Portale z grami

Tutaj zamieszczę spis portali, stron i programów, które umożliwiają kupowanie gier poprzez internet bez konieczności wychodzenia z domu i zaopatrywania się w tzw. "wersje pudełkowe". Zakup gier poprzez takie strony jest prosty, gdyż wystarczy przelew lub opłata przez internet. Dlatego właśnie
 taki sposób nabywania gier staje się coraz bardziej popularny.
 
Steam- portal stworzony przez firmę produkującą gry: Valve. Umożliwia on nabywanie gier drogą internetową poprzez płatności sieciowe lub przelewy. Po dokonaniu takiej transakcji będziemy mieli możliwość pobrania owej gry z internetu w dowolnym czasie. W bazie gier Steam'a znajduje się ogromna ilośc gier (tylko komputerowych). Płacimy w euro, ale ceny nie są wygórowane. Ponad to Steam przeprowadza liczne promocje, także możliwe jest zakupienie dobrej gry za przysłowiowe grosze.
 

 

Play Station Network(tzw. PSN) program stworzony przez firmę Sony do nabywania gier na Playstation3 i PSP drogą elektroniczną. Program nie różni się zbytnio od innych tego typu e-sklepów, jednak mimo popularnośći konsoli Playstation- bardzo oblegany przez graczy.

 

 
 
Xbox Live Arcade- (tzw. XBLA) program do elektronicznej dystrybucji gier na konsole Xbox360. Program umożliwia także wykupienie funkcji Xbox Live, która jest niezbędna do gry przez sieć na konsoli Xbox.

 


 
EA Origin- platforma umożliwiająca zakup gier komputerowych przez internet. Niestety "Origin" został stworzony przez firmę EA, dlatego możemy tam znaleźć produkty tylko i wyłącznie tej firmy.