מה זה כישוף שחור ואיך עושים כישוף שחור

כישוף שחור היא כינוי לתחום רחב של פרקטיקות כישוף הנחשבות לשייכות לתחום של כישוף שחור מכמה סיבות. כישוף יכול להיות כישוף שחור אם הוא משמש למטרות שליליות או לחילופין אם התוצאות שלו הן שליליות. מנגד יש תפיסה האומרת כי כישוף שחור כלל אינו תלוי במטרות או בתוצאות שלו וכי כישוף שחור יכול לשמש גם למטרות חיובית ולהיות בעל השלכות חיוביות ורצויות על המציאות, תלוי איך משתמשים בו. לפי גישה זו ההגדרה של כישוף שחור תלויה בכוחות ובטכניקות המשמשות את הביצוע של הכישוף.

על פי התפיסה השנייה שתוארה לעיל כישוף שחור הוא כישוף שעושה שימוש בחומרי כישוף מסוימים או לחילופין משתמשים בכוחות מסוימים, כמובן הקשורים בצד האפל, בכדי לבצע פעולות על המציאות. הפנייה אל כוחות אפלים בכדי לבצע כישוף שחור נעשית בדרך כלל תוך סוג של עסקה איתם שמאפשרת לנו לבצע כישוף שחור אך דורשת מאיתנו תמורה מסוימת, בין אם אנחנו מודעים לכך או לא מודעים לכך.

גם לגבי השאלה איך עושים כישוף שחור ישנו דיון ענף בעולם הכישוף. אין תמימות דעים לגבי השאלה איך עושים כישוף שחור. בספרות המקצועית ידוע על אלפי דרכים שונות המנסות להסביר איך עושים כישוף שחור אך ישנו מגוון גדול מאוד של שיטות שלעיתים גם סותרות אחת את השנייה והנושא של כישוף שחור מבחינה פרקטית מוסיף להיות שנוי במחלוקת.

על פי רוב מקובל להאמין כי ביצוע של כישוף שחור נעשה דרך ביצוע של טקסים מסוימים העושים שימוש בחומרי כישוף ובשילוב עם קללות ולחשים שונים שאמורים לעורר את הכוחות האחראים עם ביצוע כישוף שחור. סוגים רווחים של כישוף שחור כוללים סוגים שונים של כישוף אהבה, כישוף מוות, כישוף וודו, כישוף בכדי לפגוע במישהו והטכניקות הן מגוונות וכוללת סוגים של כישוף דם, כישוף זרע, כישוף שיער, כישופי נרות ועוד.

ולבסוף היחס של היהדות לנושא של כישוף שחור הוא שנוי במחלוקת אף הוא. כעיקרון אין ולא יכול להיות כישוף ביהדות. עם זאת ידוע גם לא רק על דיון אלא גם על ניסיונות ביצוע של כישוף שחור ביהדות, ובייחוד כישוף שחור בקבלה. 


Comments