אודות

אודות בה"ס הנדיב

הנדיב בי"ס ממלכתי דתי בנימינה- גבעת עדה

ע"ש הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד

אחדות  אמונה  איכות

אודות בית הספר הנדיב 

"... חנכו נא את בניכם בתורה אשר מסרו לנו אבותינו , ואשר קיימה את עמנו והגיעתנו עד היום. נאמנים תהיו לעבר שלכם ... הנר שנתנו לנו אבותינו לא יכבה , עבור יעבור מדור אל דור , ככה יגדל הבית אף אם קטון יהיה , ואבני הבנין שבנה בארץ ישראל תהיינה חזקות ומוצקות לעולם". 

מתוך נאומו האחרון שלהנדיב הידוע,

הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד

ישראל– 1925

 

ביה"ס הנדיב שוכן בין עצי אקליפטוס ולצידו חורשת אורנים, בבנימינה הקרויה על  שמו של "הנדיב הידוע" הברון בנימין רוטשילד. ביה"ס נוסד לפני 54 שנים ומשתייך לחינוך הממ"ד.

 

ביה"ס מחנך את תלמידיו להיות בוגרים, אחראיים, בעלי מוסר וערכים  ברוח אהבת ותורת ישראל תוך קידום כל תלמיד מן המקום בו הוא נמצא למימוש מקסימאלי  של כישוריו ויכולותיו וכל זאת בסביבה לימודית ורגשית מיטבית המאפשרת הנעה והתפתחות.

ביה"ס רואה את תפקידו כחורש, נוטע, כמשקה ומטפח ומצפה לראות כל תלמיד כאילן נושא פירות.

במסגרת התוכנית החינוכית "בית חינוך כמשפחה" לכל תלמיד תפקיד אשר יוצר תחושת מעורבות ושייכות לנעשה תוך העצמה אישית .

ביה"ס מחנך לחיבור  לזהותנו היהודית וערכי היהדות  אשר באים  לידי ביטוי בתוכנית הלימודים באשכול מקצועות היהדות, בעיסוק בבנין התפילה: ביקור ותפילה בראשי חודשים בבתי הכנסת השונים בישוב, פתיחת יום בלימוד מתוך יומן  "עתיד" המפגיש את הלומד בעולם ידע ערכי - תרבותי משמעותי תוך הנחלת מידות והנהגות טובות לחיי הפרט והכלל.מידי סוף שבוע לימוד פרשת שבוע מתוך ניחוח שבת היוצא למשפחה בו עידכונים מחיי ביה"ס.

 

ביה"ס פועל להקנות לתלמידיו את הכלים המרכזיים ברכישת מיומנויות יסוד "הלמידה", אשר תוביל אותם לדרך למידה בכל תחומי הדעת וכן יוצר מוטיבציה לרצות ולשאוף למקומות הראויים והנכונים בהמשך.

בכל שלבי החינוך המטרה היא להעמיק את ההיכרות עם התלמיד תוך מתן יחס מקצועי אישי וחם, הצבת כללים ברורים להתנהלות  תוך שימת דגש על גיוון השיעורים הפרונטאליים, בתוך הכיתה ומחוצה לה,מתן שעות פרטניות למצוינות ולהתקדמות וקיומן של מגוון פעילויות:פרויקט מנגנים,שעורי אומנות,אשכולות חשיבה,לימוד בחברותות,הפסקות פעילות,סיורים בסביבה הקרובה ,מופעים במסגרת סל  תרבות ,ערבי כיתה וקהילה,  פעילויות הורים ותלמידים ועוד.

 

בשנים האחרונות מעגל המשפחות הצעירות הדתיות בישוב גדל ב"ה ואיתו גידול במספר התלמידים בגני הילדים ובכתות הצעירות.

אנו רואים בכך התחדשות מרעננת המביאה לצמיחה ולהתפתחות הבית ספרית.

בביה"ס פועל וועד הורים שותף ותומך בהוויה הבית ספרית.

 

צוות בית הספר הוא צוות לומד, מתפתח ומפתח. הנמצא בתהליך מתמיד של למידה ואיתור דרכי יישום ההולמות את צורכי התלמידים. הצוות מפתח תוכניות לימודים בית-ספריות בהלימה לתוכנית הלימודים המונחים ע"י משרד החינוך.

 

אנו מאמינים בעשייה חינוכית המבוססת על ערכי אחדות, אמונה, ואיכות.


  ,תקנון                סרטון הנדיב 

  כתבו לנו              חזון בית הספר       דבר המנהלת 


לוח צלצולים                                דף קשר  מורים  

ĉ
דוד אוחיון,
12 בדצמ׳ 2011, 3:31
ĉ
דוד אוחיון,
12 בדצמ׳ 2011, 3:30
ĉ
דוד אוחיון,
12 בדצמ׳ 2011, 3:30
ĉ
דוד אוחיון,
12 בדצמ׳ 2011, 3:31
Comments