گذاشتن تصویردر صفحات

گذاشتن تصویر در صفحات سایت‌های ایجاد شده با گوگل:
صفحات هر سایتی با انتخاب صحیح و متناسب تصاویر دلپذیر‌تر می‌شوند. تصاویر هم به درک متن کمک می‌کنند و هم نوشته‌ها را کامل می‌نمایند.
شما می‌توانید عکس‌ها و تصاویری را که در کامپیوترتان ذخیره نموده‌اید، برای استفاده در هر وبلاگ و هر سایت در سایت‌هایی که با امکانات گوگل ساخته‌اید، آپلود کنید.

گذاشتن تصاویر:
با کلیک روی Edit page در بالای هر صفحه، نوار ابزار نگارش ظاهر می‌شود.
ابتدا در نقطه ای که مایلید تصویر گذاشته شود کلیک کنید، سپس روی Insert در بالای  نوار ابزار نگارش کلیک کنید
و در پنجرهٔ باز شده روی image کلیک کنید.
در پنجرهٔ باز شده روی Browse کلیک کنید، تصویر دلخواه را در کامپیوترتان بیابید و اول روی آن تصویر و سپس روی Open کلیک کنید.
پس از لحظاتی که بسته به سرعت اینترنت و حجم تصویر دارد، تصویر را در همین پنجره مشاهده خواهید نمود، روی OK  کلیک کنید تا تصویر در صفحهٔ سایتتان به نمایش در آید. در پایان روی Save کلیک کنید.

گذاشتن تصاویر از اینترنت:

با کلیک روی Edit page در بالای هر صفحه، نوار ابزار نگارش ظاهر می‌شود. ابتدا در نقطه ای که مایلید تصویر گذاشته شود کلیک کنید، سپس روی Insert در بالای  نوار ابزار نگارش کلیک کنید و در پنجرهٔ باز شده روی image کلیک کنید، سپس روی Web address کلیک کنید و نشانی اینترنتی تصویری که می‌خواهید در سایتان به نمایش در آید در جلوی
lmage URL وارد کنید، با ظاهر شدن تصویر روی OK کلیک کنید. پس از لحظاتی تصویر در صفحهٔ سایتتان به نمایش در می‌آید. در پایان روی Save کلیک کنید.


مکان تصاویر پیوست شده:

در این سایت تصاویر بکار گرفته شده عموما در همان صفحه ای که مطلبی نوشته شده شده، پیوست گردیده است، اما می‌توان صفحه یا صفحاتی  به تصاویر آپلود شده
اختصاص داد و با استفاده از نشانی اینترنتی این تصاویر، از آنها در دیگر صفحات یا وبلاگها استفاده نمود.

پیوست یا آپلود تصاویر:


  ابتدا روی Attachments در پایین صفحهٔ مورد نظر کلیک کنید تا کادرجستجو Browse همراه عبارت Attach a file ظاهر شود. روی این کادر کلیک کنید و تصویر مربوطه را در کامپیوترتان بیابید و اول روی آن تصویر و سپس روی Open کلیک کنید، پس از لحظاتی که بسته به سرعت اینترنت و حجم تصویر دارد، تصویر پیوست شده و مشخصات آن را در بالای کادر جستجو مشاهده خواهید نمود.

گذاشتن تصویر آپلود و پیوست شده در صفحات:
با کلیک روی Edit page در بالای هر صفحه، نوار ابزار نگارش ظاهر می‌شود. ابتدا در نقطه ای که مایلید تصویر گذاشته شود کلیک کنید، سپس روی Insert در بالای  نوار ابزار نگارش کلیک کنید و در پنجرهٔ باز شده روی image کلیک کنید،اگر تصاویری را پیوست آن صفحه کرده اید،  پس از لحظاتی آن تصاویر  به نمایش در خواهند آمد، کافیست روی یکی از آنها کلیک کنید و بعد روی Add image کلیک نمایید. مشاهده خواهید کرد که تصویر مورد نظرتان در صفحه‌ای که روی آن کار می‌کنید ظاهر می‌شود، همچنین نوار ابزار کوچکی را برای تنظیم آن، همان نزدیکی خواهید یافت. در پایان روی
Save کلیک کنید.

نشانی اینترنتی تصاویر پیوست شده:

در کنارنشانهٔ تصویرپیوست شده
روی View کلیک کنید تا صفحهٔ جدیدی باز شود، که نشانی این صفحه، نشانی اینترنتی تصویر می‌باشد. می‌توانید روی پیوند View راست کلیک کنید و گزینهٔ Copy Link Location در مرورگر فایرفاکس یا گزینهٔ Copy Shortcut در مرورگر اینترنت اکسپلورر را انتخاب کنید که بدینوسیله نشانی اینترنتی تصویر کپی شده و می‌توانید در کادر جلوی lmage URL آن را وارد کنید یا از آن در سایت یا وبلاگ دیگری استفاده نمایید.

نوار ابزار تنظیم تصاویر:

شما همیشه می‌توانید در هنگام ویرایش صفحات، با کلیک روی تصاویر، به این نوار ابزار دسترسی یابید.
کلیک روی L تصویر را به سمت چپ می‌برد، C تصویر را به سمت مرکز می‌برد، R تصویر را به سمت راست می‌برد. کلیک روی S تصویر را کوچک می‌کند، M تصویر را متوسط می‌کند، L تصویر را بزرگ می‌کند. کلیک روی Original تصویر را در اندازهٔ واقعی‌اش به نمایش می‌گذارد. کلیک روی on در کنار Wrap‌، تصویر را در کنار متن جا سازی می‌‌کند و off متن را به ردیفی پایین‌تر از تصویر می‌برد و کلیک روی Remove هم تصویر را حذف می‌کند.
شما می‌توانید با کلیک روی تصاویر، آنها را به نقطهٔ دلخواه در صفحه بکشانید و سپس ماوس را رها کنید.

حذف و اضافه کردن امکان پیوست فایل‌ها
Attachments در صفحات:
در پایین صفحهٔ اصلی سایت  امکان پیوست کردن Attachments را مشاهده نخواهید کرد، اما می‌توانید این امکان را به این صفحه اضافه نمایید.

با کلیک روی More actions  در بالای هر صفحه و کلیک روی Page settings در پنجرهٔ باز شده، پنجرهٔ دیگری باز می‌شود، با کلیک روی Allow attachments و  روی Save تعیین می‌کنید که در صفحه‌ٔ مورد نظرتان امکان پیوست فایل‌ها  نشان داده شود یا نشود.

گذاشتن تصاویر متحرک GIF