Сороченко Микола


Сороченко Микола Петрович (26 червня 1938 року Білики Оріхівського району — 28 березня 2005 року) — український поет, сатирик та гуморист. Дійсний член Міжнародної асоціації гумористів і сатириків «Весела Січ» (козацьке прізвисько - Бриль)

 
Біографічні відомості

   Миколка Сороченко народився 26 червня 1938 року в селянській хаті села Білики що в Оріхівському районі на Запоріжжі. Ця метикувата дитина ще з дитинства привчена до важкої селянської праці, та весь час тягнулася до науки. Його дитинство припало на воєнний та післявоєнний період в країні Рад, тому й не дивина, що закінчивши початкову школу, він подався на курси механізаторів широкого профілю. Здобувши першого свого фаху він пішов працювати до колгоспу: спершу це була колгоспна ферма, потім був трактористом, будівельником. Та завдяки своїй настирливості, уже юнак Микола Сороченко, таки здобув середню освіту.


Творчий доробок

  Микола Сороченко автор ліричних, гумористичних та сатиричних творів. За своє життя (і опісля) він друкувався в районній та обласній періодичній пресі, в журналах: «Перець», альманасі «Передзвін», «Веселий курінь» та «Весела Січ». Був включений до поетичної збірки «Великий Луг».
Відомі його твори:

* «Ювілейні побажання»
* «Іван та "інопланетянин"»
* «З чого творяться чутки»
* «Гаврилове золото»
* «Не там пишуть»
* «Наївна свіча»
* «Лопух»
* «Свиняча філософія»
* «Хто як мерзне»
* «Дама серця»
* «Дідусеві повчання»
* «Було ніколи»
* «Хай йому сміх»
* «Криві рушниці»
* «Свинський президент»
* «Двох зайців...»
* «Дояр»
* «"Женило"»
* «Свекруха і муха»
* «Не в шапці справа»
* «Зіпсований телефон»
* «Наляканий синок»
* «Хай підкріпиться»

Корисні посилання
* Про Миколу Сороченка на письменницькому порталі Пилипа Юрика
Subpages (23): View All
Comments