כל מה שצריך לדעת על עין הרע
עין הרע (או לפעמים עין הרעה או עין רעה) היא למעשה סוג של קללה שמוטלת עלינו על ידי אדם אחר או לעיתים אפילו על ידי אנחנו בעצמנו. עין הרע יכולה לגרום לצרות צרורות למי שהיא נמצאת עליו או בבית שלו. עין הרע יכולה לגרום לסוגים שונים של פגיעות כמו מחלות, תאונות, אסונות, חס וחלילה מוות, בעיות בריאות שונות, חוסר מזל, צרות פרנסה וסיווג ובאופן כללי חוסר מזל שאינו מקרי אלא נובע כתוצאה של עין הרע.

אחד הנושאים העיקריים בכל הדיון בתחום של עין הרע הוא כמובן הנושא של הסרת עין הרע או ביטול עין הרע. יש כאלו שרוצים לדעת איך להסיר עין הרע מעל עצמם בעוד שאחרים תוהים לגבי הנושא של הסרת עין הרע מהבית. אחד הנושאים החוזרים בכל הנושא של גירוש עין הרע הוא הסגולות של העופרת נגד עין הרע. אנשים רבים טוענים כי כי ניתן לבצע הסרת עין הרע בעופרת, בעוד שאחרים מצדדים באופציות של הסרת עין הרע על ידי קמיעות, סגולות, תפילה נגד עין הרע ואפילו כישוף נגד עין הרע.אופציה אחרת שלקבלת הגנה מפני עין הרע היא קבלת ברכה נגד עין הרע שתגן עליכם מפני הפגיעות שלה.

העיסוק בתחום של עין הרע מתחיל כבר בימים המוקדמים של היהדות ומוזכר בגמרא, ולאחר מכן ישנו עיסוק ענף בנושא של עין הרע בקבלה. כיום הדיון והטיפול בכל הנושא של עין הרע מתחלק בין תחומים שונים וכולל לא רק את היהדות אלא גם את הכישוף והמיסטיקה באופן כללי. אין תמימות דעים על איזו אסכולה מיטיבה להבין ולטפל בנושא של עין הרע, וכאן תמצאו סדרה של מאמרים על עין הרע שאולי תוכל לסייע לכם להבין יותר טוב מה זה עין הרע ובעיקר מה עושים נגד עין הרע. תמצאו כאן דרכים שונות לבצע הסרת עין הרע וכן דרכים לבצע בדיקת עין הרע. נושא זה הוא חשוב מכיוון שלא תמיד כל דבר רע שקורה לנו נובע מעין רע, ולחילופין לעיתים קרובות אנחנו לא מבינים שכל או חלק ניכר מהצרות שלנו הם תוצאה ישירה של עין הרע, ועל כן איננו עושים דבר בכדי לטפל בבעיה דרך גירוש עין הרע.

ראה גם: שיטות נגד עין הרע, הסברים על עין הרע, טכניקות של הסרת עין הרע


תת-דפים (1): שיטות נגד עין הרע
Comments