כישוף

כישוף הוא אוסף של פרקטיקות וידע שמיועדים להשפיע על המציאות שלנו באמצעים על-טבעיים המשתמשים בכוחות שביומיום אנו לא פוגשים. כישוף ידוע גם בתור "מאגיה" או "קסם", אם כי ישנם כמה הבדלים דקים בין המושגים האלו.

הבחנה מקובלת מאוד בתחום של כישוף היא זו בין כישוף לבן חיובי לבין כישוף שחור שלילי, הבחנה מקבילה היא בין מאגיה לבנה ומאגיה שחורה. כישוף לבן או מאגיה לבנה מיועדים להשפיע על המציאות בצורה חיובית על ידי שימוש בכוחות חיוביים. כישוף שחור או מאגיה שחורה לעומת זאת עוסקים עם כוחות אפלים שמפתים אותם למכור את נשמתם על ידי הכוח שהם מציעים, וכל כן כישוף שחור או מאגיה שחורה מהווים סכנה של ממש לכל מי שמנסה להתשמש בהם.

כישוף היה במקרים רבים אויב מוצהר של דתות רבות ובהן היהדות והנצרות. אבל למעשה הדתות בעצמן כוללת מרכיבים מאוד דומיננטיים של כישוף וידוע כי יש הרבה מאוד כישוף בקבלה.

ישנם סוגים רבים מאוד ושונים של כישוף בעולם, ולכולם יש כוחות אמיתיים וממששיים המאפשרים למכשפים (מאגים) השולטים באמנות הכישוף לכפות את רצונם על העולם דרך שימוש במגוון שיטות וחומרי המאפשרים להם לבצע כישוף. עם זאת, כישוף כידוע הוא דבר מסוכן מאוד גם ואולי בעיקר למי שמשתמש בו, ולעולם אין לדעת מה יקרה ברגע שמתחילים ללכת בדרך של כישוף ולבצע כשפים כמו כישוף אהבה.

כיום עולם האינטרנט מאפשר מעבר מהיר מאוד של ידע בכישוף, ואתרים כמו אתר "כישוף" המוצלח או אוסף המאמרים על כישוף באתר הג'אנקיה מכילים מידע רב על כשפים מסוגים שונים. עם זאת, ישנה אינפלציה של ממש בתחום המידע על כישוף שרץ ברשת האינטרנט ויש לא מעט שרלטנים המנסים לנצל את העניין ההולך וגובר של אנשים בכל רחבי העולם בתחום של כישוף. לכן יש הרבה מאוד מידע לא איכותי ואפילו מזיק אודות כישוף ברשת, וכדאי בהחלט לערוך מחקר רציני מאוד לפני שמבצעים כישוף כפי שהוא מוסבר באתר אינטרנט כזה או אחר שכן התוצאות עלולות להיות קשות. כמובן שכאשר מבצעים כישוף שמיימי ונסתר יש לנקוט באמצעי זהירות ארציים ביותר וגלויים כמו זהירות באש, הימנעות מסכנה כזו או אחרת לך ולאחרים וכל דבר שאדם הגיוני היה עושה.

ראה גם: הסרת כישוף, הסרת עין הרע, איך עושים\מסירים כישוף , כישוף אהבה חזק