Bitva, která nebyla.Koncept hry - systém ofenzív - můžete volně převzít pro vaší akci.

Zatímco se na Gordaenu schyluje k dalšímu povstání, v Mecholesích se rozhoduje o osudu celého Kontinentu.
Dermannisté, hájící čistotu a nadřazenost lidské rasy, se pokusili občanskou válku ukončit rychle a zbavit se autoritářů z Magické věže jednou pro vždy. Plány na rychlé vítězství se však po počátečních úspěších začaly vytrácet v Mecholesích, kde se spojencům Magické věže podařilo zastavit jejich postup. Nepřehledný terén, bažiny, džungle a nezvládnutá organizace armád si však začínají vybírat daň na obou stranách... 

Nikdo nechce riskovat velký střet, kde by Mágové a Inquisitoři mohli mít příliš devastující efekt. Poziční boje se proto roztáhly po širokém okolí, čímž se vytvořila fronta, ve které si velitelé snaží udržet bezpečná místa v jinak nepřehledné mecholezské džungli.

Na frontu ale z domoviny doráží stále noví branci, a ideologie velí kupředu...Vítejte na stránkách V. Gordaenského povstání ! 

Gordaenské povstání je jednodenní, pražská, atmosférická, larpová bitva.
Co čekat? Především bitvu s odlišným herním systémem, než na který jste na zvyklí z ostatních jednodenek. Na nevelkém herním území bude hra probíhat téměř neustále, a přestože boje budou korigované a časté, při střetech se nebude čekat na svolení organizátorů. Pokud uvidím nepřítele, představuje hrozbu. Hra se tedy nebude dělit na čas vymezený pro střety a na organizační přesuny, kdy 'se nehraje'. Cílem je vytvořit neskriptovanou, atmosférickou a vyváženou bitvu, ve které mají smysl hlídky, ve které hráči vidí výsledky svého snažení, a která nepřipomíná setkání dvou týmů, které se na povel organizátorů pobijí. Pro tento účel byl vymyšlen nový herní systém ofenzív, na kterém akce stojí.

Hra je vhodná pro všechny nadšence měkčeného násilí, kteří si chtějí zabojovat a padnout za ideologii své strany (jakkoli zvrácené), kteří si chtějí hrát a zažít příjemné odpoledne ve společnosti podobně naladěných lidí. 

Hlavní koncepty
Vyvážený životový systém, 'soft' pravidla boje, podporovaný ale dobrovolný role-playing.

Herní mapa.
5. Gordaenské povstání se neuskuteční.Kontakt: gordaen.bitva@gmail.com 


Gordaenské povstání 2016