Вікно у світ

Post date: Jan 17, 2012 7:05:46 AM

23 квітня в усьому світі відзначається День книги. Через книгу, перш за все, ми отримуємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, до розуміння краси і творчих досягнень людини. Носій інформації, основа освіти і творчості – книга дає можливість кожній культурі розповісти про себе, знайомить із звичаями та традиціями різних народів. Книга – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що поєднує різні цивілізації у часі і просторі, зокрема, та, що написана материнською мовою.

Сьогодні українська книга має багато прихильників. Проте ніхто не висловив своє ставлення до українських книг краще, ніж філософ та поет Стефан Яворський майже три століття тому: «Ви-бо єдині були мені нектаром, медом поживним; з вами на світі, книжки, солодко жити було. Ви мені скарб найдорожчий, ви слава моя щонайбільша, ви повсякчасна любов і раювання моє!».

Найбільшою книгозбірнею в районі, хранителькою книги – безцінного друкованого, інтелектуального надбання світу, є і залишається Голованівська районна бібліотека для дорослих ім.. С.В. Шеврякова, яка є складовою частиною культурної інфраструктури регіону, інтелектуальною власністю громади, доступна для широкого загалу і максимально приближена до його потреб. Оскільки наша бібліотека несе в собі різні функції, то вона є освітнім, культурно-просвітницьким, дозвіллєвим, а також, за останні кілька років, стала ще й інформаційним центром. Щороку користувачами документальних фондів, (на сьогодні це майже 35 тисяч примірників), стає майже 2 тисячі молодих і поважних віком шанувальників, любителів, закоханих в друковане слово читачів. Не одне покоління жителів нашого району через бібліотечну книгу, скористалися можливістю отримати доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, до розуміння краси і творчих досягнень людини.

Серед читацької спільноти нашого селища є щедрі люди, хто став меценатом та дарувальником власником власних книг для нашої бібліотеки. Завдяки їм, склад наших фондів значно покращився, якщо не в кількісному складі, то в якісному. Цінні книги, які розповідають про наш край, про історичні сторінки нашого минулого, протягом років дарують багато наших талановитих, щедрих душею, земляків.

Отримуючи від дарувальників книги, ми мріємо що з кожним роком таких людей буде усе більше, яким не байдужа доля української книги та сучасної бібліотеки. Тож, не гордуйте, станьте для бібліотеки та її читачів справжніми друзями та помічниками!

Надія КОВАЛЕНКО,

директор районної бібліотеки для дорослих

«Вісник Голованівщини», 2010, №29, 24 квітня