«Розмовляй рідною мовою. Будь собою!»

Post date: Jan 17, 2012 9:06:53 AM

Саме під такою назвою в приміщенні районної служби зайнятості для її працівників було проведено свято рідної мови за участі учнів 10-А класу місцевої школи. Захід було спрямовано на підтримку рідної мови серед жителів селища, організаторами якого стали районна бібліотека для дорослих та вчитель української мови і літератури Голованівської ЗШ І-Ш ст. ім.Т.Г.Шевченка Т.С.Арчибасова.

Свято розпочалося з повідомлення про історію виникнення Міжнародного дня рідної мови, з озвучення слів мудрих людей, які наголошують, що немає народу без історії, але ще більше його немає без мови, яка забезпечує йому неповторність, історичну спадковість, зберігає культуру.

Рідна мова є основою родоводу, що єднає рід, сім'ю. Мабуть, не було жодного видатного українського письменника, який би не висловив любові, а заразом і тривоги за долю рідної мови. їхнє захоплення нею учні передали через вірші Т.Шевченка, В.Симо-ненка, М.Рильського, Л.Костенко, Д.Білоуса і багатьох інших поетів. Працівникам установи було запропоновано мовні загадки та книжкова виставка, організована працівниками бібліотеки. Наприкінці зустрічі представник служби зайнятості І.О.Копієвська подякувала всім учасникам заходу і наголосила про необхідність пізнавати мовні скарби, утверджувати в собі рідне слово і українські традиції.

Валентина ЧАБАНЮК

заступник директора РЦЗ

Вісник Голованівщини. 2011, № 14. 12 березня