Expectations of clients after hair transplantation surgery

توقعات مراجعین از جراحی پس از اتمام آن :

در زیر تصاویری از یک نفر پیش و پس از انجام جراحی پیوند مو در بازه های زمانی مختلف آورده شده است. این تصاویر به خوبی تغییرات سریع و چشم گیری که در اثر جراحی ترمیم مو رخ می دهد را نمایش می دهند.

و اما سوالی که ذهن بسیاری از بیماران را در گیر می کند این است که حین عمل جراحی و قبل از حصول این نتایج چه اتفاقاتی در انتظار آن هاست. برای پاسخ به این سوال ما از یکی از داوطلبان پیوند مو کمک گرفتیم، تا بتوانیم بر روی این کیس سیر تکاملی پیشرفت نتایج حاصل از عمل جراحی را برای شما به صورت شهودی توضیح دهیم.

توقعات مراجعین از جراحی کاشت مو پس از اتمام آن

دیوید کیس کاشت مویی است که تصمیم گرفته است تجربیات خود را در این زمینه در اختیار ما قرار بدهد:

کاشت مو و اتفاقات پس از آن

همان طور که از زیر نویس تصاویر پیداست اولین عکس مربوط به دیوید پیش از جراحی، دومین عکس 7 ماه پس از انجام جراحی پیوند مو و سومین عکس 18 ماه بعد از جراحی کاشت مو بر روی دیوید می باشد.

دیوید به مدت 8 سال درباره جراحی کاشت مو تحقیق نموده است، با این وجود پس از انجام تحقیقات بسیار، تا زمانی که بیماران واقعی را از نزدیک ندیده بود درباره این جراحی  بسیار تردید داشت وی همچنین تحقیقات ایترنتی را در سطح گسترده ای انجام داد.

در ماه فوریه سال 2002 او تصمیم خود در باره جراحی را گرفت و جراحی کاشت مو بر روی سر اونجام گرفت وتعداد زیادی پیوند فولیکولار دریافت کرد. نهایتا او اعلام کرد که از نتایج حاصل از جراحی کاشت موی خود بسیار راضی می باشد. تصاویر و توضیحات زیر مراحل پیوند موی او را به خوبی تفصیر می نمایند.

یک روز پس از جراحی پیوند :

کاشت مو

بلا فاصله پس از پیوند مو پوست سر به صورت معمول صورتی و ملتهب است و چروک های بسیار ریزی اطراف برش ها ایجاد می شوند.

صد ها برش کوچک پیاز بر روی سر او ایجاد شده است که این برش های کوچک به سرعت در عرض زمان یک هفته تا ده روز بهبود پیدا می کنند. صد ها موی کوتاه از قسمت های اهدا کننده همراه با فولیکول های مقاوم در برابر طاسی انتقال داده شده اند.

این مو های کوتاه معمولا بین 10 روز تا 4 هفته بعد از جراحی می ریزند ولی فولیکول های مو بر جای خود باقی می مانند تا ریشه زده و رشد نمایند.

دیوید درباره احساس خود در روز های ابتدایی پس از عمل می گوید "تا چند روز بعد در ناحیه بانک مو یا ناحیه اهدا کننده که درپشت سر قرار دارد، احساس سفتی و درد می کردم و همچنین در آن نواحی که پیوند دریافن کرده بودم احساس بی حسی می کردم".

هشت روز پس از جراحی کاشت مو

هشت روز پس از کاشت موهشت روز پس از کاشت مو 2

همان طور که در تصویر می بینید، قرمزی و چروک های ایجاد شده در قسمت های پیوند خورده شده در هفته اول کاملا شفاف و محو می شوند و اغلب افراد بعد از یک هفته تا 10 روز دیگر هیچ دردی در ناحیه اهدا کننده احساس نمی نمایند البته برخی افراد گزارش کرده اند که احساس بی حسی در ناحیه دریافت کننده تا چند هفته ممکن است باقی بماند.

بخیه ها پس از ده روز از بین می روند

جراحان ترمیم مو معمولا از دو نوع بخیه برای بستن ناحیه اهدا کننده استفاده می نمایند، که این بخیه ها نیز پس از مدت 10 روز این نیز از بین می روند و اثری از آنها باقی نمی ماند. همچنین مو های ناحیه اهدا کننده بلا فاصله رشد می کنند و روی زخم ها و التهاب های ناشی از جراحی را می پو شانند.

بخیه پس از ده روزده روز پس از بخیه 2

 

  https://hairtransplanting.tumblr.com/

منطقه اهدا پس از گذشت دو ماه از کاشت مو

منطقه احدا پس از گذشت دو ماه

دیوید داوطلب شده است تا موی خود را بتراشد تا جای زخم های ایجاد شده در اثر برداشتن فولیکول ها از بانک مو و جای زخم های بوجود آمده شده در اثر ایجاد برش های ریز برای کاشت مو  بر روی سرش را پس از گذشت دو ماه از جراحی نشان دهد   همان طور که مشاهده می کنید جای زخم ها حتی با دقت و از نزدیک نیز قابل مشاهده نیستند. این زخم ها در مدت کوتاهی ترمیم می شوند و اثری از آنها باقی نمی ماند به ویژه وقتی مو ها بلند می شوند و کاملا روی سر را پوشش می دهند.

چهار ماه بعد مو ها تازه رشد کرده

چهار ماه بعد مو ها تازه رشد کردهچهار ماه بعد مو ها تازه رشد کرده

پس از چها ماه از انجام عمل جراحی ترمیم مو، مو های جدید دیوید شروع به رشد کردند، این طبیعی است که هر بیمار پیش از شروع رشد موی جدید 3 تا 5 ماه منتظر بماند البته مو های جدید ابتدا بسیار نازک هستند و به مرور این موهای جدید قوی تر شده و مانند موهای دیگر بخش های سر فرد می شوند.

شش ماه بعد مو ها زخیم تر در حال رشد هستند

شش ماه بعد مو ها زخیم تر در حال رشد هستند شش ماه بعد مو ها زخیم تر در حال رشد هستند

معمولا بیماران پس از 4 تا 7 ماه رشد مو های جدید از پیوند فولیکولی را مشاهده می کنند. مو های پیوند شده به مرور و طی یک سال اول رشد می کنند به تدریج ضخیم تر و پر پشت تر می شوند.

 

 هفت ماه پس از یک مرحله جراحی رشد کردن موهای جدید

 هفت ماه پس از یک مرحله جراحی رشد کردن موهای جدید

پس از گذشت هفت ماه تقریبا تمام فولیکول ها رشد قابل توجهی می یابند با گذشت زمان این مو ها نه تنها به رشد کردن ادامه می دهند بلکه ضخامت بیشتری پیدا می کنند و ما ظاهری پر و طبیعی را بر روی سر بیمار شاهد خواهیم بود و بدین طریق نتایجی رضایت بخش از جراحی دریافت خواهیم کرد.

14 ماه بعد هیچ گونه زخم در محل جراحی قابل مشاهده نیست

14 ماه بعد هیچ گونه زخم در محل جراحی قابل مشاهده نیست 14 ماه بعد هیچ گونه زخم در محل جراحی قابل مشاهده نیست

14 ماه پس از جراحی دیوید مو های پشت سر خود را کوتاه کرده است تا نشان دهد هیچ گونه جای زخم در محل اهدا باقی نمانده است هر چند که به طور معمول هر زخم در محل اهدا و جود داشته باشد به راحتی با مو های کوتاه نیز پوشیده می شود.

 

پس از 18 ماه و انجام دومین جراحی _ مو های جدید

پس از 18 ماه و انجام دومین جراحی _ مو های جدیدپس از 18 ماه و انجام دومین جراحی _ مو های جدید

اگر چه دیوید از اولین جراحی خود نتیجه مطلوبی دریافت کرده بود اما 14 ماه بعد طی یک جراحی دیگر 2200 پیوند فولیکولی دیگر نیز دریافت کرد

او قصد داشت تا حجم مو های پشت سر خود را افزایش دهد

دومین جراحی وی نیز مانند جراحی اول بدون درد و مشکل بود.

فقط 4 ماه پس از جراحی دوم، موهای جدید دیوید که در مرحله دوم جراحی کاشته شده بودند شروع به رشد کردن نمودند. همانطور که مشاهده می کنید این روش به رشد و ضخیم شدن مو می انجامد و تراکم آن با تراکم موهای طبیعی افراد تفاوتی ندارد.

Comments