Ігнатуша Олександр Миколайович


Ігнатуша Олександр Миколайович (12 жовтня 1962 року с. Осоївка, Сумська область) — український історик-дослідник, педагог, доктор історичних наук, професор. Проживає в Запоріжжі

Коротка біографія

   В жовтні 1962 року в селянській родині в далекому селі Осоївка, що на Краснопіллі на Сумщині, народився Сашко Ігнатуша. Тут, на українсько-російському прикордонні, на берегах мальовничої Рибниці пройшло дитинство та юнь Сашка, тут він навчався і зростав.
    Юначі роки Сашко Ігнатуша провів уже на берегах Дніпра, адже він подався до Запоріжжя, аби продовжити свої науки. А вже в 1983 році він успішно закінчив Запорізький державний педагогічний інститут і набув фаху - вчителя історії та суспільствознавства. Одразу ж після інституту, Олександр відслужив у радянський армії (була така ганебна практика совійцької загально-військової повинності) цілих два роки - 1983 та 1984 роки.
   По поверненню з війська, Олександр Ігнатуша подався до школи - викладати. Він влаштувався вчителем історії в середню школу №32, міста Запоріжжя. Того ж таки року, Олександр стає провідним архівістом, археографом, завідувачем відділу інформації й використання документів Державного архіву Запорізької області.
  Працюючи в освіті та архівах, Олександр Ігнатуша не полишає наукову діяльність, він продовжує навчатися в аспірантурі й, успішно склавши іспити, здобуває науковий ступінь. Ще з 1992 року він, спершу, був асистентом, а потім уже старшим викладачем кафедри Історії в Запоріжському державному університеті. З 2000 року Ігнатуша стає доцентом на кафедрі, а з 2007 року - професор кафедри історії Запорізького національного університету.
   За весь цей час, науковий доробок Олександра Ігнатуші становить: близько 200 монографій, досліджень, наукових викладок-статей. Головна сфера його наукової зацікавленості - історія православної церкви та міжконфесійних відносин в Україні (в період 20-го століття), та історія громадських рухів в Україні (і Запоріжжя, зокрема). Олександр Ігнатуша уклав численні навчальні посібники, підготував багаточисельні наукові та історичні розвідки на історичні та краєзнавські тематики. За невтомну працю в науковій сфері та педагогіці; в 2008 році Олександра Ігнатушу було відзначено «Орденом за заслуги» ІІІ степені.


Творчі надбання

   Олександра Ігнатушу можна поправу назвати сучасним українським істориком-дослідником. Він є автором понад 180 наукових праць-досліджень: здебільшого з історії православної церкви та міжконфесійних відносин в Україні (в період 20-го століття), його ще вабить історія громадських рухів та суспільних здвигів в Україні і дослідження в царині історії-краєзнавстві Запорізького краю.
    Наводимо віднайдений перелік досліджень та публікацій Олександра Ігнатуші:

Корисні посилання
* Про Олександра Ігнатушу на запорізькому порталі.
Comments