Збережемо красу землі для наших нащадків

Post date: Jan 17, 2012 7:18:55 AM

«Екологічна небезпека, якщо вона стає реальною, - сильніша за війну, бо вбиває поступово, з прицілом на багато поколінь», - цей риторичний вислів відомих вчених – екологів А.Мелуа та А.Яшина стали головним лейтмотивом організованого в читальному залі Голованівської районної бібліотеки для дорослих «круглого столу» «Екологія: тривоги і надії», що пройшов нещодавно в рамках проведення Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», з нагоди Дня довкілля та відзначення 24 річниці Чорнобильської трагедії. Організовуючи цей «круглий стіл», ми – бібліотекарі, намагались запросити до участі якомога більше людей, які так, чи інакше мають безпосереднє відношення до захисту навколишнього природного середовища, тих, хто не байдужий до проблем екології як в світі, так і в Україні, нашому краї. Серед запрошених, на запитання учасників відповідали: Бабій О.Б. – державний інспектор державної екологічної інспекції в Кіровоградській області, Свидюк В.М. – головний спеціаліст державного управління охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області, Савранська Л.М. – помічник лікаря – гігієніста з комунальної гігієни Голованівської районної санітарно – епідеміологічної станції, Маковей А.М. – селищний голова. Також в дискусіях приймали участь Вареник С.М. – методист з виховної роботи відділу освіти райдержадміністрації, Піщик Т.В. – начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, Криворучко М.М. – вчитель хімії і біології та учні старших класів місцевої школи.

Серед багаточисленних, актуальних питань співіснування людини і природи, запрошених найбільше хвилювали питання: які екологічно небезпечні зони на Кіровоградщині вважаються зонами особливої турботи держави?; яких змін очікуємо від держави у вирішенні екологічних проблем в Україні?; екологічно небезпечні об’єкти нашого краю; екологічна освіта та виховання в закладах освіти та культури району; популяризація позитивних прикладів відношення людей до оточуючого середовища, волонтерство та формування екологічної свідомості громадян.

Приймаючи участь в гострих дискусійних дебатах, учасники переглянули фотовиставку – кричущі факти людського недбальства та злочинного відношення до навколишнього оточуючого природного середовища – несанкціоновані звалища побутового сміття, забруднені водойми, поламані дерева тощо. Цікавою для присутніх стала виставка екогазет, які учні власноруч виготовили, намагаючись зацікавити їх змістом своїх однолітків та дорослих. І насамкінець заходу, всі присутні приєднались до ініціативи учнів - звернутись до державних посадовців, громадськості, до всіх небайдужих людей, яким дорогий дім – природа, із зверненням, в якому пропонують: активізувати проведення різноманітних акцій щодо охорони навколишнього природного середовища; закріпити відповідні території за окремими організаціями, які б слідкували за їх належним станом; проводити боротьбу із спалюванням листя, адже його спалювання таке ж небезпечне, як і спалювання хімічних відходів; збільшення фінансування комунальної галузі району; природоохоронним та правоохоронним органам здійснювати відповідні заходи щодо притягнення до відповідальності тих осіб, які забруднюють лісопосадки; проводити агітаційну та роз’яснювальну роботу серед населення через засоби масової інформації.

Учасники «круглого столу» були одноголосні в тому, що природа – наш дім. Дім, в якому ми живемо. Дім, частиною якого ми з вами є. І від того, як ми будемо в цьому домі жити, як ми будемо себе в ньому поводити, і залежатиме наше життя.

«Екологічний вісник Кіровоградщини», 2010, №6, 3 червня