Пам’яті жертв голодомору

Post date: Jan 19, 2012 9:29:36 AM

У п'ятницю, 25 листопада у районному будинку культури відбулися заходи по вшануванню загиблих жителів Голова-нівщини під час голодомору 1932- 1933 років. Вшанувати пам'ять померлих земляків мученицькою смертю прийшли представники різних установ та організацій району, учні місцевої школи.

До уваги присутніх директор музею історії Голованівського району В.К.Холоднюк представила виставку «Забуттю не підлягає» і розповіла про те, що однією з причин голодомору було придушення національного опору шляхом жорстокої політики хлібозаготівель. У результаті цього люди гинули цілими сім'ями, хоча жили на найблагодатнішій землі. За неповними зібраними і архівними даними, в нашому районі від голоду загинуло 3296 осіб.

На знак пам'яті про українських селян, які загинули мученицькою смертю, було запалено свічки пам'яті. Виставку творів письменників про голодомор також представляли працівники районної бібліотеки для дорослих.

Завершилися заходи біля пам'ятного хреста жертвам голодомору на Голованівському кладовищі та справлянням панахиди по безневинно загублених життях наших співвітчизників у 1932 -1933 роках.

Вісник Голованівщини. №66, 3 грудня