toplumumuzda da bazı cinciler tarafından uygulanmaktadır.Fakat dinimiz açısından uygun değildir.Çünkü bedendeki cin belki çıkacaktır veya Müslüman olacaktır.Bunu önceden bilemeyiz.Yargısız infaz yapmış oluruz.

6. BAZI KİŞİLER ALTINCI HİSSİNİN KUVVETLİ OLDUĞUNU SÖYLEYİP FAL BAKIYORLAR. FALLARIDA KISMEN DOĞRU ÇIKIYOR. BUNU NASIL AÇIKLARSINIZ ?

Bazı kimseler çeşitli yöntemleri kullanarak fal bakmaktadır.Falları da kısmen doğru çıkmaktadır. Bu doğrudur. Dikkat ederseniz, bunlar geçmişinizle ve şu andaki olaylardan haberleri kısmen tutturmaktadır. Çünkü geçmişte ve şu onda olan bir olay gaybtan çıkmıştır. Yani bilinmektedir. Bir olay olmuşsa, bunu başkaları biliyor siz bilmiyorsanız, bu gayb sadece sizin için gaybtir, bilenler için değil. Fal bakanların hepsinin bedenlerinde ,cin veya şeytan olduğundan, bu cinler yapıları itibarı ile geçmişteki veya şu andaki olayları kısmen bilmektedir ve falcıya söylemektedir. Sizin haberiniz bile olmaz, falcıda cinin söylediklerini size iletir. Şaşırırsınız nasıl bildi diye. Biraz akıllı ve mantıklı yorum yapalım. Eğer bu cin ve şeytanlar geçmişi tamamen bilseydi; bu kadar faili meçhul olay, cinlere sorulup, bilinirdi. Gizli hiçbir şey kalmazdı. Örneğin; Malı çalınan kaç kişinin malını bu cinci ve falcılar bulmuştur. Hiç. Bu falcılar, gelecekle ilgili haber verirler. Yani kahinlik yaparlar. Burada da falcının bedenindeki cinler, yalan yanlış sözler söyleyip, hem falcıyı hem de sizi kandırır.

Allah'u Teala Kur'an'ı Kerim'de şöyle buyuruyor:

“Süleyman'ın ölümüne hükmettiğimiz zaman,onun öldüğünü ,ancak (dayandığı) asasını yiyen bir ağaç kurdu gösterdi. Süleyman yere yıkılınca anlaşıldı ki;cinler gaybı bilselerdi, (Süleyman aleyhisselam'ın öldüğünün farkında olmadan bir yıl çalışmak suretiyle) o küçük düşürücü azab içinde kalmazlardı.” (Sebe-14)

Yukarıdaki Ayet-i Kerime'de belirtildiği üzere;cinlerin gözünün önünde ölmüş olan, Süleyman peygamberin ölümünü bile bilmiyorlar.

Allah'u Teala yine başka ayetlerde şöyle buyuruyor:

“O bütün gaybı bilir fakat sırlarını kimseye açıklamaz.” (Cin-6)

“Kendi seçtiği peygamberler müstesna.Bunun için onun önünden ve arkasından gözetleyici melekler dizer. (cin-27)


Allah gaybı kendi seçtiği peygamberlerine bildirdiğine göre;bedeninde cin olan insan veya cin nasıl bilecek? Fal bakma olayı bir kandırmacadır. Dinimizde haram ve yasaktır.

Yukarıda açıkladığım nedenlerden dolayı,cin geçmişle ve şu andaki olaylarla ilgili (gayb olmayan) birkaç olan şeyi söyler,falcıda benim altıncı hissim kuvvetlidir der. O halde altıncı his diye bir olgu yoktur. İşin aslı açıkladığım gibidir.

Cinlerin rahatsızlık verdiği eşini bir arkadaşım bana getirdi.Bayanı kontrol ettim .Bedeninde cin var.Cinle konuşmaya başladım.Kadını bırakmayacağını ,ona yardımcı olduğunu söyledi.Hemen anladım.Kadına fal bakıp bakmadığını sordum.Baktığını itiraf etti.Kocası duymayacak şekilde bu cini öldürme dedi.Biraz daha olayın detayına indiğimde;cinle kadın cinsel ilişki bile kuruyormuş ve bu durumlardan kadın memnunmuş.Baş ağrılarının,iç sıkıntılarının,uykusuzluklarının ve rüyada ki korkularının nedeninin bu cin olduğunu söyleyip kadını ikna ettim ve cini öldürdüm.Kadın bir daha fal bakamadı ve bütün sıkıntılarından kurtuldu.Şimdiki halinden de çok memnun.

Falcının kullandığı, kahve fincanı, iskambil kağıtları, tarot kağıtları, küre, ele bakma, suya bakma vb. malzemelerin hepsi bir aksesuardır. Hiç birinin hükmü yoktur. Dediğim gibi her şey, cinin söyledikleri üzerine kuruludur.


7- RUH ÇAĞIRMA NEDİR? RUHLAR ÇAĞIRILINCA GELİR Mİ?
Ruh çağırma özellikle gençlerin merak edip yaptıkları tehlikeli bir oyundur.Bir kahve fincanı veya gazoz kapağının üzerine üç beş kişi parmaklarını koyup,bir takım sözler söyleyerek ,ruh çağırdığını zannederler.Kısa bir süre sonrada,bu gençlerin bedenlerine cin girer.Onların bütün iradelerini elinden alır,istediği gibi yönlendirir.Burada gelen ruh değil cin veya şeytandır.Benim yakın akrabam üniversitede öğrenci olan bir kızın ,anne ve babası,kızlarının davranışının çok değiştiğini,söz dinlemediğini,toplumda yadırganacak şekilde giyinmeye başladığını,derslerine karşı ilgisinin azaldığını söyleyip ,yardım istediler.Fakat kız bir türlü benimle karşılaşmak istemiyordu.Zorla yanıma getirdiler.Hep kaçmak istiyordu.Nihayet kızı karşıma aldım ve kız şunları anlattı.Oyun olsun diye üç kız arkadaş ,ruh çağırma yapmışlar.O günden sonra içinde konuşmaların başladığını,hep olumsuz fikirlerin telkin edildiğini,iradesine hakim olamadığını söyledi.Kısaca,ruhsal olarak bunalıma girdiğini ,zorlada olsa söyledi.Üzerine biraz Kur'an okudum cin başladı konuşmaya.Bedende beş kişi olup,üçünün ateist,ikisinin Hıristiyan olduğunu ,bu kızın çağırdığını onun üzerine geldiklerini, olumsuz davranışları kendilerinin yaptırdıklarını ve vücuttan çıkmayacaklarını söyledi. Bunun üzerine çıkmak isteyen var mı? Diye sordum. Tekrar çıkmayacaklarını beyan ettiler. Okuma yoluyla ,Allah'ın izniyle hepsini yaktım(öldürdüm).Kızın anında yüzünün rengi geldi ve kendini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyledi ve kız şu anda çok iyi.

Yukarıda anlattıklarım gerçek bir olaydır.Ruh çağırma heveslileri varsa,başlarına ne geleceğini göstermek için,özellikle bu örneği verdim.Cinlerle oyun tehlikelidir.Çarpıldığınızda,sizi o varlıklardan kurtaracak birini bulamazsanız ömür boyu sıkıntı çekersiniz.Kesinlikle bu tür işlere girmeyin.

Ruhlarla iletişim olayı,dinimizde vardır.Ancak apayrı bir konudur.Burada anlatılması uygun değildir ve oldukça uzun bir meseledir.


8. BEDENİNDE CİN OLAN YAKINIMA OKUYORUM ETKİLİ OLMUYOR. SEBEBİ NEDİR?

Evliyanın büyüklerinden Ahmed bin Acil hazretlerine ,bedeninde cin olan bir hasta getirdiler.Ona Yunus suresi elli dokuzuncu ayet'i kerimesini okudu.Hastaya musallat olan cin büyük bir çığlık kopararak vücudundan çıktı,gitti.Ahmed bin Acil hayatta olduğu sürece o cin bir daha geri gelmedi.Ne zaman ki vefat etti,cin tekrar ona musallat oldu.Ahmed bin Acilin öğrencileri o hastanın yanına gidip,aynı şekilde hocalarının okuduğu ayet'i kerimeyi okudular.O zaman cin güldü ve;ayet bu ayettir.Lakin okuyan,önce okuyan kişi değil deyip ,ondan ayrılmadı.(Evliyalar ansiklopedisinden)

Yukarıdaki menkıbeden de anlaşılacağı üzere ,her okuyanın cine etkisi olmaz.

Bu işi yapabilmek için,cin ve büyü alemini en doğru şekilde ve çok iyi bilmek lazımdır. Öğrenmekte kolay değildir. Uzun bir zamanı ve uğraşı gerektirmektedir.Kur'an'ı kerim'i tecvitli olarak ve bu işte okuduğun ayet ve süreleri ezbere bileceksin.Bu konularla ilgili hadisleri bileceksin,öyle zamanlar oluyor ki bazı cinler sizinle tartışma bile yapıyor.Bilginle onları yenmen lazım,aksi halde etki edemezsin.Hangi ayetleri hangi durumlarda okunacağını da bilmek lazımdır.Çünkü cinli hastalarda çok çeşitli hallerle karşılaşılabilmekte,her türlü duruma müdahele edebilmelisin.İşte ilim burada gerekli oluyor.Bu ilim sana verildi mi başarılı olursun.Yoksa her Kur'an okumasını bilen bu işi yapardı.İşin püf noktası okuyan kişinin bedeni cinlere ve şeytanlara karşı güçlü olacak.Onlardan gelecek kötü enerjiden etkilenmeyecek.

Eğer okuma yaparsanız ve sıkıntı basarsa,esnerseniz,gözünüzden yaşlar akarsa,bayılacak gibi olursanız veya bunların hiç biri olmayıp etki edemiyorsanız ,okumayı derhal kesin.Sizinde başınıza bir şey gelmeden.


9.“EL ALMA-EL VERME” NE DEMEKTİR?

El alma–el verme bu alemde çokça kullanılan bir terimdir. Aslını da kimse doğru şekilde açıklayamaz ve bazıları da kasıtlı söylemez.Çünkü söylerse foyası ortaya çıkar.O zamanda işine gelmez.

Bu terimi cinciler kullanır. Şöyle ki:

Cincinin bedeninde cin veya şeytan vardır.Yaptığı bütün işlerini onların sayesinde görür. (Onun için kimseye de faydaları olmaz) Bu şeytan ve cinler onların geçim kaynağıdır. Hiç zahmet çekmeden, iyi paralar kazanırlar. Zaten toplumumuz da, bu kişilere bilmeden pirim veriyor. Cinci bu para kaynağını keser mi? Yaşlandığı zaman ne yapacak? Kendi oğlu, kızı , gelini gibi en yakın birisinin bedenine cin ve şeytanı sokacak. Kendi yaptığı bu işi onlara gördürecek, böylece kaynak kesilmeyecek. İşte bu durumda eski cinci “el veren” yeni cincide “el alan” olmaktadır. Bunlara ilim de gerekli olmadığından cahilde olsa bir şey fark etmeyecektir.
Bizde ise kesinlikle böyle bir şey olmaz.


10. KUR'AN OKUMASI KARŞILIĞINDA ÜCRET ALMAK CAİZ MİDİR?

Bu sorunun yanıtını “Zübde-tül Buhari” isimli hadis kitabından ,aynen alarak,yorumsuz veriyorum.

Ebu Said el-Hudri(R.A)'den:

Peygamber (S.A.V)'in emri ile bir müfreze halinde gazaya çıkarak bir kabileye vardık.Bizi misafir etmelerini istedik,yapmadılar.Kabile başkanını akrep sokmuş olduğundan kurtarmaya çalışmışlar,çare bulamayınca,bize başvurmayı düşünmüşler ki;gelip durumu anlatarak ilaç ve okumadan sordular.

Ashaptan Ebu Said: -Allah'ın izni ile ben ona rukye yaparım(okurum) fakat,bizi misafir etmediniz,okuma ücretini belli etmeden okumam,dedi.Otuz koyuna söz kestiler.
Ebu said,başkanın yanına gidip Fatiha'yı okudu ve Allah'ın izni ile hasta iyi oldu,bir şeyi kalmadı.Koyunları verdiler.Arkadaşlar arasında paylaşmak istediler ise de Ebu Said:”Peygamber(S.A.V) ‘e sormadan yapmıyalım!” dedi.

Medine'ye geldiklerinde durumu Peygamber (S.A.V) ‘e arz ettiler.

Peygamberimiz:

-Ebu Said! Fatihanın şifasını ne biliyordun?İyi yapmışsınız.Koyunları üleşiniz,bana da bir pay veriniz.”deyip güldü Yani o kadar helaldir ki,bundan ben bile yerim demektir.Peygamberimizin bana da bir pay ayırın demesi,bunun helalliğinden şüpheye düşmemeleri içindir.Yoksa O,onlardan hisse almamış,onlara iltifat olsun diye söylemiştir. Birisi, şifa için okuduğu zaman alınan ücret ittifakla helaldir.(mütercim)

11. PAPAZ BÜYÜSÜ NE DEMEKTİR ?

Papaz büyüsü diye bir büyü yoktur.Bu ismi halk takmıştır.Sanki böyle bir büyüyü papaz yaparmış ve çözülmesi zor,etkisi güçlü anlamında kullanılmış.Papazın yaptığı büyü güçlü,diğerlerinin yaptıkları kolay mı?Piyasada ne papazlar var kuvvetli büyü yapan.Bir takım büyü çeşitlerine bazıları bu ismi verir.Örneğin;senin kuklanı yapmışlar üzerine bilmem kaç tane iğne batırmışlar veya bir sabuna kırk iğne batırmışlar ,sabun eridikçe sen de eriyeceksin,seni öldürmek için papaz büyüsü yapılmış derler.Bu tür büyüler yapmaktadırlar.Ancak buna papaz büyüsü denmez.
Bir insanın bedenine büyücü cin veya şeytan göndererek büyü yapar.Kişide rahatsızlıklar başlar.Kurtulmak için bir cinciye gitti mi,cincinin bedenindeki cinler,hastanın bedeninde cin olduğunu cinciye söyler.Sizin haberiniz bile olmaz.Cinci de ,bu cinlere bir şey yapamayacağından,yalandan teşhisi koyar,sende papaz büyüsü var!O zatın zaten sıkıntısı olduğundan ve bu işleri bilmediğinden hemen inanır.Cinci kendine göre tedavi yapar ancak başarılı olamaz.O insanın yakınları ve kendi bu yakıştırmaya artık inanmıştır.İşin birinci boyutu budur.

Gelelim ikinci boyutuna,Geçmiş zamanlarda bazı papazlar,insan bedenine giren Hıristiyan cinleri çıkarmıştır.Bu doğrudur.Bizim cincilerin yapamadığını yapmışlardır.Fakat olayın inceliği şuradadır.Papaz sadece Hıristiyan cini çıkarmıştır.Başka bir dinden cine hiçbir şey yapamaz.Papazda bizim gibi bedendeki cinle konuşur,eğer cin Hıristiyan ise kendi dinine hizmet etmek için vücuttan çıkar.O zamanda halk arasında Müslüman birinin yapamadığı tedaviyi papaz yaptı diye yayılır ve şimdiki Hıristiyanlık sanki hak dinmiş gibi algılanır ve kafalar karışır.Papaz, Müslüman bir cine etki etsinde görelim.Fakat biz, hangi dinden olursa olsun cin ve şeytanları Allah'ın izniyle Kur'an'ı Kerim okuyarak perişan ederiz.

Birde olayı tam tersinden düşünelim.Büyüyü papaz yapar.Cinciler bunu çözemez.Büyülü kişi kapı kapı gezer durur şifa bulamaz.O zamanda isim takmak hemen hazır.Sende çok güçlü papaz büyüsü var.Papazın yaptığı büyü ötekilerinden farklı değildir.Burada beceriksizliklerini örtmek için bu yakıştırmayı yaparlar.Papaz büyü yapsın ,bedene cin göndersin ,Allah'ın izniyle o büyü ve şeytanı Kur'an'ı Kerim'le paramparça ederiz.Burada Hıristiyan din adamlarına asla böyle bir şey yapıyorlar diye bir karalama niyetimiz yoktur.Sadece bu isimden kaynaklanan bir vakıayı açıklamak için bir örnek verdik.Bizde de hocayım deyip,büyü yapan bir sürü sahtekar yok mu?

12- ESKİDEN YAPİLAN YAPILAN BÜYÜLERİ ÇÖZMEK OLANAKSIZMIŞ VEYA ZORMUŞ ,DOĞRU MU?

Hayır ,doğru değildir. Cincilerin sıkça kullandığı bir savunmadır. Başvurduğunuz cinci sizi kurtaramayacağını bildiğinden, genellikle bu sözleri söyler. Kendini temize çıkarır. Cin kullanmadan yapılan her büyünün belli bir ömrü vardır. Siz hiç hocaya gitmeseniz bile o büyü ömrünü doldurdu mu kendiliğinden iptal olur.Fakat biz ömrünü bilmediğimizden ,daha fazla sıkıntı çekmemek için .ondan kurtulmalıyız.Artık günümüzde o kadar kuvvetli büyü yapacak büyücüler kalmamıştır. Günümüzde en çok yapılan büyü,insanın bedenine cin sevk edilerek yapılanıdır.Bu tür büyü diğerinden daha etkilidir.Çünkü cin senin vücudunda,içinde olduğundan sıkıntıların çok fazla olur.Cinci bedenindeki cini çıkaramayacağı veya öldüremeyeceği için senin büyün eski,yapacak bir şey yok der.Bedeninde çok uzun yıllar cin olan, çok insanı Allah'ın izniyle kurtardım.


13.SİZ BU CİN VE ŞEYTANLARDAN VE SİZEDE BÜYÜ YAPİLIR DİYE KORKMUYOR MUYORMUSUNUZ?

Korktuğunuz zaman insanları tedavi etmeniz mümkün değildir. Korkanlar onun için tedavi edemiyor. Benimde kendime göre korunma yöntemlerim var. Allah'ın izniyle bir şey yapamazlar. Üstelik cin ve şeytanlar benden korkarlar. Yüce Allah'u Teala, Kur'an'ı Kerim'inde şöyle buyuruyor:

“ Size o haberi getiren şeytan,sadece kendi dostlarını korkutur;siz ondan korkmayın.Gerçekten mü'min iseniz benden korkun.”(Al-i İmran-175)

“ Hakikat şu ki,iman edip de Rablerine tevekkül edenler üzerinde onun(şeytanın) hakimiyeti yoktur.Onun hakimiyeti,ancak onu dost edinenlere veAllah'a şirk koşanlaradır.”(Nahl-99-100)

“ Doğrusu benim o kullarım yok mu, senin onlar üzerine hiçbir saltanatın yoktur! Koruyucu olarak Rabbin yeter!”(İsra-65)

“ Şayet şeytan seni bir kötülüğe sevketmek isterse,hemen Allah'a sığın! Şüphesiz O işiten ve en iyi bilendir.”(Fussilet-36)


14. NORMAL ŞARTLARDA İNSANLAR CİNLERİ GÖREBİLİR Mİ?

Normal şartlarda insanlar cinleri göremez.Zaten yaratılış itibari ile de görmemesi lazım. Cini ancak bedeninde cin olanlar görebilir. Çünkü o insanın duyu organlarındaki ve gözündeki titreşmeler o andan itibaren çok büyük bir hıza ulaşır. Yani titreşimler cinin hızına ulaşır.O zaman da cinler insanlara etki edebilir.İnsanda cini görebilir.

15. BEN BEDENİNDE CİN OLAN YAKINIMA OKUMA YAPIYORUM ETKİLİ OLMUYOR,BUNU NASIL AÇIKLARSINIZ?

Yukarıda da belirttiğim gibi,her okuyanın cine etkisi olmaz.Halk arasında bir söz vardır”Okuyan ağız önemlidir”diye. Bu işi yapabilmek için ,cin ve büyü alemini en doğru şekilde çok iyi bilmek birinci şarttır. Bunları da öğrenmek kolay değildir. Yıllarını vereceksin, emek sarfedeceksin. Bedeninde bu işe uygun olacak. Kur'an'ı Kerim'i doğru okuyacaksın. Hangi ayetleri, hangi durumlarda okuyacağını iyi bileceksin. Kendini ameliyat yapan bir cerraha benzetirsen, bedeni açtıktan sonra,karşılaşacağın her türlü duruma müdahale edebilmelisin.Cinli hastalarda da çok çeşitli hallerle karşılaşılabilmekte,işte ilim burada gerekli oluyor. Kısaca bu ilim sana verildi mi başarılı olursun.Yoksa her Kur'an okumasını bilen bu işi yapardı.Eğer okuma yaparsanız ve sizi sıkıntı basarsa okumakta ısrar etmeyin.


16. CİNLERİN İNSANLARI ÇAPMAMASI İÇİN NASIL KORUNMALIYIZ?

Kırsal alanlarda bulunan kaya deliklerine küçük abdest yapmamalıyız. (Burası genellikle cinlerin evleri olur) Loğusa kadınlar belli bir süre yalnız bırakılmamalı (loğusalık kadın bedeninin en zayıf olduğu zamanlardandır, cinin bedene kolayca girmesi için uygundur.) Geceleri yalnız ve tenha yerlerde gezilmemelidir. Oyun olsun diye kahve fincanı ile ruh(cin) çağırma seansları yapılmamalı (Bu seanslardan sonra çok kişinin bedenine cin girdiğini gördüm ve onları kurtardım) Banyoya veya tuvalete girerken kapıda besmele söylenmeli. Mümkün olduğu kadar abdestli gezmeli ve mutlaka gusül (Boy ) abdesti almalı. Yatarken mümkünse abdest alıp, Ayetel Kürsi ve bildiğimiz diğer duaları okumalıyız. Bunları yaptık mı cin çarpmaz diye bir kural yok. Bunlar sadece önemli tedbirlerdir.


17. YAPILAN HER BÜYÜ TUTAR MI?

Yapılan her büyü tutmaz. Allah'u Teala isterse tutturur,isterse isterse tutturmaz. Her şey Allah'ın isteğiyle olur. Tutan büyüde Allah isterse çözülür.Hiç kimse ben büyüyü çözerim diyemez,dememelidir. Allah'ın izniyle demelidir.Büyüyü çözen sadece bir sebeptir. Aslında hiçbir hükmümüz yoktur.


18. DARGINLARI BARIŞTIRMAK, KARI KOCANIN ARASINI BULMAK, SEVDİĞİNE KAVUŞMAK, TALİHİNİ AÇTIRMAK VB. İŞLER İÇİN AK BÜYÜ YAPTIRMAK DOĞRU MU?

Doğru değildir.Büyü,bir kişinin iradesini ele geçirmek için,cin kullanarak veya kullanmadan , büyücü tarafından yapılan, dinimizde kesinlikle yeri olmayan ve büyük bir günah olan eylemdir.Büyü büyüdür,akı karası olmaz.Halk arasında buna sıcaklık diyerek,güya sanki haram değilmiş,iyi bir işmiş gibi yaygın kanı vardır.Bir insana burada olduğu gibi iyi niyetle de olsa sıcaklık yaptırırsanız,onu hasta edersiniz,olumlu hiçbir şey elde edemezsiniz.


19. BÜYÜNÜN GÜNAH OLDUĞUNU BİLE BİLE NEDEN YAPIYORLAR?

Bu dünya bir imtihan yeridir.Allah'u Teala iyilikleri de kötülükleri de yaratmış.Bizlere de en büyük ihsan olarak akıl vermiş.Seçmek bizim elimizde.İyiliği seçersek mükafatını,kötülüğü seçersek cezasını göreceğiz.


20. CİNLERİN HEPSİ KÖTÜMÜ DÜR?İNSANLARA ZARAR VERİR Mİ?

Cinler daima çarpan,kötülük eden ,korkutan varlıklar değildir.Cinlerin arasında bazı insanlardan iyi olanları vardır. Çok iyi kur'an'ı Kerim okuyan,Allah'ın emir ve yasaklarını tam olarak yerine getirenler bulunmaktadır.Hatta cinlerden insanın başı sıkıştığında yardımcı olanlar ve evliyaları bilinmektedir.Bu tür cinleri hiçbir cincinin elde etmesi kullanması mümkün değildir.Bu cinler çok kuvvetlidir.Kimseye zararı olmaz,yararı olur.

Bugün yeryüzünde ne kadar din ve inanış varsa,bunlara inanan az veya çok insan bulunmaktadır.Cinlerde aynı şekilde çeşitli din ve inanışa sahiptir.Müslüman cinlerin dışındakiler devamlı olarak şeytani işler yaparlar.Zaten şeytan demek ,inançsız cin demektir.İşleri güçleri insanları kötü yollara sevketmektir.