תוצרי התחרות "אורח חיים פעיל ובריא לתלמיד ולאזרח הוותיק"

מצטיינים

מקום 1- מחוז חיפה, ביה"ס גבעת טל -קריית אתא

על התהליך: את התוצר הסופי יצרנו מאוסף הכרזות שהכין כל זוג בנושא אותו חקרו-"תרופות סבתא". הכרזה היתה אחת הפעילויות שהועלו לאתר , שאותו הכין כל צוות בנפרד. לבסוף ריכזנו את כל האתרים לאתר אחד ,לשם הנוחות.

לחצו לצפייה וקבלת טיפים באתריםשלנו


מקום 2- מחוז מרכז, ביה"ס צוקים -שוהם

על התהליך: את חוברת המתכונים האהובים כתבו וערכו קבוצת הקשר רב דורי במודל סבים סבתות כחלק משיעורי תיעוד המורשת המשפחתית.במסגרת שנת "אורח חיים בריא ופעיל" שדרגנו את חוברת המתכונים והוספנו להם התייחסות למרכיבים התזונתיים של המתכונים. אנחנו מזמינים אתכם להנות מהמתכונים הבריאותיים

חוברת מתכונים

מקום 3- מחוז תל אביב, ביה"ס אלחריזי -תל אביב

על התהליך: המבוגרים והתלמידים ערכו השוואה בנושא: שמירה על אורח חיים בריא -בשנות ה- 50-60 לעומת שמירה על אורח חיים בריא בשנות  ה-2000 ו...  כל התלמידים עבדו במחברת דיגיטלית. ההשוואה נערכה בשלושה מישורים: תזונה, פעילות גופנית והיגיינה אישית וסביבתית. המשתתפים התבקשו לבחור מדגם מתוך המחברת הדיגיטלית לתחרות. הדר וסבתא בחרו בתוצר המצורף, המהווה חלק מעבודתם המשותפת בנושא.

 מצגת הפעילות


ראויים לשבח

מקום 1- מחוז דרום, ביה"ס היובל -אילת

על התהליך: משחק הקלפים- בתחילה החליטו לייצג את אורח חיים בריא בתמונות מא' עד ת', לאחר שסיימו, התוצר שנתקבל משך את עיניהם ורצו שדרגו לכן החליטו להגדיל את התוצר כאשר כל חלק שימש לקלף, לאחר ייעוץ והדרכה קיבלו החלטה להפוך זאת למשחק קלפים שיש לו משמעות, לכן הוסיפו הנחיות מתאימות למשחק.


עיצוב כרזה: מראש ידעו כי הן רוצות לערוך סדרת פעילויות ספורטיביות הכוללות אורח חיים בריא. הן שיתפו אותי ואני נרתמתי לסייע. נפגשנו אחה"צ כל אחת הכינה את עצמה והביאה עמה ציוד שונה, אני קיבלתי מהן הנחיות וצילמתי אותן במהלך הפעילות - עד היום כולנו לא מפסיקות לדבר על החוויה המשותפת שכל אחת מאתנו עברה, בתום הצילומים החלו לעצב את הכרזה המשותפת.


מקום 2- מחוז תל אביב, ביה"ס נעמי שמר- תל אביב

על התהליך: המבוגרים והתלמידים ערכו השוואה בנושא: שמירה על אורח חיים בריא -בשנות ה- 50-60 לעומת שמירה על אורח חיים בריא בשנות  ה-2000 ו...  כל התלמידים עבדו במחברת דיגיטלית. ההשוואה נערכה בשלושה מישורים: תזונה, פעילות גופנית והיגיינה אישית וסביבתית. המשתתפים התבקשו לבחור מדגם מתוך המחברת הדיגיטלית לתחרות. סבא אפרים לפיד ונכדתו נועם ברק בחרו בתוצר המצורף, המהווה חלק מעבודתם המשותפת בנושא.

מקום 3- מחוז מרכז, ביה"ס שלמון- ראשון לציון

על התהליך: אחד הדברים הידועים לכל בנושא בריאות הוא : פירמידת המזון. הצטלמנו ,סבתא אסתר והנכדים שי ודניאל עם פירמידת מזון שנבנתה בבית ספר "שלמון" ולכך נוסף דקלום המתאר כיצד שמירה על כללי הפירמידה תוביל לבריאות, לשנים ארוכות ולהמשך הקשר והסיפורים המשפחתיים.


Comments