webpage

صفحه وب webpage چیست؟
صفحهٔ وب، صفحهٔ ساده ای است که در آن صفحه شما می‌توانید متون، تصاویر، جدول‌، نقشه، صفحات گسترده‌، سخنرانیها، ویدئو، و غیره را وارد نمایید.
صفحهٔ وب دارای کنترل قالب بندی و صفحه آرایی استانداردی چون نوشتن با حروف درشت، کج، زیر خط دار، کنترل فونت، رنگ متن، هایلایت نمودن متن است.
می‌توان در آن لیست گلوله ای یا لیست شماره دار ایجاد کرد و به آسانی به سایر صفحات سایت خود پیوند داد.
همچنین می‌توان اسناد را از هارد دیسک خود را در پایین صفحات پیوست کرد و اجازه داد تا دیگر همکاران سایت نظرات خود را در  صفحات سایت تایپ کنند.
از آنجا که سایت‌های گوگل بر اساس ویکی ساخته شده است، تمام نسخه های صفحات ذخیره می‌شوند. به این معنی که همیشه می‌توان به نسخه های اولیه برگشت و تغییرات انجام شده بین نسخه های متفاوت را با هم مقایسه کرد.

برای ساخت و ایجاد صفحهٔ جدید در هر صفحه‌ای که هستید، می‌توانید روی دکمهٔ Create page که در قسمت بالای صفحه قرار دارد، کلیک کنید. صفحهٔ جدیدتان بطور پیش فرض در در قالب صفحهٔ وب Web Page ایجاد خواهد شد، اما شما می‌توانید آن را در قالب  Announcements یا File Cabinet یا List ایجاد کنید.

برای تغییر الگوی صفحات  روی More actions  در بالای صفحهٔ مورد نظرتان کلیک کنید و گزینهٔ Page settings را انتخاب نمایید. با کلیک روی Change می‌توانید الگوی صفحه را تغییر دهید و یکی از الگوهای Web Page یا  Announcements یا File Cabinet یا  List را انتخاب نمایید. سپس روی Change page template و بعد روی Save کلیک کنید.