תיק עבודות

כמה טיפים שיעזרו לכם ליצור תיק עבודות מושלם לשם קבלה ללימודי עיצוב

1. התאמה למטרה: מוסדות שונים ומחלקות שונות של לימודי עיצוב שדורשים הגשה של תיק עבודות עושים זאת בכדי לבחון את מידת התאמתו של המועמד ללימודי העיצוב המבוקשים. חשבו אילו כישורים שונים נדרשים לשם לימודים במחלקה ובמוסד שבחרתם לגשת אליו ונסו ליצור תיק עבודות שמבטא אותם.

 

2. הגשה נאה: דרך ההצגה וההגשה של תיק עבודות היא למעשה חצי מהעבודה. הקפידו על הדפסה איכותית, כריכה יפה ומקורית ועוד שאר מרכיבים שונים שיבטאו הקפדה על האסתטיקה של תיק העבודות שלכם ושיעזרו לכם לעשות רושם רציני ולמשוך את תשומת ליבם של הבוחנים שרואים תיק עבודות כמו שלכם שלושים פעמים ביום.

 

3. צילום איכותי: חלק גדול מהעבודות שנכללות בתיק עבודות המוגש לצורך קבלה ללימודי עיצוב הן עבודות מצולמות, בייחוד כאשר מדובר במדיומים פיזיים כמו פיסול או עיצוב אופנה. הקפידו לצלם את העבודות שאותם אתם רוצים לכלול במסגרת של תיק עבודות בצורה נכונה, מקצועית ואיכותית וכן הקפידו על הדפסה איכותית על נייר מתאים ואל תחסכו בהוצאות בכל מה שקשור לצילום של העבודות הנכללות במסגרת של תיק עבודות.

 

4. קבלת חוות דעת: אל תתביישו להתייעץ עם אנשים שאתם מעריכים את דעתם לפני ואחרי שאתם בונים תיק עבודות לשם קבלה ללימודים. עצם הדיון בעבודות שלכם והצורך לנמק ולהסביר אותן בפני מישהו אחר יעזרו לכם לעבור תהליך אישי שבסופו תגיעו אל תיק עבודות שבאמת מבטא את מה שיש לכם להציע.

 

5. גיוון – נסו לכלול במסגרת של תיק העבודות שלכם עבודות מגוונות הן מבחינת מדיומים שונים והן מבחינת נושאים ותמות שונות ודרכי תרגום מגוונות. ככל שתגישו תיק עבודות מגוון יותר כך תוכלו ליצור רושם של אמנים מגוונים ובעלי יכולות מבע רחבות.

 

6. איכות ולא כמות: תיק עבודות הוא קצר וקולע. בחרו רק את העבודות הטובות והמתאימות ביותר שיש להם להציע והכלילו אותם במסגרת של תיק עבודות שאותו אתם מגישים לשם קבלה ללימודי עיצוב במוסדות השונים. לא תעמיסו בכל מה שיש לכם להציע, אתם רק תעייפו את מי שרואה את תיק העבודות שלכם.

 

7. עיקרון מאחד: אמנם אמרנו שתיק עבודות טוב הוא תיק עבודות מגוון אך בכל זאת כדאי לשים לב ליצירה של עיקרון ותמה חוזרת שתאפיין אתכם כאמנים. תיק עבודות בעל עיקרון מאחד כמו טיפול מגוון ומשתנה באותו נושא עושה לכם ולבוחנים סדר בראש ודווקא מדגיש את הורסטיליות שלכם.


המאמר באדיבות אתר "הדרך לתיק עבודות"

ראה גם: הכנת תיק עבודות' הכנת תיק עבודות


תת-דפים (1): הכנת תיק עבודות
Comments