Хазяйка дому книжкового

Post date: Jan 19, 2012 9:10:40 AM

Останнім часом у нашому суспільстві так стається, що людей, які багато роблять для загалу, згадують наостанку. До таких невдах належать бібліотекарі, що творять не матеріальні, а духовні багатства.

Ірина Анатоліївна Король - бібліотекарка жителів Пушкового та Одаї, яких усього 457. Більша половина їх асоціюють її як господиню сільського будинку книги. Дуже гарну господиню. Пушківська книгозбірня є осередком культурного дозвілля і всі твердження, що книга у зв'язку з суцільною комп'ютеризацією суспільства прямує у Лету, не мають під собою підстав, принаймні у цих селах.

А все завдяки пані Ірині, яка є великим прихильником друкованого слова, за допомогою якого об'єднує, гуртує своїх земляків задля знань, християнської моралі, різнобічного розвитку. Для цього залучає всі свої сили, професійність, а ще - природний талант, який, треба визнати, має неабиякий. Насамперед - це талант прихильності людей до себе, впускає у своє серце всіх, хто потребує її допомоги. Це почуття власної гідності, яке ніколи не межує зі зверхністю і відмінне знання свого ремесла, завдяки якому відбулася, як бібліотекар. У її царині - бібліотеці читачі не лише обмінюють книги, вони зустрічаються тут у різних об'єднаннях за Інтересами, мають бібліотекаря за сільського «психолога», з яким можна порадитись, «поплакатись у жилетку», розповісти сокровенне. Не у кожній сільській книгозбірні є студія дитячої твор-чості з цікавими гуртками: малювання, ліплення та скульптури з солоного тіста, кераміки, шиття і ляльковий театр, а у Пушковому є! цими формами роботи Ірина Анатоліївна вириває різних за віком, нахилом, статками односельчан з буденної сірості, прищеплює і будить, приспане дрібницями життя, прекрасне.

Найбільше уваги -підростаючому поколінню. Тісні зв'язки зі школою, дитячим садком, спільні зусилля з дорослими цих закладів виховують дітей та молодь населених пунктів сільської ради у найкращих національних традиціях - гуманізму, працелюбності, відкритості, гордості за рідний край.

Ірина Анатоліївна - не лише бібліотекар, хоча і гарний, наприклад, минулого року стала переможцем районного конкурсу серед сільських бібліотек, вона ще й мама двох чудових синів, дружина люблячого чоловіка, неперевершена господиня затишної домівки і... самобутня поетеса. Останнє захоплення суто особисте, з яким не часто виходить на люди, але, як мовиться, талант під полою не сховаєш. Здебільше пише про особисте, але є вірші і про вічне, про минулу війну, суспільні проблеми сьогодення.

Вчора у державі відмічали Всеукраїнський день бібліотек. Це свято не лише великих книгозбірень, а й такого невеличкого книжкового дому, як Пушківський, де працює людина щирої душі, багатого серця, неординарних талантів, якими щедро ділиться з усіма охочими, Ірина Анатоліївна Король. Хай не розчарується вона дарувати добро.

Вісник Голованівщини № 54-55, 1 жовтня