Основні відомості про Сонячну систему

Тисячі років люди вдивлялися в нічне небо. Вони помічали, як 
яскраві вогники рухаються по небу, і мріяли хоч щось дізнатися про них. Вивчення планет почалося давно, коли перші астрономи помітили, що 5 зір (планети, які можна бачити без телескопа) яскравіші за інших.
 Стародавні греки саме ці зорі назвали планетами, що означає «мандрувати».
Римляни назвали ці 5 планет на честь своїх богів:  
 Закони руху планет навколо Сонця відкрив німецький учений Йоган Кеплер, а пояснив цей рух Ісак Ньютон. Саме завдяки дії на планети сил всесвітнього тяжіння вони не можуть полетіти в космічний простір, а рухаються навколо Сонця по еліптичним орбітам.
9 планет, що обертаються навколо Сонця, і саме Сонце утворюють Сонячну систему.
Одна з планет Сонячної системи більша за нашу Землю в 11 разів, а друга — розміром з Місяць. Одна планета оточена кільцями з льоду, а на другій температура поверхні сягає 482  С. У однієї планети є 21 супутник, подібний до нашого Місяця, інші ж узагалі не мають супутників. Деякі — тверді й кам’янисті, інші складаються з газу.Практична робота № 1305 § 32. Автоматизована розробка веб-сайтуСучасні вчені поділили планети на «зовнішні» і «внутрішні»Внутрішні планети  називають  земними, оскільки вони щільні, кам’янисті й тверді. До цього класу планет належать:
Зовнішні планети газоподібні, вони більші за розміром за земні, але менш тверді. До зовнішніх планет належать:

Відео YouTube


  1. Юпітер;
  2. Сатурн;
  3. Уран;
  4. Нептун; 
  5. Плутон (із 2006 року не вважають планетою).
Остання зовнішня планета — Плутоннайбільш унікальнаоскільки вона не земна і не газоподібна.