סיכומים


סיכומים הם לחם חוקו של כל סטודנט או תלמיד תיכון הלומד לקראת הבגרות במקצוע כזה או אחר. סיכומים כמובן אינם תחליף ללמידה אמיתית וישירה על ידי הקשבה או קריאה, אבל אין ספק כי לקראת מועד המבחן סיכומים הם מה שכולם רוצים וצריכים בכדי ללמוד בצורה יעילה ומהירה ולא לחזור על כל החומר אלא רק להזכיר אותו ולהושיב אותו בזיכון בעזרת סיכומים.

בכל מה שנוגע לנושא של סיכומים אין ספק כי מילת המפתח היא מצד אחד האיכות של הסיכומים אך מצד שני גם היעילות שלהם ומידת התמצות שלהם שמאפשרת קריאה יחסית קצרה אך כזו שמכילה את כל החומר הנדרש. סיכומים טובים הם כאלו שמצד אחד מכילים את כל חומר הלימוד אך מצד שני מאפשרים לימוד נוח, יעיל ומהיר. למטרה זו הסיכומים שתמצאו כאן באתר משתמשים ביכולות של האינטרנט בכדי לאפשר לימוד בעזרת סיכומים שיענה על הקריטריונים שצויינו לעיל. הסיכומים כאן באתר מחולקים לחלקים שונים לפי תתי-נושאים של הסיכומים, כאשר כל נושא זוכה לעמוד משלו עם עמוד מרכזי המקשר אליו. כל עמוד של הסיכומים מכיל, כאשר צריך, קישורים לעמודים אחרים של הסיכומים שמדברים על נושאים רלוונטיים או מבארים מושג כזה או אחר. בדרך זו ניתן להשתמש בסיכומים בצורה יעילה ולא פשוט לקרוא אותם שוב ושוב, אלא ממש לשוטט בתוכם תוך שמגבשים הבנה ויכולים להתרכז בנושאים שבהם אתם עדיין פחות חזקים.


אתר המידעון אינו אתר המיועד רק לסיכומים (להבדיל מאתר סיכומים המומלץ או מאגר הסיכומים הגדול של אתר טקסטולוגיה) אך כן יש בו סיכומים לבגרות וכמות יפה של סיכומי קורסים של האוניברסיטה הפתוחה. כמו כן תוכלו למצוא באתר עמודים כמו סיכומים באזרחות או סיכומים לבגרות בהיסטוריה, סיכומים אודות הפילוסופיה היוונית או של קורסים כמו אתיקה ותורת המדינה, תקשורת המונים, מבוא למדעי המדינה או נקודות ציון בתולדות האמנות.

חשוב להדגיש כי אנו עושים מאמצים לספק סיכומים איכותיים ומדויקים אך השימוש וההסתמכות על הסיכומים כאן באתר נעשה על אחריות הלומד בלבד, הוא זה שצריך להבין את החומר, הוא זה שצריך להפנים אותו ולהיות מסוגל ליישם אותו. סיכומים הם רק כלי עזר בהקשר הזה ואין להסתמך על סיכומים, כאן או בכל מקום אחר, בתור המקור היחידי של הידע אודות החומר הנלמד בכיתה או במאמרים. 

סיכומים: מבוא לסוציולוגיהComments