מתכון לפויקה מעולה


מתכון לפויקה טוב הוא משהו שלא תמיד פשוט להגיע אליו. אמנם, פויקה הוא כלי שפחות או יותר כל מה שנכניס אליו יצא טוב אך מתכון לפויקה טוב מצריך שנים של ניסוי וטעייה עד שמגיעים לשלמות המיוחלת. למי שרוצה לקצר תהליכים ולהגיע אל פוייקה מושלם כבר בפעמים הראשונות, או מי שכבר ניסה מתכונים לפויקה ורוצה לנסות משהו חדש, מוגש להלן מתכון פויקה מעולה שיבטיח שכולם יצאו מרוצים ושבעים, וכי ההמתנה תהיה משתלמת
.
 

פויקה הוא סיר מיוחד שהבישול בו יכול לארוך שעות ארוכות. ההמתנה הארוכה בזמן שהפויקה נח על האש מפתחת את התיאבון של כולם ועל כן רמת הציפיות שנחות על כתפי מי שמכין פויקה הן גבוהות מאוד. להלן תמצאו מתכון לפויקה שיבטיח שאף אחד לא יצא מאוכזב. מתכון לפויקה מעולה בעבור 6 אנשים: 

מצרכים: 

סיר פויקה 

3 בצלים בינוניים 

ראש שום 

חצי קילו בשר גולש חתוך לקוביות 

2 פלפלים (אדומים או צהובים) 

5 גזרים 

חמישה תפוחי אדמה בינוניים 

שלוש בטטות בינוניות 

קופסת פטריות שמפיניון או פטריות יער 

בקבוק יין 

מלח ופלפל 

שתי כפות אבקת מרק 

זר בזיליקום 

זר אורגנו 

צנצנת עגבניות מיובשות (לא חובה אך מוסיף הרבה) 

מאה וחמישים גרם אורז (מכל סוג) 

מאה מ"ל שמן זית או שמן אחר 

4 ליטר מים מתכון לפויקה מנצח – הוראות הכנה: 

בשלבי ההכנה חותכים את כל הירקות בצורה גסה יחסית. פוייקה הוא סיר שצריך לדעת לשמור עליו. חשוב מאוד שלפני שמתחילים בבישול כדאי להציב את הפויקה בסמוך לאש בכדי לאפשר לו להתחמם. פויקה אינו צריך אש גלויה אלא מצע טוב של גחלים. לאחר שהפויקה התחמם מציבים אותו על הגחלים וזה הזמן להתחיל לפעול. מתכון פויקה טוב אינו מתמצה רק במרכיבים שנכנסים אל תוך הפויקה אלא גם בסדר הפעולות. לכן השלב הראשון של מתכון לפויקה מנצח היא טיגון של הבצל והשום. שופכים את השמן לתוך הפויקה שמתחיל לצבור חום וקולות הבעבוע מבשרים לנו שאפשר כבר להכניס את השום והבצל. השלב השני של מתכון לפויקה מנצח הוא הבשר שנצרב ישירות על הסיר הרותח עם הבצל והשום בכדי שיאטם וישמור על העסיסיות שלו. השלב הבא הוא השלב של כל הירקות האחרים למעט הפטריות. בשלב זה חשוב מאוד לערבב היטב כל הזמן בכדי שכל הירקות ובעיקר הבשר יקבלו צריבה. כעת נכנס היין ולאחר מכן המים בממלאים את הפויקה כמעט עד הסוף. כאשר המים רותחים זה הזמן לטבל ולהכניס את המלח והפלפל, אבקת המרק ועלי התבלין. מתכון לפויקה מעולה בנוי על סבלנות ותזמון מדויק. כארבעים דקות לפני סיומו המשוער של הבישול מגיע זמנן של הפטריות וכחצי שעה לפני הסוף האורז צריך להכנס. כאשר האורז מוכן, מגיע השלב האחרון והכי חשוב של מתכון לפויקה מעולה – להתחיל לאכול! 


Comments