Aktuality‎ > ‎

Publicita a tisk

V brněnském hotelu Santon hrála evropská špička v deskové hře go, a také Chilan Gomez

BRNO - Více než stovka hráčů ze sedmi evropských zemí a Chilan Arturo Gomez se zúčastnila 12. ročníku mezinárodního Go Cup Brno 2013, jednoho z největších turnajů v této tradiční asijské hře v České republice.

Třídenními boji v hotelu Santon u Brněnské přehrady nejlépe prošel loňský vítěz Jan Šimara ze Zlína. Úřadující mistr Evropy Pavol Lisý ze Slovenska se musel spokojit až se sedmým místem, zmíněný Chilan Gomez skončil třicátý.

„Pro mě samotného je první místo trochu překvapením, protože jsem v posledním období prakticky vůbec netrénoval a ani go se bez kvalitního tréninku dobře hrát nedá. Brno mně ale tradičně sedí, i když všechny partie byly hodně vyrovnané a z taktického pohledu dost tvrdě hrané,“ řekl nejlepší český hráč Šimara, který se připravuje na další silně obsazený mezinárodní turnaj profesionálních hráčů v Maďarsku Memoriál Hanze Pietche.

Slovenský mistr Evropy Lisý prožíval naprosto rozdílné pocity. „Nevím, čím to je, ale v Brně se mně tradičně nedaří. Myslím, že nejlíp jsem tady skončil šestý. Letos jsem jednoznačně měl vyhrát. Jenže jsem nastoupil bezprostředně po návratu z mistrovství světa amatérů v Japonsku a za desku jsem sedl prakticky přímo z letadla. Než jsem se aklimatizoval, tak jsem prohrál se slabším soupeřem. Jenže nedařilo se mně ani potom a prohrál jsem další dvě partie s žebříčkově slabšími hráči,“ řekl nejlepší evropský hráč go, který na zmíněném mistroství světa amatérů v Japonsku skončil lépe než v Brně, na pátém místě. „Ten turnaj byl určitě silnější. V Japonsku je nesrovnatelně širší základna, včetně profesionálů. Brno je pro mě zkrátka asi zakleté. Takže se to pokusím zlomit v příštím roce.“ dodal Lisý.

Z necelé dvacítky reprezentantů pořádajícího Go klubu Brno skončila nejvýše klubová jednička Ondřej Kruml. S bilancí tří výher a tří porážek obsadil deváté místo. „Je to docela slušný výsledek. Žebříčkově jsem byl jedenáctý hráč. Cením si zejména vítězství nad Janem Prokopem z Prahy, který je na domácím žebříčku výš než já a s nímž mám aktuálně pasivní bilanci,“ řekl nejlepší brněnský hráč a člen českého národního mužstva, které nedávno na mistrovství Evropy v polském Olštýně vyhrálo soutěž týmů. „Já jsem tam letos poprvé hrál i v nejsilnější mužské kategorii jednotlivců, protože jsem si už uhrál pátý dan. Osmadvacáté místo nevypadá nijak úspěšně, ale hrál jsem vcelku dobře a porazil jsem všechny soupeře, kteří byli žebříčkově pode mnou,“ dodal Kruml.

Ten si v domácí žebříčku po Brnu může polepšit, protože výsledky turnaje se českým hráčům započítávají do Gobanligy a Českého poháru.

Výsledky Go Cup Brno 2013:

1. Jan Šimara 5 bodů (38/221), 2. Lukáš Podpěra 5 (38/218), 3. Ondřej Šilt 4 (37/219), 4. Jan Hora 4 – všichni ČR (37/219), 5. Pal Balogh – Maď. 4 (37/218), 6. Viktor Lin – Rak. 3 (36/219), 7. Pavol Lisý – SR (3 (36/218), 8. Jan Prokop (3 (36/216), 9. Ondřej Kruml – oba ČR 3 (36/216), 10. Schayan Hamrah – Rak. 2 (35/217), ..adt.

Bližší informace a kontakt: Martin  Kovařík, ředitel turnaje 608 337 445, makov58@gmail.com

Redakce, které mají zájem o fotografie: p.cechova@centrum.cz

Podřízené stránky (2): Fotky a videa Veřejná média