ANA SAYFA‎ > ‎

Necla Arat-(CHP İst. Vekili) Müslüman Halk'ın Düşmanı)

YAŞAM ÖYKÜSÜ
Amerikan vari yetişen,Hıristiyan örf adet ve geleneğine göre yetişen,çan sesinden rahatsız olmayan,ezan ve kuran sesinden rahatsız olan cahil insanlar.

Necla Arat, İstanbul doğumlu. Liseyi Amerikan Field Service Bursu ile gittiği ABD'de bitirdi.

1964'de İstanbul Üniversitesi Felsefe-Sosyoloji Bölümü'nden mezun olan Arat, doktorasını Felsefe Bölümü'nde yaptı. Sistematik Felsefe ve Mantık Kürsüsünde Doçent ve Profesör oldu. Halen aynı kürsüde Toplum ve Devlet Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Bilgi Teorisi ve Feminizm dersleri veriyor.

Prof.Arat, 1989 yılında kurulan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin kurucuları arasında.

1989 sonunda Türkiye'deki ilk Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi'ni İstanbul Üniversitesi'nde kuran Arat, bu Merkezin müdürlüğü ile yine ilk kez kurulan Kadın Çalışmaları Anabilim Dalının ve Yüksek Lisans Programının Başkanlığını üstlenmiş bulunmakta.

Türk Kadınlar Konseyi, 

Felsefe Derneği, Öğretim Üyeleri Derneği, 

Türk Dil Kurumu (80 öncesi), Kadın Araştırmaları Derneği gibi kuruluşlarda kurucu ve üye olan ve 1995 yılında 45 derneğin bir şemsiye altında birleşmesiyle oluşan İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği'nin koordinatörlüğünü de yapmış bulunan Prof.Arat, evli ve 3 çocuk annesi.

Arat, 1975'den bu yana çeşitli gazete ve dergilerde Kadın Hakları, Laiklik, Kemalizm ve eğitim üzerine yazılar yazmakta.

Arat'ın Sembolik Form Olarak Sanat, 
Etik ve Estetik Değerler, 
Kadın Sorunu, Feminizmin ABC'si, 
Susmayan Yazılar gibi telif kitaplarının yanı sıra E. Fromm ve E. Cassirer'den çevirileri, 1990'dan bu yana editörlüğünü üstlendiği

Türkiye'de Kadın Olgusu, 
Kadın ve Cinsellik, 
Türkiye'de Kadın Olmak, 
Kadın Gerçeklikleri, 
Kadınların Gündemi, 
Susmayan Yazılar, Aydınlanmanın Kadınları, 
Siyaset, Kadın ve İrtica başlıklı kitapları var. 

Arat, ayrıca yılda bir kez çıkan Kadın Araştırmaları Dergisi'nin de editörlüğünü yapıyor.
           ÇYDD başkanı,Türkan Saylan'ın izinde giden, Necla Arat,Bilim Hırsızıdır.Diploması Sahtedir,yani Hırsızlaık yaparak Prof.Doç.Olmuştur. http://www.haber7.com/haber/20070516/Prof-Necla-Arat-en-az-3-kez-calmis.php
Kocası,Nedim Arat,Contacı diye Ordudan Atılmış:
Kendisine(Tombala Vekil)dediler.
Ezan ve Kurana Hakaret:
CHP'nin Türk ve Müslüman olmayan,İslam Düşmanı Kadınları.Bunlar okuma-Yazma bilen Zır Cahil Kadınlardır.Devlet ve Vatan hainidirler.
<iframe src="http://www.vidomodo.com/play.video.php?id=393" framespacing="0" frameborder="no" scrolling="no" width="415" height="280"></iframe>
Necla Arat:

http://www.vidomodo.com/vidomodo/video.php?id=393


Örtünmeye karşı olan,İnançsız Komutanlar:

Bu Komutan Yargılanmadıysa,Yargıya Güvenilmez.:
Bir tuğgeneralimiz, Denizli Valiliği`ne yazı göndererek, vatandaşların kılık kıyafet sebepli olarak sorgulanmasını istemiş.. 11. Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hamit TekkanatDenizli Valisi`ne gönderdiği yazıda, şöyle demiş: 

`Başından topuğuna kadar kara çarşaflı kadınların, idari ve adli makamlardan hiçbir müdahale görmeksizin halk içinde serbestçe dolaştıkları hayret ve esefle müşahede edilmektedir.` 

Sorgusu yapılması istenen kıyafet; Kurtuluş Savaşı`nda canını ortaya koyan Kara Fatma`ların, Nine Hatun`ların, Halide Onbaşı`ların ve diğer isimsiz kahramanların kıyafetleri.. `İyi de, kanun yasaklıyorsa, tuğgeneral ne yapsın?` diyeceksiniz. Kanun yasaklasa da, sivil idarenin olduğu bir ülkede bu iş tuğgeneralin işi değildir ama, hadi biz onu bir yana bırakalım.. Resmi yazıda geçen `Çarşaf` ile ilgili nitelemenin kanuni mesnedi olup olmadığına bir bakalım.. 

Hangi kanunda `çarşaf` yasaklanıyor, hangi kanunda `çarşaf` diye bir kelime geçiyor? Artık internet dönemindeyiz. Basıyorsunuz bir tuşa, aradığınız her şeyi buluyorsunuz. Önceden bilmeme rağmen, ben de tuğgeneralin yazısından sonra, bir daha açtım Türkiye Cumhuriyeti`nin tüm kanunlarını içeren internet sitesini.. Yazdım`çarşaf` kelimesini ve bastım `ara` tuşuna.. Baktım, 
Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yönetmelikleri arasında `çarşaf` diye bir kelime geçiyor mu diye.. Benim bildiğim, kanunlarda `çarşaf` diye bir kelimenin hiç olmadığı idi. Dolayısıyla `çarşafın yasak olduğu iddiasının da doğru olmadığı` idi. Ama ne göreyim, karşıma çıkan cevap `üç tane çarşaf kelimesi bulundu` şeklinde idi. `Vay canına be, biz uyurken çarşafı da kanuna sokmuşlar` diye hayıflanırken, merakla tekrar aradım, `çarşaf kelimesi hangi kanunlarda geçiyormuş` diye.. 

Ama o da ne? Çarşaf kelimesi, Gelir Vergisi Kanunu`nun 9/6. maddesinde geçiyormuş! İşe bakın siz.. Çarşaf ve Gelir Vergisi Kanunu?!.. Yoksa kimse çakmasın diye, `Çarşafı, Gelir Vergisi Kanunu`nda mı yasakladılar?` diyerek, madde metnini arayıp buldum.. 

Maddede çarşaf, şöyle geçiyor: `oturdukları evlerde imal ettikleri havlu, örtü, çarşaf, çorap, halı, kilim, dokuma mamulleri... ve urganları dükkan açmaksızın satanlardan;` Hay Allah! Bu çarşafın, Tekkanat`ın söylediği çarşaf ile bir alakası yok. 

Döndüm diğer metinlere baktım, `çarşaf` kelimesi nasıl geçmiş diye? Onlar da bunun benzeri.. Yok, hiçbir kanunda, Tekkanat`ın kasdettiği `çarşaf` ile ilgili bir düzenleme yok.. Demek ki, `çarşaf yasağı` tuğgeneralimiz tarafından konulmuş! O, her ne kadar `devrim kanunlarında yasaklandığı`nı iddia etse de, işte o kanunların tamamı önümüzde.. Hiçbirinde yok böyle bir madde.. 

Yataklara serdiğimiz `çarşaf` var da, kadınların giydiği `çarşaf` yok! 2004 yılındayız.. 

İşin esprisini bir yana bırakıp, artık bu tür `durumdan vazife çıkaran yazışmaları`, `Rutin yazışmalar, kasıt yok` türünden açıklamalarla geçiştirmek mümkün değil.. 

Yazıları kaleme alanlar, rutin de olsa, rutin dışı da olsa, yazdıklarından dolayı yargı makamlarının önüne çıkarılmalıdır. 

Ne demek `Başından topuğuna kadar kara çarşaflı kadınlara müdahale edilmesi`nin istenmesi? 
Hangi kanunda, Anayasa`nın hangi maddesinde yazılı bu kıyafete müdahale edilmesi gerektiği? 

Sayın Tekkanat`ın yazısı, hiç evirip çevirmeyelim, kanunsuz işlem yapılmasını isteyen, suç niteliğinde bir yazıdır. Bu ülkede çarşaf suç değildir.. Askeri savcılık, bu yazışmanın sorumlularını hakim önüne çıkarmalıdır.


Arat’ın Yılbaşı Tebrik Kartları 
Gönderen: 25-Aralık-2008 Saat 11:22
 
Comments