HOME‎ > ‎

Our Top Finishers 2017


May 13-14, 2017

T Henkle 17A Wins OVR Bronze Division
J Henkle 17A 2nd in OVR Bronze Divison
Huelsman 17A Wins OVR Platinum Division
Schwieterman 16A wins GOLD at Paragon
Gamble 15R Wins OVR Nickel Division
Raterman 12R Wins OVR Copper Division
Etzler 12R 3rd in OVR Copper Division
Dieringer 12R 2nd in OVR Nickel Division
Kahlig 12R Wins OVR Aluminum Division
Moorhouse 12R Wins OVR Kryptonite Division
Kunkler 12R Wins OVR Mercury Division
Binkley 12R finishes 5th in OVR GOLD Division


May 6-7, 2017
Hardesty 18R - 3rd Silver Division @ OVR
Marbaugh 18R - Wins Bronze Division @ OVR
J Henkle 17A - 2nd @ Sports Express
T Henkle 17A - 3rd @ Sports Express
Coplin 16A - Wins Copper Division @ OVR
Smith 16R - Wins Gold @ Lehman HS
Luthman 16R - 2nd @ Lehman HS
Bruns 14R - 5th Gold Division @ OVR
Wendel 14R - Wins Nickel Division @ OVR
Raterman/Schwieterman 12R - 3rd @ South Metro Sports
Thobe 12R - 3rd @ Lucas Co Rec Center

April 29-30, 2017
Gamble 15R - 2nd @ Lehman HS
Rammel 14A - 2nd Bronze Division @ OVR
Strous 14A Wins Aluminum Division @ OVR
Wendel 14R - 3rd @ Greenville HS
Lehman 13R - 3rd @Lehman HS



April 22-23, 2017
Schwieterman 16R - 3rd @ Hamilton High School
Gamble 15R - 2nd @ Shelby High School
Rammel 14A - 3rd @ Dayton Sports Complex
Horstman 14R - 2nd @ Lehman High School
Mast 13R - Wins GOLD @ Miami East JHS
Henkle 13R - Wins GOLD @ Jackson Center High School
Thobe 12R - Wins GOLD @ Jackson Center HS
Etzler 12R - 3rd @ Covington High School
Binkley 12R - 3rd @ University of Findlay
VanGundy 11U - 2nd @ Blackswamp Volleyball Center
Steininger 10U - 3rd @ South Metro Sports

April 15-16, 2017
Hardesty 18R - 3rd @ Game Time Sports
Yoder 13R - 3rd @ South Metro Sports
Stose 12R - 3rd @ All Pro Spririt

April 8-9, 2017
Marbaugh 18R - 3rd @ Ohio Northern University
Smith 16R - 2nd @ Lucas County Rec Center
Schwieterman 16R - Wins GOLD @ Ohio Northern University
Hardesty 15A - 3rd @ Fredricktown High School
Mast 13R - 2nd @ Marion Harding High School
Stose 12R - 3rd @ Ernsthausen Community Center
VanGundy 11U - Wins GOLD @ Maumee

April 1-2, 2017
Hardesty 18R - 3rd @ Positively Charged VBC
T. Henkle 17A - 3rd @ Buckeye Volleyball Center
Schwieterman 16R - Wins GOLD @ Lehman HS
Luthman 16R - 3rd @ Parkway HS
Marbaugh 14R - 3rd @ Coldwater HS
Bruns 14R - Wins GOLD @ Coldwater HS
Rammel 14A - 3rd @ The Paragon
Mast 13R - Wins GOLD @ University of Findley
J.Henkle 13R - 2nd @ Lima HS
Etzler 13R - 3rd @ Lima HS
Thobe 12R - 3rd @ Lehman HS
Smith 12R - 2nd @ Lucas County Rec Center
Raterman 12R - Wins GOLD @ Lucas County Rec Center
Dieringer 12R - 2nd @ Lehman HS
Binkley 12R - Wins GOLD #4 @ Lehman HS

March 25-26, 2017
Marbaugh 18R - 3rd @ Parkway High School
Hardesty 18R Elite - 2nd @ Parkway High School
Wendel 14R - 2nd @ Lima High School
Marbaugh 14R - 3rd @ Van Wert High School
Horstman 14R - 3rd @ Lima High School
Bruns 14R - Wins GOLD #3 @ Otterbein College
Yoder 13R - 3rd @ John Glenn High School
Lehman 13R - 3rd @ Sports Express
Evans 13R - 3rd @Van Wert High School
Etzler 13R - Wins GOLD @ Van Wert High School
Stose 12R - 3rd @ Shelby Middle School
Dieringer 12R - 3rd @ Fostoria High School
VanGundy 11U - 3rd @ Sports Express


March 18-19, 2017
Hardesty 18R Elite - 3rd @ Ohio Northern University
J Henkle 17A - Wins GOLD @ Parkway HS
T Henkle 17A - 2nd @ Parkway HS
Bruns 14R - 3rd @ Coldwater HS
Miller 13R - 3rd @ Ohio Northern University
Smith 12R - 3rd @ Lima High School
Raterman 12R - 3rd @ Coldwater HS
Binkley 12R- Wins GOLD #3 @ Coldwater HS
VanGundy 11U - Wins GOLD @ Lima HS 12R 

March 11-12, 2017
Marbaugh 18R - 3rd @ University of Findlay
Coplin 16A - 3rd @ Troy High School
Hardesty 15A Xtreme - 2nd @ Blackswamp
Rammel 14A - Wins GOLD #2 @ Blackswamp
Yoder 13R - 2nd @ Galion High School
Mast 13R - 3rd @ Parkway
J. Henkle 13R - 2nd @ Parkway
Dieringer 12R - 3rd @ Dayton Sports Center


March 4-5, 2017
Smith 16R - 3rd @ Russia High School
Hardesty 15A Xtreme - 3rd @ Dayton Sports Center
Gamble 15R Sharkz - 2nd @ Parkway High School
Bruns 14R - Wins GOLD #2 @ Russia High School
Marbaugh 14R - 3rd @ Russia High School
Wendel 14R - 3rd @ Russia High School
Lehman 13R - 3rd @ Lima High School


February 25-26, 2017
Hardesty 18R Elite - Wins GOLD @ Dayton Sports Center
Bruns 14R - Wins GOLD @ South Metro Sports
Hardesty 15A Xtreme - 3rd @ Dayton Sports Center
Mast 13R - Wins GOLD #2 @ Blackswamp VBC
Henkle 13R - 2nd @ Blackswamp VBC
Binkley 12R - Wins GOLD #2 @ Parkway
Raterman 12R - 3rd @ Parkway HS
Steininger 10U - 2nd @ The Paragon

February 18-19, 2017
Stose 12R - Wins GOLD @ Advancement Academy
Binkley 12R - Wins GOLD @ Lucas County Rec Center, Maumee
Marbaugh 14R - 2nd @ Parkway HS, Rockford
Horstman 14R - 3rd @ Parkway HS, Rockford
Dirksen 14R - 3rd @ Lucas Co Rec Center, Maumee
Rammel 14A - 3rd @ Blackswamp Volleyball Center 15A Tournament

February 11-12, 2017
Mast 13R - Wins GOLD @ Buckeye Volleyball Center, Columbus
VanGundy 11U - 3rd @ The Paragon

February 4-5, 2017
Coplin 16A - 3rd @ Pickerington North HS
Dirksen 13 - 3rd @ Positively Charged VBC, Cincinnati

January 29, 2017
Rammel 14A - Wins GOLD @ Game Time Sports Urbana
Hardesty 18 - 3rd @ Game Time Sports, Urbana

Showing 0 items
DateTeamFinishTournament Site
Sort 
 
Sort 
 
Sort 
 
Sort 
 
DateTeamFinishTournament Site
Showing 0 items
Comments